PDA

Zobacz pełną wersję : krztwa piasta a bujanie czy to możliwe ???



wojak1981
27-08-08, 20:16
Witam

Pytanie dotyczy koła - tył - lewe, a raczej piasty.
Civic 98 3D. Koło tylne zauważalnie ósemkuje, felga prosta opona ok, sprawdzałem też z innym kołem.
Koła standard - stalowe 14'.

Efektem jest bijące koło na podnośniku, na dowarzaniu (na aucie) udało się dowarzyć ale wulkanizatora z całym wózkiem rzucało kiedy je rozpędził )-;

Łożysko jeszcze ok, ale pytanie dotyczy czy taki stan możne być odpowiedzialny za bujanie a raczej takie jakby podskakiwanie auta przy wolnej jeździe do około 40-60km/h od minimalnej "V" po prostym ???

Od 80 do Max V żadnych wibracji, nie ściąga itp (przynajmniej takie mam odczucie) po dowarzeniu na aucie oczywiści.

Biorąc pod uwagę to że tak się zachowuje, dodatkowo napręża elementy gumowo-met i przenosi się na budę, czy ktoś się z takim czymś spotkał?

Dodam że zdecydowanie bardziej jest to odczuwalne kiedy jest zimno, dotyczy prostej drogi bo na wybojach jakby się niweluje.

Wyczytałem że wymienia się cały element piasty z łożyskiem, czy właśnie piasta może być za to odpowiedzialna czy może inne cuda ?? I czy warto w takim przypadku zainwestować w piastę ?
Opon nie ścina równo się ścierają, nie schodkują itp...

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

dziękuje za licznie podpowiedzi w temacie,
a może jednak komuś koło z tyłu delikatnie ósemkowało z powodów mechanicznych (piasta, etc..)
i jest w stanie stwierdzić czy takie widoczne (około 4 mm w sumie) latanie z lewej na prawą ) może objawiać się "podskakiwaniem" budy na prostej przy b wolnej jeździe ?