PDA

Zobacz pełną wersję : po raz trzeci ubywa płunu chłodniczego civic eg4 minime



garnuch
02-10-16, 12:36
witam, kolega poprosił mnie o remont silnika gdyż poprzedni mechanik zle wszystko poskładał i ponoć wywaliło uszczelkę pod głowicą. Teraz po remoncie przejechał z 600 km i dzwonił dziś że podobne objawy ma, teraz pytanie do was czy mieliście już takie przypadki a zaznaczam że głowica i blok były po płaszczyznie i nowe uszczelki, więc nie wiem o co chodzi, w czym problem, chłodnica także nowa

pablo__89
02-10-16, 19:57
wywala płyn a węzę puchną ?

Kriss91
02-10-16, 19:59
Podobne objawy w sensie?
Upewnij się, że nie przecieka żadnym wężem, sprawdź głównie połączenia węży.
Na pustym układzie odpowietrzanie potrafi być uciążliwe. Może minąć trochę kilometrów zanim stan się w pełni unormuje.

garnuch
03-10-16, 10:54
wywala płyn a węzę puchną ?
no własnie węże miękkie, sprawdzę jak dostarczy auto na tygodniu

Na pustym układzie odpowietrzanie potrafi być uciążliwe. Może minąć trochę kilometrów zanim stan się w pełni unormuje.
no już z 600 km zrobił to nie wierzę że jeszcze sięnie odpowietrzył po tylu kilometrach.

Kriss91
03-10-16, 12:02
Po tylu km faktycznie.
Wyciek albo UPG.

garnuch
03-10-16, 21:49
Po tylu km faktycznie.
Wyciek albo UPG.

no to dobra przykładowo wycieków nie będzie, to dlaczego znowu strzeliła uszczelka, blok i czapa planowane nowa uszczelka, tylko stare sruby głowicy zostały przez nie mogło sięto stać???

kamil39
03-10-16, 22:24
Troche malo objawow podales, z czym jest dokladnie problem?

garnuch
04-10-16, 11:03
jak przyprowadzi auto od zimnego będę sprawdzał i spróbuję próbę ciśnieniową zrobić, czy będą jakieś wycieki

Ralfi
04-10-16, 13:12
I jaka upg zostala zastosowana.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

pablo__89
04-10-16, 13:28
Gdyby padła uszczelka pod głowicą to pompował by układ chłodzenia a płyn by wywalało ze zbiorniczka. Szukaj wycieku.

marcin82
04-10-16, 22:37
u mnie też znikał płyn, stawiałem na UPG,ale przyczyna okazała się tak prosta,że sam nie mogłem uwierzyć,winnym okazał się zyebany korek od chłodnicy ,po wymianie trzyma stan jak należy

wiesko1261
05-10-16, 08:10
mi kiedyś dała popalić uszczelka pod kol. ssącym ,niby nowa , a sączyło się w tak niewidoczny sposób i podczas jazdy odparowywało ? ,ale było czuć zapach płynu (kilka razy węże i połączenia sprawdzane )
osadzenie rury pompa -termostat ? ruszane

garnuch
05-10-16, 11:07
mi kiedyś dała popalić uszczelka pod kol. ssącym ,niby nowa , a sączyło się w tak niewidoczny sposób i podczas jazdy odparowywało ? ,ale było czuć zapach płynu (kilka razy węże i połączenia sprawdzane )
osadzenie rury pompa -termostat ? ruszane
no jasne że ruszane jak remont silnika to musiałem wszystko wyciągać, posprawdzam szczelności połączeń i odrazu ten korek od chłodnicy bo rzeczywiście mówił że zachlapana cała chłodnica i silnik od strony wydechu, ale zastanawia mnie ten biały dym z rury, chociaż może on się nie bardzo zna i dla niego jest biały a może jest normalny jak ma być. Czy ciś na cylindrach coś mi powie czy nie warto mierzyć??

garnuch
10-10-16, 22:04
znalazłem 2 usterki korek chłodnicy i delikatnie pęknięty wąż pod aparatem zapłonowym, narazie jezdzi i czekamy na dalsze efekty czy jest już ok