PDA

Zobacz pełną wersję : 4 przewody w silniku otwierania szyby ?



kriss20
11-08-16, 20:56
Właśnie zakładam sobie elektrykę szyb. Nie mam oryginalnej wiązki kabinowej i chciałem rozpracować wiązkę w drzwiach ale natknąłem się na problem.
Do silnika od szyb w drzwiach kierowcy idą 4 przewody ? Może mi ktoś wytłumaczyć po co 4 przewody ? W drzwiach pasażera są 2 przewody czyli typowa zmiana biegunowości. Z resztą w drzwiach kierowcy też znalazłem 2 piny które otwierają/zamykają szybę ale 2 dodatkowe nie wiem po co są :/
Szukałem schematu tego silnika ale nie znalazłem.

Ktoś zna odp na to pytanie ? :)

Stolarz_ga
11-08-16, 22:59
Są po to że jak przytrzymasz przycisk mocniej to szyba "sama" idzie na dół lub do góry ;)

kriss20
11-08-16, 23:16
A wiesz, że właśnie wpadło mi to na myśl ? :)
Dzięki za odp.

A wiesz może jak to jest sterowane ? W sensie skąd napięcie jest tam podawane ?


ps: szkoda, że tylko drzwi kierowcy mają tą funkcję, ale mam mazdę 626 z tamtych lat i też tylko drzwi kierowcy jadą same w dół :)

kriss20
13-08-16, 04:29
Kupiłem moduł sterowania szybami za 90 zł co ma funkcję domykania szyb po załączeniu alarmu, może też każdą szybę opuścić na sam dół/góry przy jednokrotnym wciśnięciu.
Co prawda dzisiaj walczyłem z tematem ale poległem, jednak myślę że już wiem gdzie popełniłem błąd :)
W każdym razie jeśli ktoś chciał by robić elektrykę szyb to może to zrobić w łatwy sposób.

delek
13-08-16, 09:18
A wiesz, że właśnie wpadło mi to na myśl ? :)

A wiesz może jak to jest sterowane ? W sensie skąd napięcie jest tam podawane.

Napięcie jest podawane tymi samymi przewodami, co przy otw/zam trzymaniem przycisku. Te dodatkowe 2 przewody są podłączone do impulsatora, który wysyła impulsy do sterownika przy obracaniu się wirnika silniczka.