PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z szyba od strony kierowcy



srulig
19-09-16, 18:56
czesc, mam problem w civicu 6 97' 1.6 iES z szyba, jak zamykam szybe to na samej gorze nie zatrzymuje sie ładnie tylko stuka jak jakas seria z karabinu takie '' dudududududu'' az nie przestane wciskac. drugi problem to przy predkosciach od ok 90km/h zaczyna swiszczec jakby byla jakas drobna nieszczelnosc, im wieksza predkosc tym glosniej swiszczy.

zadzwonic albo podjechac do jakiegos zakladu z szybami samochodowymi czy jest to cos banalnego co mozna samemu zniwelowac?
jakie bylby przedzial kosztow takiej naprawy, chodzi mi o to czy jakos ze 100/200zl czy 500+?
z gory dzieki za pomoc

delek
19-09-16, 21:12
Zużyły Ci się zęby w zębatce silniczka. Silniczek do wymiany :). Jeśli nie zależy Ci na funkcji Auto przełącznika (jeśli ją aktualnie posiadasz) to szukaj używanego silniczka od angielki (nie chodzi mi o kierownicę tylko o angielską budę - liftback) z drzwi Prawy_Tył.
Tył jest najczęściej w świetnym stanie bo mało używany ale koniecznie prawy, bo lewy nie będzie pasował. Silniczek pasuje do Twojego mechanizmu plug&play, ewentualnie będzie trzeba może przelutować wtyczkę. OdHB kierowcy jest loteria ze stanem, od sedana nie pasują.

NoLimited
20-09-16, 02:00
Ogólnie miałem ten sam problem, powiem ci że bardzo dużo z tym roboty....
Ostatecznie kupiłem kompletne drzwi i stare wywaliłem i przykręciłem inne.
Jeżeli zależy ci na twoich drzwiach to oddaj je lepiej do serwisu który się tym zajmuje, szkoda czasu i nerwów, które zapewne sobie poszarpiesz przy wymontowywaniu silniczka.

delek
20-09-16, 09:15
Oj tam nie jest tak źle, trzeba wymontować cały mechanizm i dopiero odkręcić silniczek. Z manualem w ręku nic trudnego.

NoLimited
27-09-16, 02:22
Tylko wymontuj mechanizm ;-)
Malutkie otworki w tych drzwiach i ciężko dojść do śrub które trzymają szybę.