PDA

Zobacz pełną wersję : D14 + kolektor ssacy D16Z6



fancy89
28-08-16, 20:28
Witam , posiadam Honde Civic VI D14Z2 . Dla zwiekszenia Jej mocy zaczalem rozgladac sie za kompletnym kolektorem ssacym od D16Z6. Moje pytania odnosnie tematu brzmia :
1.Czy wszystkie elementy pasują do siebie ???
2.Czy należy przestroić komputer / wgrac nowe oprogramowanie ???
3.O ile wzrasta spalanie paliwa ??
4.Czy kolektor d15b7 nie byłby lepsza alternatywa do tego typu zmian ???


Pozdrawiam wszystkich Hondziarzy - Niech MOC bedzie z wami !!!! :D

Szczery
28-08-16, 22:19
1. na tym forum jest taki zwyczaj by pierwszy post napisać w temacie o powitaniach. Taki drobiazg ale miły.
2 Jest kilka tematów o tym o co pytasz a jako ktoś ze stażem od 2013r powinieneś to już zauważyć.
3. u mnie spalanie po zmianie nassaka z d15b7 delikatnie spadło, auto nie było strojone, mam jeszcze kol. wydechowy 421 z d16 i na hamowni pokazało102 konie których jakoś nie czuć za bardzo.
Jeśli masz to po kosztach to ok (ja tak miałem) w innym przypadku szkoda kasy...

Labed2007
29-08-16, 02:03
Na ssaku z D15B7 będziesz miał więcej mocy w całym zakresie obrotów - jakieś 3-5KM.
Na kolektorze D16Z6 uzyskasz lepszą "górę" czyt. zakres 5000-odcinka - na niskich i średnich będzie gorzej w stosunku do D15B7.
Spalanie będzie raczej bez zmian a przy wyższych prędkościach zakładając że masz chociaż 4-2-1 może nawet lekko spaść.

Strojenie oczywiście nieznacznie zmniejszyłoby spalanie jak i zwiększyło moc - jednak jego koszt to min. 1000zł i zamiast wydawać tyle kasy już lepiej dołożyć do jakiegoś D16.
Chyba że masz ssący w dobrej cenie i montujesz sam - wtedy można się jeszcze ewentualnie pobawić. Bo jak na 400zł które trzeba wydać "normalnie" to stanowczo za małe przyrosty KM.

Ja w ogóle odradzam modzenie D14 - mam zrobiony dolot, wydech 2", kolektor 4-2-1 dc sport. Podlany paliwem żeby wyrównać AFR za pomocą modułu Zasteca i mocy nadal brakuje.
Owszem auto jedzie znacznie lepiej niż seria - jednak tak właściwie to wcale nie jedzie :). Na wszystkie mody wydałem 2500zł i w tej cenie miałbym już zdrowe D16.

fancy89
31-08-16, 00:08
Dziękuję za cenne rady , na pewno się przydadzą :)