PDA

Zobacz pełną wersję : Piszczenie / świst przy max otwartej przepustnicy



newtom
28-08-08, 16:48
witam,
niedawno stałem się posiadaczem ej6 i praktycznie od razu zauważyłem dziwną przypadłość (niestety nie udało mi się znaleźć w wyszukiwarce konkretnie takiego przypadku):
przy rozpędzaniu się z gazem wciśniętym do końca (wyprzedzanie itp sytuacje) powyżej 5000 obrotów słyszę dziwne świszczenie / piszczenie (dźwięk trochę przypomina jadący szybko tramwaj :o). Problem występuje na każdym biegu, tylko powyżej 5k rpm, i tylko przy gazie wciśniętym do końca - wystarczy tylko trochę odpuścić pedał (dosłownie 1-2cm, tak żeby samochód dalej się rozpędzał) i dźwięk ustaje. Silnik, układ dolotowy i wydech są seryjne. Z góry dzięki za sugestie co to może być.

Frydzio
28-08-08, 17:49
a to chyba normalne, i na +


dlatego mowi sie o japonskich szlifierkach :D

newtom
28-08-08, 20:49
hmm mialem okazje wczesniej nie raz jezdzic d14 i b18, i tam takie coś nie występowało :(

Cegła
05-09-08, 12:49
moje D15 też świszczy. Jechałem kilkoma i zauważyłem to w każdej ;)

tomz
05-09-08, 13:25
Może masz zamontowany stożek/wkładkę, a nawet o tym nie wiesz?

reaktor
05-09-08, 13:38
miałem ten sam problem , świst powyżej 5krpm, przyczyną u mnie jest dziura w rurze wydechowej w okolicach kat.

Cegła
05-09-08, 14:17
może jednak o innym świście mówimy... warto sprawdzić szczolność dolotu/wydechu, może faktycznie coś jest nie tak. Ja mam nowy wydech i seryjny dolot i świszczy... taki pisk ... nie wiem jak to nazwać :) sprawdzę dziś czy u mnie zalezy to od obrotów czy od stopnia wychylenia pedału gazu :P

reaktor
05-09-08, 16:20
na początku myślałem ze dzwięk dochodzi z silnika , przypomina trochę turbo(niestety nie posiadam) ew piłowanie jakiś częsci w silniku od razu pojechalem na przegląd okazlo sie ze wszystko ok, przy okazji przypomniałem sobie ze wczesniej w aso na przeglądzie stwierdzili dziure w wydechu. Piszczenie wytępuje tylko pod obciążeniem i doszlismy do wniosku ze skoro silnik jest w porządku to muszą to byc spaliny ktore wydostaja sie przez nieszczelny wydech

fazer1985
05-09-08, 17:58
Bardzo prawdopodobna jest nieszczelnosc ukladu dolotowego patrz rowniez przewody podcisnienia u mnie gwizdał sobie zsuniety troche przewod podcisnienia, ten najkrutszy zaraz za puszka w moim d15b2 ;]

newtom
05-09-08, 22:09
Dzięki za odpowiedzi, sprawdzę w najbliższym czasie szczelność dolotu i wydechu. Natomiast dzisiaj odkryłem, że faktycznie jest włożona wkładka firmy JR filters, niestety nie wiem jak powinna "brzmieć" taka wkładka, ale to też postaram się sprawdzić.