PDA

Zobacz pełną wersję : Kontrolka niskiego ciśnienia w oponie



GutekSan
23-09-16, 14:00
Czesc,
Zapaliła mi się kontrolka niskiego ciśnienia w oponie. Sprawdziłem kompresorem na stacji, faktycznie - był pewien ubytek. Dopompowałem wszystkie do 2.2, ale kontrolka nadal się pali. Przejechałem parę km, sprawdziłem stan opon ponownie, tym razem ciśnienie w porządku, ale kontrolka wciąż się pali. Co to oznacza?

filipfm
23-09-16, 14:14
Czesc,
Zapaliła mi się kontrolka niskiego ciśnienia w oponie. Sprawdziłem kompresorem na stacji, faktycznie - był pewien ubytek. Dopompowałem wszystkie do 2.2, ale kontrolka nadal się pali. Przejechałem parę km, sprawdziłem stan opon ponownie, tym razem ciśnienie w porządku, ale kontrolka wciąż się pali. Co to oznacza?

Oznacza to to, ze trzeba zapoznac sie z instrukcja obslugi auta :)
A po jej przeczytaniu - szczegolnie sekcji TPMS (Tire Pressure Monitoring System) i zapoznac sie ze sposobem resetu systemu. W 8 gen robi sie to z poziomu komputera pokladowego, w 9gen zapewne nie inaczej.

GutekSan
23-09-16, 14:22
Oznacza to to, ze trzeba zapoznac sie z instrukcja obslugi auta :)

Instrukcję mam napisaną w języku duńskim. Udało mi się zorientować tylko czego ten błąd dotyczy.

filipfm
23-09-16, 14:40
Na civinfo znalazlem taki przepis dla 9gen

Ignition on (DO NOT START THE ENGINE)
Press Menu
Use the volume buttons + and - to scroll through the menu
Select by pressing SOURCE
Select CUSTOMIZE SETTINGS
Select DEFLATION WARNING SYSTEM
Select Yes
New tyre pressures will be stored

GutekSan
23-09-16, 14:53
Dzięki. Co to jest to "civinfo"? Jakaś ogólnodostępna strona?
Przydałoby mi się jakieś źródło informacji, bo polskiej ani angielskiej wersji instrukcji nie udało mi się nigdzie w Internecie znaleźć.

filipfm
23-09-16, 15:46
Civinfo to forum w UK poswiecone generacjom Civica od 8 w gore. Trzeba sie zarejestrowac i wtedy jest ogolnodostepne :)

http://civinfo.com/

A Polską instrukcję drukowaną kupisz na allegro za 60 zł.

Domi
02-10-16, 08:22
Zmieniłem opony i świeci się owa kontrolka ciśnienia, nawet nie wiedziałem że cos takiego jest w ufo 8 gen. Czy to co napisałes filipfm ma zastosowanie by błąd zniknal?

filipfm
04-10-16, 14:03
Zmieniłem opony i świeci się owa kontrolka ciśnienia, nawet nie wiedziałem że cos takiego jest w ufo 8 gen. Czy to co napisałes filipfm ma zastosowanie by błąd zniknal?

9gen ma inny komputer. W 8gen mozesz wg tego filmiku

https://www.youtube.com/watch?v=wCBUipWesPc

piotrmat79
05-10-16, 18:59
Musisz wejsć w ustawienia kompa i na nowo zatwierdzić programowanie opon odnośnie ciśnienia. Czasem trzeba powtórzyć operację z 2 lub 3 razy. Jako komp chwyci po 30km jest ok Ikonka się nie zapala.

MattK
12-03-17, 12:52
Hej, wczoraj wymieniłem opony na nowe, rozmiar zalecany - siedemnastki 225/45. Dopiero po jakichś 50 km zapaliła mi się kontrolka ciśnienia w oponach. Po zajechaniu na stację okazało się, że wszystko jest ok, ciśnienie w normie. Przeczytałem w instrukcji sposób resetowania tych ustawień, przy czym wygląda na to, że mój komputer nie przewiduje takiej opcji... Czy to możliwe? Czy jest jakiś inny sposób na to? Po wejściu w menu mam kilka opcji ale żadna nie dotyczy ciśnienia itp. Dodam, że przejechałem na oponach kolejnych 150 km i kontrolka dalej się świeci, a ciśnienie niezmiennie jest ok.

rob1_s
12-03-17, 13:17
Część opcji w komputerze jest niedostępnych w czasie jazdy. Jeżeli robiłeś to zgodnie z instrukcją (samochód zatrzymany, zaciągnięty ręczny - w automacie P) to nie powinno być problemów. Powinieneś znaleźć to wg ścieżki MENU/Dostosuj ustawienia/System ostrzegania o ciśnieniu opon/ Inicjalizuj

MattK
12-03-17, 22:37
Miło dowiedzieć się czegoś nowego po roku użytkowania auta;) Wielkie dzięki rob1_s, wszystko już załatwione:D

Artur S.
24-03-17, 17:13
Witam
dzisiaj po kilku minutach nieco ostrzejszej, miejskiej jazdy, zapaliła mi się kontrolka niskiego ciśnienia powietrza w oponach. Po dojechaniu do domu sprawdziłem "na oko" i nie zauważyłem, żeby w którymś z kół było ono wyraźnie niższe. Oczywiście wiem, że "na oko to sobie" można....że trzeba by podjechać na stację i tam sprawdzić ciśnienie, ewentualnie skalibrować układ etc... Ale jako że będę to mógł zrobić dopiero jutro albo w niedzielę, a to moja pierwsza fura z takim "ficzerem", mam pytanie: czy jest to typowy objaw w sytuacji, kiedy temperatura powietrza (wg, komputera) była wyraźnie wyższa niż ostatnio (13st)?
Jeszcze jedno: jak ustanie przyczyna dla której zapaliła się kontrolka - zgaśnie ona samoczynnie, czy też trzeba każdorazowo robić kalibrację?
Chodzi o szczawia sport 2016, opony ciągle jeszcze zimowe.

Z góry thx i pzdr - Artur S.

Lysek_81
25-03-17, 10:27
Temperatura powietrza niema nic wspólnego. Mi na trzy komunikaty o gumie dwa były trafne. Kontolka zapala sie tez po wymianie opon z letnich na zimowe lub odwrotnie. Trzeba każdorazowo skalibrować.

semthex
25-03-17, 14:53
skalibruj, nic Cię to nie kosztuje. Ja miałem w poprzednim tourerze sytuację, że jadąc na Bielsko drogą gdzie były spore koleiny system non-stop zgłaszał spadek ciśnienia. Zatrzymałem się, sprawdziłem wszystko było ok. Ponowna kalibracja i za chwilkę to samo. Po zjechaniu z tej "dwupasmówki" jak ręką odjął. To jest urok systemu, który u nas bierze sygnał z VSA. Ale za to nie musimy mieć tych chorych czujników na wentylach.

Artur S.
25-03-17, 21:08
Witam,
sprawdziłem dzisiaj ciśnienie i do licha! Faktycznie w jednym kole miałem 1,9 podczas gdy w pozostałych 2,1-2,2.. Dobiłem we wszystkich po równo na 2,2 skalibrowałem system i narazie jest OK. Wygląda na to, że faktycznie jakoś tam on działa... Oby tylko nie stał się zbyt upierdliwy alarmując w nieuzasadnionych przypadkach..

Pzdr - Artur S.

semthex
26-03-17, 11:37
To akurat jest najlepsze rozwiązanie. Gorzej z faktem że np u mnie już jest w klimie 1234y. Na jednym do przodu to na drugim w plecy ;)

Artur S.
26-03-17, 18:26
Pocieszę Cię - u mnie też:
http://civicklub.pl/forum/showthread.php?265344-IX-Sport-1-8-2016-jaki-czynnik-w-uk%B3adzie-klimatyzacji
Zresztą AFAIK wszystkie koncerny pakują już nowy czynnik do klimy, nawet volksvagen "pękł"...


Pzdr - Artur S.

semthex
26-03-17, 20:06
Tak już nam zostało. Dlatego trzeba się cieszyć, że nam zaoszczędzili czujników po 200zł za szt.