PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzynia Hybryda lub Noblesse???

macios81
25-08-16, 23:08
Witam mam pytanie odnosnie zlozenia hybrydowej skrzyni
A wiec tak silnik to d16y8 skrzynia s40 z y7 buda 6 gen coupe auto służy mi na codzien,
Kupiłem skrzynie z noblesse i do tego mam 3 i 4 z crx i piatke z concerto .
Pytanie nastepujace
Czy jak wsadze do skrzyni z noblesse (4.437) 3 i 4 z crxa i 5 z concerto to nie bedzie problemow z trakcja tzn czy nie bedzie za szybka i za krotki vmax ? Czy lepiej wsadzic tylko sama 5 z concerto ? Do tego oczywiscie bedzie odelzony zamach u Otoczaka,prosze o odpowiedzi osoby ktore maja podobny setup u siebie lub znaja sie na rzeczy Dzieki

kamilen
26-08-16, 11:09
Po co zmieniasz skrzynię jak się boisz że będzie za szybka? Problemy z trakcją przy takiej skrzyni to norma. Ja przy D14 potrafię na słabych oponach do III biegu zerwać przyczepność na suchym.
To co przedstawiłeś to najszybsze, najbardziej sportowe zestawienie na seryjnych gratach jakie można zmontować do D-serii. Sam sobie odpowiedz czy takie coś potrzebujesz na co dzień. 130km/h to już są konkretne obroty i raczej męczące jest to w codziennym użyciu. Duuużo większe spalanie to też fakt niezaprzeczalny.
Nie wiem jakie jest przełożenie V z Concerto ale chyba nie dłuższe niż 0,707 więc nie widzę większego sensu w ogóle wymieniać V.