PDA

Zobacz pełną wersję : Zwiększenie głośności i bassu EJ9



Wieczny44
11-09-16, 14:41
Witam,
od jakiegoś czasu chciałbym poprawić dźwięk mojej EJ9 i zwiększyć głośność.
Obecnie mam końcówkę ultera, która delikatnie pomrukuje no większych obrotach oraz stożek który mocno zmienił mi dźwięk silnika...
Zastanawiam się teraz nad wy*****iem kata i wstawieniem tam strumienicy (nie patrze na osiągi tylko na dźwięk), czytałem trochę ale wszędzie piszą tylko o poprawie/pogorszeniu się osiągów, a nic o tym jak strumienica wpływa na dźwięk...
Jest ktoś kto podmienił kata na strumienice i może mi coś podpowiedzieć ? Co mógłbym jeszcze zrobić w celu poprawy dźwięku ?
P.S. Dla mnie poprawa dźwięku to więcej decybeli i bassu :P
Honda Civic 00 1.4

Labed2007
11-09-16, 17:11
Jak chcesz mieć głośno i bas to dajesz większą średnicę wydechu po całości i tłumik koncowy z końcówką o jak największej średnicy np. 110mm.

delek
11-09-16, 22:17
Trafisz na milicję z sonometrem, czy jak to się tam nazywa, to dowód ozatrzymany:)

Wieczny44
11-09-16, 23:46
No też właśnie wole pokombinować z strumienicą... I może to mi da większą satysfakcje. Tyle że potrzebuje jakiejś opinii na ten temat dot. dźwięku, bo na forach ludzi tylko osiągi interesują ;/

wlodi893
12-09-16, 05:48
No też właśnie wole pokombinować z strumienicą... I może to mi da większą satysfakcje.
Satysfakcje z czego? Że będziesz zmuszony w słuchawkach jeździć? :confused: Ze d14, które potworem nie jest, przestanie jechać w ogóle?
Najlepiej zdejmij wydech zaraz za kolektorem, albo i sam kolektor, wtedy będzie szacun na dzielni! ;)

Tiga
12-09-16, 08:34
Wymien koncowy tlumik na jakikolwiek przelotowy. Po za tym nie chodzi Ci przypadkiem o strumiennice?

firstborne
12-09-16, 09:34
Wywal wszystko, a na końcu załóż przelot (najlepiej WM albo Blackflame). Kata out, zamiast tego zwykła rura, żadnych strumienic. Będzie tanio i głośno i pewnie po dowodzie :D

Wieczny44
12-09-16, 11:51
Dlatego też nie chce się bawić w montaż całego wydechu o większej średnicy :D zadaje proste pytanie i chce prostej odpowiedzi... Co daje strumienica jeżeli chodzi o dźwięk ?:P a tłumik końcowy mam ultera ....

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

pafels
12-09-16, 19:11
Co daje strumienica jeżeli chodzi o dźwięk ? u mnie dała brzęczenie w średnim zakresie obrotów

Wieczny44
12-09-16, 19:12
Wreszcie jakas konkretna odpowiedz + dzieki

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

wiesko1261
12-09-16, 20:12
u mnie dała brzęczenie w średnim zakresie obrotów

dziwne :) ,ja mam zamiast kata strumienicę (tylko wszystko ,cały z kwasówki 2cale przelot ) i brzęczenia nie mam i nie miałem
robiłem wydech pod D14 ,potem okazyjnie wpadło D16 i wydech został ten sam (kol 4-2-1 , strumienica , środ od Hamera i końcowy powiększony Santi - (teoretycznie wydech przetrwa auto ) :)

firstborne
13-09-16, 00:39
Wytniesz kata, dasz zwykłą rurę i też będziesz miał ów brzęczenie. Strumienica to padlina, daj zwykłą rurę i będzie dobrze.
Będzie coś w ten deseń:
https://www.youtube.com/watch?v=nDVG0q9VZzI
...tylko znaaacznie głośniej, jak dasz pełen przelot na samej rurce i tylko końcowy (również przelot i najlepiej powiększony).

Blacha&87
13-09-16, 00:51
To i ja podzielę się odczuciami wydechu który miałem ,auto kupiłem z jakąś dwururką na końcu , tak jakoś tam mruczał sobie , przy okazji przedmuchów na środkowym tłumiku kupiłem nowy ori środkowy a do tego chciałem głośniej ,, podobnie jak ty teraz '' wiec padło na przelot wm sport końcowy ,( kat dalej na aucie) bez wkładki powyżej 3 tys łeb urywa he he wiec jak chcesz głośno to ładuj smiało :D

Labed2007
13-09-16, 22:05
Wreszcie jakas konkretna odpowiedz + dzieki

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

Będziesz miał taki dźwięk :D
https://www.youtube.com/watch?v=LnFimHQmwyk
Bez zmiany średnicy wydechu na 2" nie uzyskasz zbyt ciekawego brzmienia.

Wieczny44
14-09-16, 00:07
Dobra dzięki za odpowiedzi :D

A jeszcze mi podpowiedzcie... Tłumik mam ultera http://imgur.com/a/cnkPn wygląda to tak, jak patrze po cenach to to nie jest byle jaki tłumik... Jakaś opinia jak bym chciał zamienić na wm sport? To jest mój daily więc chciałbym mieć na niego papiery :P więc całkowity przelot 2'' odpada. I pytanie czy zmiana z tego ultera na wm sport coś mi da głośniej i czy warto się za to zabierać mając tłumik końcowy warty tyle co bdb komplet opon ?? :P

Labed2007
14-09-16, 01:39
Dobra dzięki za odpowiedzi :D

A jeszcze mi podpowiedzcie... Tłumik mam ultera http://imgur.com/a/cnkPn wygląda to tak, jak patrze po cenach to to nie jest byle jaki tłumik... Jakaś opinia jak bym chciał zamienić na wm sport? To jest mój daily więc chciałbym mieć na niego papiery :P więc całkowity przelot 2'' odpada. I pytanie czy zmiana z tego ultera na wm sport coś mi da głośniej i czy warto się za to zabierać mając tłumik końcowy warty tyle co bdb komplet opon ?? :P

Na WM sport będzie bardziej pierdzieć. Po za tym montując do seryjnego wydechu o średnicy 1.5-1.6" tłumik końcowy o średnicy 2.5"(wm sport) pogorszysz osiągi (bankowo spadnie ci moment obrotowy).
Ja bym zostawił Ultera.
Zamiast strumienicy włóż coś takiego jak chcesz głośniej, nie będzie brzydkiego rezonansu po wycięciu kata: http://allegro.pl/awg-tlumik-w-obudowie-katalizatora-czestochowa-i6421449318.html - średnica 45mm.

Patrząc z perspektywy czasu żałuję że pozbyłem się seryjnego wydechu - miał być swap - a jest wstyd bo zostało 1.4 - auto które drze japę jakby miało 500KM kiedy przeciętny passat w dieslu ma podobne przyspieszenie(a te nowsze to zjadają nasz D14 na śniadanie) jest tylko źródłem pogardliwych uśmiechów ludzi :).
Tobie teraz wydaje się, że to jest fajne - ja tak miałem 4 lata temu. Jedynie jak podjedziesz pod gimnazjum i pryszczate małolaty będą krzyczeć "daj mu!"....

Wieczny44
14-09-16, 02:14
Na WM sport będzie bardziej pierdzieć. Po za tym montując do seryjnego wydechu o średnicy 1.5-1.6" tłumik końcowy o średnicy 2.5"(wm sport) pogorszysz osiągi (bankowo spadnie ci moment obrotowy).
Ja bym zostawił Ultera.
Zamiast strumienicy włóż coś takiego jak chcesz głośniej, nie będzie brzydkiego rezonansu po wycięciu kata: http://allegro.pl/awg-tlumik-w-obudowie-katalizatora-czestochowa-i6421449318.html - średnica 45mm.

Patrząc z perspektywy czasu żałuję że pozbyłem się seryjnego wydechu - miał być swap - a jest wstyd bo zostało 1.4 - auto które drze japę jakby miało 500KM kiedy przeciętny passat w dieslu ma podobne przyspieszenie(a te nowsze to zjadają nasz D14 na śniadanie) jest tylko źródłem pogardliwych uśmiechów ludzi :).
Tobie teraz wydaje się, że to jest fajne - ja tak miałem 4 lata temu. Jedynie jak podjedziesz pod gimnazjum i pryszczate małolaty będą krzyczeć "daj mu!"....
W sumie tez racja :D a na dzwiek tez tak bardzo nie narzekam bo fajnie pomrukuje, tyle ze ten najciekawszy moment dzwieku jest przy otwartej przepustnicy 100% (stozek) ... A mnie nie stac, zeby jezdzic z pedalem w podlodze, pomadto mam zdrowe 1.4 i chce je miec zdrowe jeszcze przez dluuuzszy czas...

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

Wieczny44
17-09-16, 20:31
Labed, zamiast kata jest już rura :P ale przy montażu zauważyłem że na tłumiku środkowym jest jakaś pucha ;/. Wiesz może czym ta pucha jest wypełniona ?