PDA

Zobacz pełną wersję : Spasowanie IX gen



derekq
02-10-16, 13:38
Witam

Czy Honda IX 5D (VIII 5D też >=2010r) ma jakiś większy problem ze spasowaniem tylnej klapy?
Obejrzałem już 5 egzemplarzy (bezwypadkowych), przy okazji też jeden nowy i niestety z 6 tylko 1 miał dobre spasowanie, reszta u góry spasowanie słabe (szyba jest poniżej płaszczyzny dachu). Właściciele dopiero po pokazaniu faktycznie zauważają, że jest nierówno.

Wydając tyle kasy wolałbym mieć dobrze spasowaną karoserię, patrzyłem inne marki i tam czegoś takiego nie ma. Niestety ta Honda fajnie jeździ, ma przyzwoite wyposażenie i fajne wnętrze, ale źle spasowaną klapę.

Może akurat tak trafiłem na takie egzemplarze, pytałem się w salonie Hondy co byłoby gdybym zamówił nową Hondę i przyjechałaby ze źle spasowaną klapą to wg Hondy jest 100% wartościowym produktem i nie miałbym podstaw do odmówienia odbioru auta (podobnie jak bad pixele w monitorach).

Drugi problem to odstające zderzaki przy reflektorach, podobno salon Hondy tego nie usuwa bo nie da rady tego poprawić.

Pozdrawiam

kolc
02-10-16, 17:40
Z moich obserwacji wynika, że tylna klapa rzeczywiście prawie zawsze jest krzywa podobnie jak lewy przedni błotnik, który nie jest idealnie równo ze słupkiem A. W kilku egzemplarzach z lat 2012-2014 to zaobserwowałem, nie wiem jak później.

Grzegorz K
02-10-16, 18:41
Później jest tak samo. Ale żeby mi to aż tak przeszkadzało ..? Ale zawsze macie wybór ,stać przed autem i się wku....ać jak ***.... o spasowane ,albo usiąść za kierownicą i cieszyć się z jazdy .)) No niestety jak połowa auta jest z plastiku to spasowania idealnego nie będzie ,po prostu trzeba z tym żyć albo zmienić auto.

derekq
02-10-16, 20:45
Później jest tak samo. Ale żeby mi to aż tak przeszkadzało ..? Ale zawsze macie wybór ,stać przed autem i się wku....ać jak ***.... o spasowane ,albo usiąść za kierownicą i cieszyć się z jazdy .)) No niestety jak połowa auta jest z plastiku to spasowania idealnego nie będzie ,po prostu trzeba z tym żyć albo zmienić auto.

Mnie to wkurza, ale auto się mi podoba.

Jak to możliwe, że taka firma jak Honda nie może dorównać polonezowi w kwestii spasowania klapy ;).