PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc Hond Civ VI

Mojzesz
31-08-16, 15:37
Witam. Mam problem o którym może ktoś z was wie bo póki co nie mam jak inaczej.
Jeden z minusów jest że podczas jazdy słychać czasem takie jakby brzęczenie mimo że wymieniłem tłumik.
Druga sprawa to pukanie? Stukanie czy cos podobnego przy hamowaniu poniżej 30/20km/h.
Tarcze i klocki są nowe a trzecia rzeczą piszczenie pedala hamulca lub gdzieś w środku ze az na zewnątrz słychać to samo ze sprzęglem. Wie ktoś z was czy lepiej dać mechanikowi by jakoś posprawdzal? 98r auta. Dzięki za pomoc z góry.

FaziRBK
31-08-16, 23:42
1. Sprawdź czy na pewno tłumik jest dobrze podwieszony i gdzieś nie dotyka wahacza.
2. Ciężko określić bo może to być wiele rzeczy w zawieszeniu lub układzie hamulcowym
3. Piszczenie Hamulca - zdejmij koło, zacisk i klocki a następnie wyczyść i przesmaruj prowadnicę klocków hamulcowych.
4. Daj smaru na łapkę wysprzęglika w skrzyni, dasz radę tego dokonać zdejmując obok wysprzeglika gumę osłaniającą. Możesz użyć smaru w sprayu - po za tym poszukaj w google, gdzieś był taki temat jak to zrobić w civicu.

kazik2_h9w3
01-09-16, 08:46
Brzeczenie moze powodowac np osłona termiczna ppd autem lub np osłona katalozatora
Musisz wejsc pod auto i sprawdzic bo tak ciezko wytypowac winowajce