PDA

Zobacz pełną wersję : Duże spalanie

brzusio122
12-09-16, 15:38
Witam mam problem gdyż posiadam v gena. z silniczkiem który wyprzedzi z ledwości tira czyli d13b2 i spalanie w nim wynosi 12.5 l na setke przy spokojnej jeździe . Sonda sprawdzona ( sprawna ) potrzebuje pomocy co jeszcze mogłoby być nie tak z góry dzięki

Wieczny44
14-09-16, 00:56
Możliwe że masz jakiś problem z działaniem układów wtryskowych :P może to być kwestia czujników temperatury cieczy chłodzącej, najlpiej sprawdzić czy są jakieś błędy w komputerze :D... i to nie jest taki sobie silniczek :P u mnie 1.4 seria i też pali jak smok

paweltdf
14-09-16, 10:15
Możliwe że masz jakiś problem z działaniem układów wtryskowych :P może to być kwestia czujników temperatury cieczy chłodzącej, najlpiej sprawdzić czy są jakieś błędy w komputerze :D... i to nie jest taki sobie silniczek :P u mnie 1.4 seria i też pali jak smok

1.3 jest po pierwsze na gaźniku, a po drugie odczytaniem błędów z komputera tego nie zdiagnozujesz. Możesz odczytać tylko tyle:

1 - Sonda lambda lub jej obwód
2 - Czujnik prędkości pojazdu lub jego obwód
3 - MAP sensor lub jego obwód (problem z elektryką)
4 - Czujnik podciśnienia w gaźniku lub jego obwód (często nieszczelny przewód podciśnienia #14 lub obwód elektryczny czujnika)
5 - MAP sensor (problem mechaniczny - najczęściej nieszczelny przewód podciśnienia #21)
6 - Czujnik temperatury cieczy chłodzącej lub jego obwód
8 - Cewka zapłonowa lub jej obwód
10 - Czujnik temperatury powietrza dolotowego lub jego obwód
14 - Zawór regulacyjny prędkości obrotowej biegu jałowego (EACV) lub jego obwód.

Wieczny44
14-09-16, 13:08
1.3 jest po pierwsze na gaźniku, a po drugie odczytaniem błędów z komputera tego nie zdiagnozujesz. Możesz odczytać tylko tyle:

1 - Sonda lambda lub jej obwód
2 - Czujnik prędkości pojazdu lub jego obwód
3 - MAP sensor lub jego obwód (problem z elektryką)
4 - Czujnik podciśnienia w gaźniku lub jego obwód (często nieszczelny przewód podciśnienia #14 lub obwód elektryczny czujnika)
5 - MAP sensor (problem mechaniczny - najczęściej nieszczelny przewód podciśnienia #21)
6 - Czujnik temperatury cieczy chłodzącej lub jego obwód
8 - Cewka zapłonowa lub jej obwód
10 - Czujnik temperatury powietrza dolotowego lub jego obwód
14 - Zawór regulacyjny prędkości obrotowej biegu jałowego (EACV) lub jego obwód.
Sprawdz czujnik temperatury cieczy chlodzącej, bo moze podawac zła, za mała temperature

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

paweltdf
14-09-16, 13:53
Sprawdz czujnik temperatury cieczy chlodzącej, bo moze podawac zła, za mała temperature

w przypadku d13b2 jakby to było uszkodzone to ssanie by się nie wyłączało i cały czas silnik trzymałby ok. 2000 obrotów.

Wieczny44
14-09-16, 13:56
w przypadku d13b2 jakby to było uszkodzone to ssanie by się nie wyłączało i cały czas silnik trzymałby ok. 2000 obrotów.
No to ci nie pomoge... te silniczki ekonomiczne nie są niestety [emoji14]

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

paweltdf
14-09-16, 17:55
No to ci nie pomoge... te silniczki ekonomiczne nie są niestety [emoji14]

no to dobrze bo to nie ja potrzebuje pomocy :)

LechuLK
14-09-16, 22:19
Może termostat? Temperaturę łapie dość szybko odpowiednią czyli, minimalnie poniżej połowy?

Wysłane z mojego Lenovo A3500-H przy użyciu Tapatalka

delek
14-09-16, 23:00
Gaźnik ma w nosie co pokazuje czujnik temperatury :). Zresztą kolega brzusio się nie udziela, możliwe, że podpalił swoje d13. Ssanie jest sterowane czysto mechanicznie.