PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką uszcelkę pod głowice??



dudki26
27-08-08, 21:49
Witam!Zabieram sie za minime d15b7 kompletne razem z głowicą bo moja nadaje sie na złom,i teraz takie pytanie jaką uszczelkę pod głowicę i uszczelniacze zaworowe polecacie w takich przyzwoitych pieniądzach.
Będę bardzo wdzięczny jak mi ktoś mądry doradzi:)

siwas
27-08-08, 22:06
jedno i drugie asowe jesli nie chcesz robic ponownej wymiany w niedlugim czasie...

daniel_2007
27-08-08, 22:16
podłącze się obecnie mam uszczelkę firmy goetze w d15b7 i jest ok zamierzam wsadzić głowice d 16y7 uszczelkę od d16z6 i tutaj proponowano mi 3 uszczelki
jakąś metalową firmy takoma elringa i goetze która by była najlepsza?

dudki26
27-08-08, 22:23
Aso to wiem i pytałem o ceny to Uszczelka 250zł a uszczelniacze ok 24zł za szt razem 600zł:eek:
A jakieś dobre zamienniki??
Słyszałem ze uszczelka Takoma jest nawet nawet i uszczelniacze Corteco czy jakoś tak.
Proszę o wyrażenie opini na temat zamienników.

karpik85
27-08-08, 23:49
jak zamiennik to uszczelka Elring i uszczelniacze Corteco, przynajmniej takie ja miałem zakładać do swojego silnika, takie mi zaufany kumpel z InterCars polecił.

Lcfr
28-08-08, 00:10
ehhh
lenistwo
......................................szkoda słów

dudki26
28-08-08, 15:29
Przepraszam moderatorze ale używałem opcji szukaj i nic sensownego nie znalazłem.
Może pomożesz??

Lcfr
28-08-08, 22:52
Przepraszam moderatorze ale używałem opcji szukaj i nic sensownego nie znalazłem.
Może pomożesz??
słabo uzywałeś....


Witam!Zabieram sie za [B]minime d15b7[B] kompletne razem z głowicą bo moja nadaje sie na złom,i teraz takie pytanie jaką uszczelkę pod głowicę i uszczelniacze zaworowe polecacie w takich przyzwoitych pieniądzach.
Będę bardzo wdzięczny jak mi ktoś mądry doradzi:)

uszczelkę tylko z ASO polecamy
a uszczelniacze zaworowe (niestety) też tylko z ASO - "niestety" bo są drogie....



co do uszczelki to ASO i tylko ASO bo koszt takowej to 200-250zł w zależności od zniżek (do D series) co wcale nie jest wielką różnicą vs np. TACOMA (ok 170zł) która i tak potrafi sie wyyyy.....:rolleyes::confused:
co do uszczelniaczy to obecnie pojawia sie wiele zamienników które JUZ MAJĄ rozgraniczenienie co do ssących oraz wydechowych (bo do niedawna nikt czegoś takeigo nie robił)
generalnie poleciłbym ASO ale jak juz naprawdę budżet nie wytrzymuje to zmieniłbym ostatecznie próbując
CORTECO-tutaj cośniecoś opisywaliśmy:
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=13587&highlight=CORTECO&page=2
moze jeszcze warto poszukać NOK bo to podobno to samo co OEM....
generalnie coś takiego co ma rozgraniczenie na ssace i wydechowe (kolor sprężynek) bo wiele zamienników nadal nie ma... ;/


poza tym tutaj podobne tematy(1wszy strzał szukajki):
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=19599&highlight=CORTECO
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=10460&highlight=CORTECO
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=24466&highlight=CORTECO



Może pomożesz??
pomogłem?

PeJot
29-08-08, 10:45
Panowie po oryginalne uszczelniacze zapraszam do działu giełda i naprawdę niech nikt nie pisze, że któreś zamienniki są coś warte bo moje Corteco puszczają 0,5 litra oleju po 8 tys.km a komplet kosztował mnie prawie 100zł (SIC!).

Przez pierwsze 1-2 tysiące było pięknie i przy wkręcaniu się na 5 tys.rpm siwy dym znikł, a teraz again ...

Tylko z tego co pamiętam, komplet Corteco który kupiłem w Intercars'ie miał sprężynki w jednym kolorze
(jasny kolor i profil gumki jak w uszczelniaczach ssących), całe szczęście, że mam rodzinę w USA bo
"Genuine Honda" uszczelniacze już mam i w przyszłym tygodniu mój mechanik powinien je wymienić ;)


pozdro

PeJot

P.S.
A co do uszczelki pod głowicę to założyłem Elring'a i się sprawuje (płynu chłodniczego już nie ubywa, nie ma bąbelków
w zbiorniczku wyrównawczym i węże są miękkie).

Gdybym założył też uszczelniacze Elringa to pewnie miałbym już problem z głowy (są osobne dla zaworów ssących
i wydechowych) tylko ich cena - 13 zł/szt ...

dudki26
29-08-08, 15:01
Lcfr tak pomogłeś i to bardzo jak wszyscy,dziękuję wam bardzo:)