PDA

Zobacz pełną wersję : b18c4 zapytanie



qtrix
29-09-16, 21:34
Witam,serdecznie. Starałem się odnaleźć odpowiedni dział ale stwierdziłem że tutaj bedzie to odpowiednie. Otóż planuję zakupić na dniach civica vi gen b18c4. W internecie szukałem jakiś informacji na temat silnika lub jego awaryjności lecz cienko. Pytanko mam do forumowiczów, na co zwrócić uwagę przy kupnie auta z takim silnikiem jakie są typowe usterki lub co jest słabszą stroną tego silnika przy 16letnim aucie. Auto które mam zamiar kupić posiada instalację gazową, jak ten silnik spisuję się z gazem?. Proszę chłopaki o pomoc, wiem ze na pewno zużycie oleju nie jest małe aczkolwiek ile powinno to łykać na 1000km? w średnim trybie jazdy.

Hektor139
30-09-16, 20:39
Najprościej to zobacz czy nie dymi jeśli tak to jak bardzo i w jakim zakresie obrotowym (jeśli jest katalizator to bardzo niweluje dymienie) czy
silnik nie pracuje zbyt głośno jak i łożyska w skrzyni czy nie szumią i czy nie zgrzytanie przy zmianie biegów na wysokich obrotach

Aspire
30-09-16, 22:00
Przy dobrej instalacji rzadnych problem, sprawdź stan półosi poduszek, zapytaj na jakim oleju jeździ i ile go pali Prawdy raczej nie uslyszysz wiec trzymaj zawsze butelkę na dolewke