PDA

Zobacz pełną wersję : poszedł rozrząd w d15b2



gruszkin
29-08-08, 04:38
Witam, koleżance najwyraźniej poszedł pasek rozrządu, wczoraj kupiła auto, silnik d15b2
miałem informację, że te silniki są bezkolizyjne to znaczy ze tłok nawet w najwyzszym polozeniu nie spotyka się z zaworem ,czy wystarczy więc wymienic rozrząd?

jero11
29-08-08, 09:02
Dziwne bo ja właśnie nie słyszałem i nie wyczytałem nigdy, żeby jakieś silniki Hondy były bezkolizyjne. Zazwyczaj jest tak że albo się uda i będzie wszystko ok, albo nie :/

KroSmaN
29-08-08, 12:54
Istnieją silniki bezkolizyjne... np. Polonez ;p niestety nie wiem czy Honda takie miała... ale słyszałem ze komuś kiedyś sie udało ze zmienił tylko pasek, napinacz i śmigał dalej... niestety nie pamiętam jaki silnik :(
w sumie to koszt paska który w razie w... i tak trzeba kupić, można założyć wyjąć świece i popróbować kluczem obrocić jak sie nic nie zachaczy to powinło dać rade następnie bym spróbował rozrusznikiem bez świec i dopiero jak to bedzie ok to próbował odpalić...

Siny26
29-08-08, 13:09
ja mailem że przy 150km/h pasek mi strzelił dolanie ten sam silnik wystarczył tylko pasek nic złego się niestalo

Lcfr
29-08-08, 19:21
Witam, koleżance najwyraźniej poszedł pasek rozrządu, wczoraj kupiła auto, silnik d15b2
miałem informację, że te silniki są bezkolizyjne to znaczy ze tłok nawet w najwyzszym polozeniu nie spotyka się z zaworem ,czy wystarczy więc wymienic rozrząd?
silnik ten jest kolizyjny wg mnie

ale są przypadki, że ma sie szczęśćie-user TomieK miał coś takowego (zerwany pasek) i nic sie nie stało....

seawater
30-08-08, 17:34
Już gdzieś było na forum, że wszystkie 16V są kolizyjne.