PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne buczenie

borgo2
27-09-16, 15:29
Witam kolegów. Mam dziwny problem w swoim civicu VI ek3 d15z6 automat. Otóż problem jest taki, że podczas jazdy na wprost i w prawo samochód buczy. Buczenie narasta do około 80 km/h i potem jest troszkę ciszej lecz jednak jest. Byłem na zbieżności nic nie wykazało. Podnosiłem auto i też żadne z łożysk nie ma luzu czy też nie wydaje dziwnych dźwięków. Przy skręcie w lewo jest cicho. Nie mam pojęcia o co chodzi a jest to strasznie irytujące, bo autkiem robię dziennie 200km. Bardzo proszę o pomoc :(

P.S. Dodam jeszcze że buczenie wydobywa się ewidentnie gdzieś z przodu.

Labed2007
27-09-16, 21:29
Łożysko może nie być słyszalne podczas kręcenia kolami za pomocą rąk.Z kolei powyżej 80km/h buczenie zagłusza ci silnik i szum powietrza. Polecam zrobić taki test jak na filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=THIXkyHvPts

Pamiętaj o bezpieczeństwie - znam już parę osób które zrobiło sobie krzywdę (historie typu auta spadające z lewarków itp...).

Tiga
27-09-16, 22:11
Zmien opony i wtedy sprawdz, czy dzwiek dalej wystepuje.

Labed2007
28-09-16, 18:41
Zmien opony i wtedy sprawdz, czy dzwiek dalej wystepuje.

Fakt - jak mogłem o tym zapomnieć....
Niektóre opony po prostu tak mają że 'buczą' - w tak słabo wygłuszonym aucie może być to naprawdę wkurzające. Ja mam zimówki które są mega głośne.
Już kilku znajomych mówiło żebym sprawdził łożyska.

delek
28-09-16, 22:10
Miałem kiedyś nówki dębice, które buczały jak diabli i to tylko w przedziale prędkości 50-60km/h. Ale nie wiem jak się mają opony do zanikania hałasu przy skręcaniu???? Jak labed pisze to może być łożysko/łożyska.

Tiga
29-09-16, 07:50
Moze, owszem, ale diagnoze zaczyna sie od rzeczy najprostrzych / najtanszych :)

vtec[VIG]
05-10-16, 01:58
Łożysko lewa strona bądź opona sprawdź czy nie jest wyzabkowana

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Blacha&87
05-10-16, 12:19
Miałem bardzo podobne objawy w mojej eg5 , tylko że przy skręcaniu w lewo hałas narastał , i przy podobnych prędkościach jak u ciebie , luzu na kole przy podniesionym aucie nie wyczułem , po zdjęciu koła , zacisku i tarczy {prawa strona przód } ruszając samą piastą wyczułem luz na łożysku , po wymianie łożyska wszystko wróciło do normy .

borgo2
06-11-16, 18:01
Dziękuję kolegom bardzo za rady. Sorki że tak późno odpisuje ale zmagania z tym zjawiskiem i robota skutecznie blokują pisanie. Czekam na napływ gotówki. zdemontowałem koła oraz posprawdzałem łożyska niestety żadne nie okazuje oznak zużycia. Opony na pewno nie mają wpływu, bo zmieniłem na zimówki oraz w międzyczasie zamieniałem z innymi kołami. I tak czy srak wymienię, bo może się okazać że to po prostu tylko pod dużym obciążeniem wydaje któreś dziwny dźwięk. Niestety muszę jeszcze kupić sworznie zwrotnic i wahacza, bo niestety nie nadają się do ponownego użycia. Być może też będę musiał wymienić zwrotnice, ponieważ stan otworów na sworzeń pozostawia wiele do życzenia. Mam nadzieję że te wymiany przyniosą oczekiwany rezultat. Oby nie okazało się że to łożyska w skrzyni biegów, bo kurcze będzie srogo.