PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelka pod glowica? HELP!

miazgus46
09-10-16, 15:11
Dzis zauwazylem u sb ze auto kopci na bialo. W sensie rok temu robilem caly remont wszystko bylo spoko dzis patrze bialy dym z rury(jest zimno i wiecie....) ale pod korkami mam wszystko normalnie kolor plynu tez w normie ale plynu bylo w aucie 0(w sensie ponizej minimum duuuuzo). Mam sie martwic? Wczoraj dolalem plynu do maximum chwile bomblowalo i przestalo. Zrobilem rundke 8 km odstawilem auto rano sprawdzam dzis ciut mniej plynu niz bylo. Mozna porownac do czegos zapach spalin z plynem? Auto prawie miesiac nie jezdzilo stalo u znajomego lakiernika. Mam najczarniejsze mysli^^

morcin123
09-10-16, 16:55
Sprawdź zawartość spalin w układzie chłodzenia, najlepiej u mechanika :) sprawdź też czy po prostu nie masz gdzieś wycieku.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

miazgus46
09-10-16, 17:18
Smutna rzecz jesli to uszczelka. Teraz pogoda taka ze auto kopci samo z siebie. Moja hanka zaraz po odpaleniu nie puszcza dymka. Chwilke pochodzi i wtedy delikatnie pufa( czasami wcale ), gdy dam jej wiecej gazu wtedy pojawia sie wiecej dymu ale patrzac po filmikach na yt u mnie nie ma tragedi. Dzis zrobie kurs 8 km i rano zobacze czy cos ubylo. I pytanie rowno rok temu mialem robiona cala glowice w nieszawie obrobka itp... Gdybym teraz mial do wymiany uszczelke musialbym znowu robic cala glowice czy wymiana wystarczy samej uszczelki? Wydaje mi sie ze rok jak na nowa uszczelke to troche malo.. Co moglo spowodowac jej uszkodzenie? Nie paluje auta jestem raczej slow riderem( raczej sie bujam niz jezdze :D).

cichykzn
10-10-16, 11:07
Remontu głowicy nie musisz robić, tylko nowa uszczelka + planowanie głowicy i tyle, może coś im nie pykło z planowaniem głowicy wtedy i dlatego uszczelka została uszkodzona, albo jak już głowica była zdejmowana kilka razy to śruby mogły sie wyrobić i nie trzymają tak jak powinny, profilaktycznie (albo i nie) możesz zakupić nowe śruby jak będziesz teraz zmieniać znowu uszczelkę

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

miazgus46
11-10-16, 23:07
A wiec tak nowe tropy! Dolalem plynu zrobilem 100 km nie ubylo nic. Zrobilem test spalin nie mam w zbiorniczku. Ale dzis wracalem z pracy przydeptalem troszke Hanke pod 6 tys i ubylo z 1 cm plynu w zbiorniczku.

pablo__89
12-10-16, 00:08
Węże twarde ? Nie? Masz wyciek i odczep sie od upg.

miazgus46
26-10-16, 19:12
Falszywy alarm. Zrobilem 1000 km plynu nie ubywa... Nwm gdzie sie podzial przedtem. Thx:)