PDA

Zobacz pełną wersję : Swap silniczka w hance



Wixon
15-09-16, 15:57
Witam wszystkich tak jak w temacie mam Hanię V-gen z 92r posiadam ją od 1.5 roku była na oryginalnym 1.4 silniczku zmieniłem go na d16a1 z integry 3-gen tak jak i zawias ale jakoś mi się już nudno zrobiło zacząłem myśleć nad b18c4 i k20a2 tyle że chce kupić całą budę i tu nachodzą mnie pytania b18 wchodzi ponoć na oryginalnych mocowaniach ale k20 już trzeba dokupić łapki bo nie bawił bym się w rzeźbienia ale co z resztą osprzetu pompa paliwa ok idzie to jakoś spokojnie przerobić a jak podchodzi skrzynia z k20? Czy da radę przełożyć hamulce ? Itd pytania dotyczą obu silników no i najważniejsze w jakim funduszu się zmieszczę mam na to 15k budę z k20a2 anglik rozbity tył wyszarpe za 6.5k mocowania koło 800-1000zł chyba że się trafia jakieś tańsze ale jak reszta wygląda potrzebuje nakierowania na dobrą drogę z góry dziękuję za pomysły i podpowiedzi pozdrawiam :)

tmDamian
15-09-16, 16:45
Trzeba przerabiać komore silnika :)

Wixon
15-09-16, 17:07
Trzeba przerabiać komore silnika :)

No chyba troszeczkę cię poniosło :)

kamil39
15-09-16, 20:54
Przy K serii masz inaczej poprowadzony wydech, dolot, skrzynia na linki podajże, więc do przerobki/ kupienia gotowiec, pelno roboty przy elektronice, do tego kombinacje ze wspomaganiem, lapy musza byc odpowiednie, ogolnie z ludziom kompletny swap wychodzi koło 20 tys.
Jak znajdziesz B18 to napewno będzie łatwiej wsadzić, będą tansze konie itd;p

tmDamian
16-09-16, 11:15
Nie poniosło mnie. Przemiejscowienie łap i całej reszty to nie jeden dzień roboty ;)

siara87
16-09-16, 12:44
Przeciez pisal ze chce kupic gotowe lapy, to ile sie bedzie pierdzielic z rozwierceniem zgrzewow przy ori mocowaniach Twoim zdaniem, dwa miesiace?

Wixon
16-09-16, 13:07
Hehe no do głowy mi wpadł jeszcze b20 i może b16a2 ale ciężko o zdrowy silnik + do niego dobry układ wydechowy 2.25 lub 2.5 zobaczę jak w obliczeniach wyjdzie dolot strojenie może ugra się że 170 ewentualnie spokojny softturbo co o tym myślicie i co sądzicie o tych odprezajacych uszczelkach zdaje to rezultat wgl??

kamil39
16-09-16, 13:43
W przeciagu 2 postow zmieniles zdanie na temat kilku silnikow/ w tym typu.
Musisz podjac najpierw decyzje, czy chcesz auto doladowane, czy wolnossace- jesli ta decyzje podejmiesz to pozniej mozesz myslec, K czy B seria...
Jesli chcesz kolo 170 koni to ja bym szedł w jakies b16/b18+ podstawowe mody za pare groszy, dobra skrzynia i bedzie zapindalac.

Wixon
17-09-16, 00:10
Chce osiągnąć na seri koło 180-190 a jak będzie za jakiś czas kolejny napływ gotówki może jakiś kompresor lub turbo jak narazie 190 hp mnie satysfakcjonuje byle bym się zmieścił w kasie :) dlatego też chcę by mnie ktoś kopnął w dobra stronę bym nie skończył w połowie a już mi kasy braknie heh

kamil39
17-09-16, 08:54
To ja bym poszukał zdrowego b18/ b16, zrobic dolot, fajny wydech, ewentualnie wałki z c6/ ssacy z c6 i 190 koni po strojeniu będzie.
Swap zrobisz w jedno popołudnie, w porównaniu do k serii to nawet tanio, a do silnika jest pełno gratów, zeby dmuchac.

Michał102
17-09-16, 14:27
Jesli chcesz kolo 170 koni to ja bym szedł w jakies b16/b18+ podstawowe mody za pare groszy, dobra skrzynia i bedzie zapindalac.

Muł to nie będzie, ale do zapindalania, to jeszcze bardzo daleka droga.
B-seria + podstawowe mody nie jest warta kasy jaką trzeba na to wyłożyć. Utopisz 6-8 tysięcy, a i tak byle klekot po chipie złoi Ci tyłek na trasie :p

Najtańszą opcją jest jakieś D16 + turbo, ale to też pod warunkiem, że większość rzeczy zrobi się samemu lub z pomocą kolegów.
No i uturbiony silnik to też jakieś ryzyko fackupa, choć nie ma tu reguły... jedni ładują w silnik 40 tys. PLN i robi bum po pierwszym upalaniu, a inni wkładają byle co, chłostają niemiłosiernie i nie chce się popsuć :)

Wixon
17-09-16, 23:35
Powiem tak Hanię używała moja żona tak by się nauczyła jeździć teraz jej oddaje e46 330i fajnie idzie ale ciężka koza a lubię na ćwiartki poszaleć czy od świateł do świateł dlatego chce sobie zrobić Hanię od silnika po wygląd jak blacha i nowe malowanie wydaje mi się że byle klekot po chipie też szału nie zrobi bo nawet jak docisnie jakieś 180hp na daną mase auta to do setki i tak z 6-7 sec będzie miał a taka maleńka Hania słodka chudzinka co będzie ważyć koło 800 i że 180-190hp i tak sobie poradzi :) i to będzie piękne jak autko warte wymiany rozrządu olejów i hamulcy wyrabie takiego z bmw czy innych lepszych marek zawsze chciałem takie właśnie autko ino środki mnie ograniczały a teraz chcę je zrobić właśnie z Hani :) dlatego też założyłem temat w tygodniu mam się spotkać z gościem co w moich okolicach mieszka a ogarnia takie właśnie tematy telefonicznie zostało stwierdzone że w 7k w b18c4 się zmieszczę ze wszystkim więc poczekam na rozmowę osobistą może coś doradzi z moim obecnym silnikiem d16a1 ale uważam że szału z niego nie zrobię heh

Wixon
06-10-16, 10:34
No i witam ponownie jestem już po zmianie silnika na b18c4 ma ktoś jakieś rady co dalej i w jakich +/-kosztach się zmieszczę ? :)

kazik2_h9w3
06-10-16, 21:19
Jak NA to skrzynia i jakies walki i ssacy
A jak nie NA to jakies dmuchanko

Wixon
08-10-16, 09:52
Skrzynia ze szpera ze short shifterem myślałem nad jakiś sportowy kolektor wydechowy z całym układem wydechowym 2" zakończyć go mtechem do tego walki rozrządu z c6 jakieś może ostre tloki by odprężyć silnik i dolocik z pod zderzaka na końcu strojenie i hamownia z wynikiem

JulianT
08-10-16, 15:13
jakieś może ostre tloki by odprężyć silnik i dolocik z pod zderzaka na końcu strojenie i hamownia z wynikiem

A to nie jest tak, że silnik się odpręża jeśli chcesz dmuchać (turbo, kompresor), a dopręża tłokami jeśli chcesz robić mocne NA?

cichykzn
08-10-16, 15:33
Julian ma rację, jeśli chcesz mocne NA to musisz doprężyć silnik, odprężasz tylko wtedy kiedy chcesz dmuchać bo wiadomo że jak turbina dmuchnie to ciśnienie w cylindrach znacznie się podniesie. Jak odprężysz bez dmuchania to stracisz moc i auto może ci wgl nie jechać. Także jak pisałeś możesz złożyć walki od c6 albo jakies customowe ostrzejsze dedykowane do c4, do tego doprężenie, wydech, dolot, strojenie i wtedy może coś fajnego z tego być ;) tylko nie wiem czy 2 cale to nie mało, ja był dał np z 2.25 po całości ale co do wydechu niech wypowiedzą się lepiej ludzie mądrzejsi odemnie w tym temacie ;)

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Lysy
08-10-16, 15:42
B18c4 do tego wydech 2.5, kolektor wydechowy ala toda 2.5 cala od Nouda
, na tłumikach mar-tec, do tego ssący skunk2, wieksza przepustnica, wtryski mocniejsze, pompa paliwa mocniejsza bo Ci pewnie została z dserii, lekkie kolo zamachowe, dolot od Fawora, zabudowa stożka co by ciepłego powietrza nie łapało, walki B18c6 ze sprężynkami i talerzykami żeby wyżej zakręcić i zestroic to. Taki setup powinien Cię zadowolić póki co jak odelzysz trochę auto. Proponuje też skrzynie s80 ze szpera z Integry z krótkimi przelozeniami

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Wixon
08-10-16, 16:47
Tak mój błąd miało być doprezyc tlokami a nie odprężyć :) nie mam w planach turbiny ani kompresora chce ino osiągnąć koło 200hp . Co do pompy paliwa jest od b18 tylko że stara troszku a nie mam pojęcia ile ma mieć barów na serii w sumie nie interesowałam się tym aż tak bo wiem że chce iść dalej i pewnie będzie trzeba i tak wsadzić mocniejszą

cichykzn
08-10-16, 18:56
To myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie wsadzenie pompy Walbro 255, najpopularniejsza pompa "tuningowa" jak to mawiają ;) spokojnie da radę nawet jak później byś chciał zwiększyć moc

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Wixon
08-10-16, 23:04
Czytałem o tym Walbro 255 kiedyś i z tego co pamiętam to dużo podrubek jest , problem z sitkiem i ponoć szybko spada jej wydajność ale jest to jakaś opcja co inni na to ??

cichykzn
08-10-16, 23:32
Ja wiem ale ja mówię o oryginale Walbro ;) sam widziałem na aledrogo Walbro 255 za 150 zł ale szczerze bałbym się brać nawet te za 400 zł więc jak szukać to u jakiegoś sprawdzonego dostawcy części, z tego co pamiętam to jarusnet ma walbro a nawet jak nie ma to dałby radę ogarnąć ściągnięcie jej ;)

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Wixon
09-10-16, 00:14
No nie mów mi że Walbro jest droższe niż z bosha przecież to ino zamiennik :p

kamil39
09-10-16, 09:48
Mozesz Boscha kupic tuningowa pompe, tylko z reguly jest ona troche drozsza od walbro. Walbro bardzo łatwo kupic w jakis internetowych sklepach, na allegro w takiej cenie jak ktoś wczęśniej podawał to coś z nią może być nie tak.
Wszak jak masz pompę z b serii to ona ogarnie podstawowe mody, które chcesz zrobić. Ja bym najpierw sprobował na seryjnej pompie pogrzebać przy osprzęcie silnika, a pompą się zainteresował dopiero jak coś będzie nie tak.

Wixon
28-10-16, 22:52
Ostatnio byłem na hamowni by sprawdzić kondycję seryjnego silnika + tylko filtr stożkowy uważam że jest ok co wy na to ?? https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2166bf9ff3ca.jpg (https://naforum.zapodaj.net/2166bf9ff3ca.jpg.html)