PDA

Zobacz pełną wersję : Civic V 1.5 + LPG problem z silnikiem i komputerem



schynka
05-09-16, 23:40
Witam!
Mam problem ze swoją Hanią, otóż. Gdy jadę (po wstępnym rozgrzaniu silnika) w trasę (na gazie) to po jakichś 25km zaczyna wariować wskaźnik temperatury płynu i każda próba przełaczenia na benzynę kończy się zgaszeniem silnika, na gazie chodzi dobrze. Jak można się domyślać, bo zgaszeniu nie ma opcji żeby ją ponownie odpalić. Trzeba odczekać z dobrą godzinę i z trudem odpali i lepiej syzbko przełaczać się na gaz jeśli chce się wrócić do domu. Wychodzę z założenia że iskra jest skoro chodzi na gazie, paliwo niby też, bo jak kręcę próbując odpalić to czuć benzynę. Wiele rzeczy już próbowałem. Poprawiłęm luty na przekaźniku pompy paliwa - nie pomogło. Wyczyściłem silniczek krokowy - nie pomogło ALE zaczęła zapalać mi się kontrolka "check engine". Wcześniej tego w ogóle nie było, chociaż raz jak przełaczałem się gaz-bena-gaz-bena podczas wariowania wskaźnika płhynu to jakimć cudem załapała i potem było juz dobrze, lecz świeciła się kontrolka. Zrobiłem więc samodiagnostykę. Niestety nie potrafię jej rozszyfrować. Dodaję załącznik jak to wygląda. Kable WN nowe, świece prawie też. Już na prawdę nie wiem co mam robić. Mam ochotę wszystko pokolei wymieniać, tylko jaki jest tego sens :(

https://www.youtube.com/watch?v=w4qQQKDgmLc