PDA

Zobacz pełną wersję : Koła na zimę do Civic'a 5D Elegance 2016



Krzysieq
03-10-16, 23:34
Witam,
Przepraszam jeśli już było, nie udało mi się znaleźć. Rodzice mają Civic'a jak w tytule, fabrycznie na kołach 17", i stoją przed zakupem kapci na zimę. Tata się waha między 16" a 15", żeby gumy więcej było niż metalu. Ale dealer mu powiedział, że 15" to nie może być bo będzie tarło o zaciski hamulca - prawda to? Dealer to zawsze powie tak jak chce sprzedać, więc trzeba na to trochę przez palce patrzyć. W katalogu w najtańszej wersji są koła 15", pytanie tylko czy Elegance ma większe tarcze i zaciski? Silnik ten sam, więc niby czemu miałoby tak być... Będę wdzięczny za wyjaśnienie, najlepiej jeśli ktoś sam temat przerobił na własnej skórze.

filipfm
04-10-16, 15:05
W katalogu w najtańszej wersji są koła 15", pytanie tylko czy Elegance ma większe tarcze i zaciski? Silnik ten sam, więc niby czemu miałoby tak być... Będę wdzięczny za wyjaśnienie, najlepiej jeśli ktoś sam temat przerobił na własnej skórze.

Bo w zaleznosci od wersji jest rozny rozmiar hamulcow. 15" to przesada. 16 to rozsadny rozmiar

mazdam
04-10-16, 16:52
Do Elegenace 2016 16 nie pasują. Myślę że do SPORTA także. Przymierzałem koła z poprzedniego civica VIII gen i opierają się na zaciskach (mam komplet do sprzedania), chciałem kupić ENZO największe 16 tzn 7 cali ET48 i dzwonili ze sklepu że nie będą pasować.

filipfm
04-10-16, 18:01
bez jaj. 9 gen ma tarcze 282 albo 292 (Elegance i Sport, a czy Exec to nie wiem). Na tarcze 300mm wchodza spokojnie 16" zarowno w 7 jak i 8gen.
Wazne jest ET i ksztalt ramion, zeby zacisk i jarzmo weszly. Chyba, ze Honda do 9gen tez wsadza takie wielkie oslony tarcz jak w 8 gen to wtedy moze byc faktycznie problem, ale na zdjeciach nie wyglada na to, zeby byly wieksze niz tarcze

mazdam
04-10-16, 19:39
Od VIII gen oryginalne 16 stalowe nie pasują na 100%. Przymierzałem, mam takie z poprzedniej hondy w garażu. W konfiguratorze alcar dla 16/7/ET48 jest adnotacja "nie jeżeli na pierwszym montażu (OE) było minimum 17''". Może będą pasować, a może nie trzeba byłoby przymierzyć.

filipfm
05-10-16, 10:51
Stalowe to insza inszość. Mnie stalówki 16" z Sedana 8gen zalozone do EP3 (tarcza 300mm) przestaly sie obracac po wymianie klocków. Ale już Alu z HRV weszly elegancko.
A konfiguratory ... w jakims konfiguratorze widzialem adnotacje, ze do Accorda 8gen z tarczami 320 nie mozna zalozyc 17". I to tez bzdura - bo rozmiar wchodzi. Jest kwestia ET. OEM felgi 17" faktycznie nie wchodzily i wymagany byl dystans, ale juz np OZ z mniejszym ET spokojnie wchodza a miedzy ramionami felgi a zaciskiem i jarzmem hula wiatr.

piotrmat79
05-10-16, 19:57
Do IX z 2014r wersja Sport założyłem na zimę felgi 16" i nic nie ociera. Oryginalnie stoi na 17".