PDA

Zobacz pełną wersję : Świecąca sie kontrolka ABS i hamulca ręcznego



lukasz9
04-10-16, 20:12
Witam. Jak w temacie pali mi sie kontrolka ABS i recznego. Na poczatku wyglądało to tak ze ABS mi czasami sie zapalił i po jakims czasie gasl, tak samo bylo z hamulcem reczny. Podczas jazdy pedał hamulca przy delikatnym hamowaniu zaczynał wariowac(tak jak by odbijal) po takiej sytuacji sie zapaliła kontrolka ABS, teraz ABS nie działa kontrolka nie gaśnie. Sprawdziłem płyn jest ok. Sprawdziłem kostkę przy rocznym i tez ok. Dziwi mnie to ze jak zaciagam ręczny to tak jak by kontrolka delikatnie gasla. Co sądzicie? Co to za dolegliwość?

delek
04-10-16, 22:39
Nie ma co sądzić. Poprostu zrób samodiagnostykę i odczytaj kod/kody błędów - procedura identyczna jak dla silnika tylko obserwujesz błyski kontrolki ABS.

kamilen
06-10-16, 00:33
Jest to raczej przypadkowa zbieżność awarii bo elektrycznie układ abs i konrolka hamulca nie mają nic wspólnego.
Ewentualnie może nie masz już prawie wcale płynu hamulcowego i zapowietrzyła się pompa abs. Albo inna awaria pompy powoduje wariowanie poziomu płynu hamulcowego.

lukasz9
07-10-16, 18:03
Plyn jest w normie

Szon97
07-10-16, 18:28
Miałem podobny problem, świeciła mi się kontrolka ABS i ręcznego cały czas. Robiłem samodiagnostykę, wywalało wszystkie błędy po kolei. Koniec końców okazało się, że masa idąca do ABSu nie stykała.

kamilen
08-10-16, 02:19
Faktycznie masa to może być to. Bardzo często przy słabej masie dzieją się dziwne rzeczy

lukasz9
02-11-16, 17:00
kontrolka ABS pali się cały czas masa jest oki kable od czujników też oki brak pięciopinowej złaczki do samodiagnostyki, co poradzicie ?

delek
02-11-16, 19:59
Ja radzę poszukaj jeszcze raz tej wtyczki. Ona jest 2pinowa :)

lukasz9
02-11-16, 21:32
A teraz ciekawostka. "Jak podczas jazdy zgasze silnik i ponownie odpale jak na pycha to kontrolka gasnie"

Bledy po samodiagnostyce to 13/14/15/17/19/61 jest to mozliwe ze wywala tyle bledow? Cona to poradzi?

Ktos stawia ze to przez mase? Czy pompa Abs ma osobna mase czy jest jedna na klemie akumulatora?