PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic VI Hatchback (1999r) 1.4i (75km) D14Z1, swap na D14A8 (90km).

Salmonellon
26-09-16, 20:35
Witam
Przyszedł czas na wymianę bądź remont silnika w moim civic'u.Jest to Civic VI gen (1999) hatchback D14Z1. Mam możliwość zakupu całej Hondy Civic VI liftback z 1999r z silnikiem D14A8 (1.4is 90km) tylko że jest to anglik.I stąd moje pytanie do znawców tematu swapów, przekładek, itp., czy będę musiał dużo przerabiać (chodzi mi bardziej o elektrykę) żeby przełożyć D14A8 do mojego Civic'a w Hatchback'u. Ma też zamiar przełożyć skrzynię biegów i myślałem tez czy nie przełożyć elektrycznych szyb. Z góry dziękuje za pomoc :)

cichykzn
26-09-16, 22:44
Co do swapu silnika nie pomogę za bardzo ale jeśli chodzi o szyby to nie przełożysz, raz że to liftback i ma 5 drzwi czyli pewnie wszystkie w elektryce, a nawet jak ma tylko przednie w prądzie to w angliku masz kierowcę z prawej strony i tam jest całe sterowanie lewa i prawa szyba a z lewej masz tylko jednej a ty masz na odwrót, nie będą pasować boczki, przełączniki i wiązki na pewno co do siłowników to nie wiem. Tak bynajmniej mi się wydaje na chłopski rozum jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi ;)

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Salmonellon
27-09-16, 12:47
Zapomiałem napisać że mam boczki do mojego hatchbacka ktore są z przełącznikami mam też cały mechanizm ale problem jest taki że nie ma poprowadzonej wiązki do drzwi i chodziło mi czy jakby wziąść z liftbacka te wiązki.Ten liftback ma elektryczne szyby tylko z przodu wię mogłoby teoretycznie pasować.

cichykzn
27-09-16, 19:12
Ale i tak wiązki są inaczej prowadzone, tam masz kable do sterowania dwiema szybami z prawej a ty powinieneś mieć z lewej i tutaj nie wiem czy nie będzie konfliktu. Jeśli masz boczki z przełącznikami to spróbuj przymierzyć wiązki, może podejdą

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka