PDA

Zobacz pełną wersję : EG4 D15B2 Automat - swap mpfi, problem z wiązką.

PiotrEg4
01-09-16, 21:46
Witam,
Mam eg4 d15b2 z skrzynią automatyczną. Chcę zrobić mpfi.
Mam już chyba wszystko co potrzebne tj. wiązka silnikowa, kabinowa, kolektor z przepustnica na dwie linki, komputer p06 od automata i nową uszczelkę pod kolektor.
(Niestety) zestaw ten pochodzi od c5gena sedana d15b7.

Po 1) czy w ogóle wiązka kabinowa podejdzie bez bardzo dużych komplikacji do mojego eg?

Na podwórku mam też rozebraną qp w manualu i chciałem sobie popodpisywać wszystkie wtyczki na wiązce od sedana żeby później to szybko bez problemów wrzucić do eg i wiedzieć co do czego.
Na początku pomyślałem żeby tylną część wiązki w eg zostawić tą co jest teraz (ta idąca od tyłu auta po lewej stronie fotela kierowcy pod dywanem, ale chyba tak się nie da ponieważ jak jest połączenie wiązek po lewo od nóg kierowcy wiązka od eg łączy się poprzez jedną wtyczkę a od sedana przez dwie wtyczki.

więc czy wiązka kabinowa od sedana nada się?
czy kable od tylnych świateł w eg idą właśnie tą wiązką - pod dywanem, po lewej stronie fotela kierowcy?
jeżeli tak, to czy w sedanie jest tak samo i kable do świateł tylnych są w tej wiązce?

z tego co się zorientowałem w wiązce od sedana nie ma kabli do elektrycznych lusterek, szyb, i światła przeciwmgłowego tylnego, duży może być problem przełożyć te elementy z wiązki od mojego eg czy raczej p&p, aby wiązke rozpruć B2 i podłożyć te elementy do wiązki z sedana?

Od czego są te przekaźniki (ej2)?
http://i66.tinypic.com/23kouok.jpg

Tu na zdjęciu wiązka od sedana idąca od dołu do puszki bezpieczników w przedziale silnika.
Od czego jest ta piąta biała wtyczka z trzema kablami? W eg i ej jej nie mam.
Kable są koloru: czarny, zielono-czerwony, czarno-żółty.
(Widoczna w manualu na zdjęciu 34, strona 201-5, ale niestety nie mogę dojść od czego jest)
http://i65.tinypic.com/14wx1f7.jpg

Czy te schematy elektryki z "sam naprawiam" pokrywają się dość dobrze z rzeczywistością i można na nich polegać?

Wiem, że w mpfi w manualu można zostawić starą wiązkę (B2) i dołożyć po prostu do seryjnej wiązki dodatkowe kable, ale jak porównałem wtyczki ej2 manual i sedan automat, to w automacie idzie dodatkowo 11 kabli do ecu, do pinów A12, A16, A17, A19, B3, B4, B7, B8, D2, D10, D18.... trochę sporo dokładać jeśli chcieć zostawić wiązkę B2 i duże ryzyko popełnienia błędu... :/ Tzn. być może nie wszystkie z tych kabli trzeba by dokładać, możliwe że część z nich już jest w aktualnej wiązce B2 a ewentualnie brakuje tylko kabli do poszczególnych wtrysków, niestety nie bardzo jest możliwość to sprawdzić bo aktualnie auto jest całe poskładane i codziennie jeździ :/
Co byście mi doradzili?

siara87
02-09-16, 01:29
chyba najprosciej bedzie wziac wiazke od sedana z automatem, skoro nie ma elektryki to nie bedzie sie mocno roznic od tej z coupe(pomijajac automat), a czy to z sedana czy z coupe i tak nie bedzie miala sterowania tylna wycieraczka i kabli do spryskiwacza tylnej szyby. Elektryke szyb i lusterek bez problemu oddielisz sobie z wiazki i przelozysz do drugiej, a te przekazniki z fotki sa chyba od szyberdachu

HakerPL1
02-09-16, 12:04
dlaczego w sedanie nie masz przeciwmgielnego w wiązce z sedana? wiązka jest z usdm'a? i czy twoje auto to europejka czy usdm?

nie baw się w dokładanie do wiązki z b2 czegokolwiek bo możesz popsuć dwie wiązki. wiązka z sedana nie będzie się różnić w ogóle, wszystkie wiązki które miałem u siebie miały kable do elektrycznych szyb, centralnego, elektrycznych lusterek itd. mimo że auta z których wyciągałem te wiązki nie miały tego na wyposażeniu, ja w swoim eg4 miałem wiązkę z sedana i wszystko idealnie pasowało. nie ma podobno tylko wycieraczki z tyłu, chociaż możliwe że kable były w wiązce do niej ale nie sprawdzałem tego.

przekaźniki na fotce są od szyberdachu

PiotrEg4
02-09-16, 14:43
Moje eg4 to zwykła europejka w wersji LSi czyli chyba to znaczy full elektryka, no i są el. szyby, szyberdach, regulacja świateł, el. lusterka.

To jest zdjęcie ecu z sedana automat, biorąc pod uwagę że jest na nim na naklejce "A52" i sugerując się tym co jest pod tym linkiem jest to wersja usa chyba...
http://honda-tech.com/forums/honda-civic-del-sol-1992-2000-1/how-identify-your-ecu-810101/
http://i63.tinypic.com/5p54xz.jpg

Tak, tak, wiem, że honda kładła wiązki pod bogate wyposażenie, nawet jeżeli tego bogatego wyposażenia nie było, no ale nie ma tych kabli do lusterek, szyb ...i do zamków chyba jeszcze powinny iść.
Tu zdjęcia jak kończą się wiązki idące w drzwi.
http://i65.tinypic.com/9a1sux.jpg
http://i66.tinypic.com/s6obpl.jpg

A z tym połączeniem wiązek coś się machnąłem bo przed chwilą byłem w qp i da się podmienić tą część wiązki która idzie na tył auta, wtyczka pasuje, różnica jest tylko taka że w wiązce od sedana jest dodatkowy gruby zielony kabel, normalny czerwono-niebieski i nie ma żółto-niebieskiego.
Więc może jednak będzie mogła ta część wiązki zostać moja stara i wtedy teoretycznie nie miałbym tylko przeciwmgłowego...
Myślałem że w qp ta wiązka na tył auta łączy się poprzez dwie wtyczki, ale tam wiązka jest sklejona taśmą i to tak wygląda a dodatkowo wtyczki są ze sobą spięte i założone na blachę, tu na zdj. już zdjęte.
http://i66.tinypic.com/2powchx.jpg

HakerPL1
02-09-16, 20:53
wiązki z usa są dziwne i często bez tego wyposażenia dlatego radził bym Ci darować sobie tą wiązkę i szukać wiązki z europy albo kupety
ewentualnie przejść na normalną skrzynie biegów ;)

część wiązki która idzie do lewych drzwi i na tył może zostać ;)

PiotrEg4
02-09-16, 21:17
jasny gwint.... toś mnie pocieszył :/
Mało tego że trzeba kłaść te kable od wyposażenia to jeszcze jakiś matoł poucinał wtyczki od świateł przednich + było coś dłubane w okolicach aparatu i sondy..., aczkolwiek sprzedawca pisał, że wszystko do ostatniej chwili działało i nie było błędów.
Na zwykłą skrzynię nie mogę przejść.. :/ Cóż.. najprędzej będzie tak, że kupie daily a honde rozbiore na tydzień/dwa i złoże to mpfi na tej wiązce i wiązce B2. :/
Aczkolwiek jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś rady, propozycje, będę wdzięczny za odpowiedzi !

kamil39
02-09-16, 21:40
Wiązka do lamp przednich to mały problem :p, tylna wiązke z lamp i wycieraczki wsadzasz swoją z eg, wyposazenie w postaci szyb lusterek itd zostawiasz swoje oryginalne- to wpinasz tylko do skrzynki bezpiecznikow- wiec mozesz kabelki poprzekladac do wtyczek z nowej wiazki. pod deska i na silnik kladlbym cala wiazke z dawcy
. Z wiazki sedana polecam odrazu wywalic kable idace do tylnych drzwi jesli pelna elektryka- mniej kabli to bedzie potem latwiej sie poalapac.

PiotrEg4
03-09-16, 12:04
A jeszcze jedno, jeżeli dawca to była kanadyjka/amerykanka to jak tam w nich było w przednimi lampami?
Postojówek w nich nie ma w ogóle?
A żarówki? U nas są H4. U nich takie same?

TommyH
03-09-16, 17:14
W USA jest przod normalnie na h4 nie ma postojówek ale za to masz odrazu dwawłokna na kierunek i nie ma regulacji el.szyb , piny dą się przełożyć te kostki są otwieralne i mozesz z robic z 2 jedna super opcje :D

HakerPL1
03-09-16, 20:15
oryginalnie w amerykance nie ma dwuwłuknowych żarówek w kierunkach, jest w kierunku taka jakby dodatkowa "świeczka" z żarówką jak w postojówkach która świeci na biało. jeśli ktoś twierdzi inaczej to widać że nigdy nie miał z prawdziwym amerykańcem do czynienia ;)
tak więc masz wiązkę praktycznie taką samą jak w europejce