PDA

Zobacz pełną wersję : Fotele do 3d 5gen



woodie
02-11-05, 12:40
W najblizszym czasie oddaje autko do tapicera. Chce nie tylko wymienic tapicerke, ale rowniez troche przerobic fotele. Zaznacze, ze chcialbym aby byly wygodniejsze do jazdy dlugodystansowej (sporo jezdze w trasach po kilkaset km). Macie moze jakies pomysly, fotki, namiary na przerobki do tego modelu? Pytanie drugie - jakie najlepiej dobrac kolory do szarego wnetrza? Rowniez odcienie szarosci?. Dodam ze tapicerka bedzie w skorze.

Radek_3D
02-11-05, 14:26
Jesli chcesz zmienic ksztalt fotela orginalnego, to nie wiem czy zrobi Ci to tapicer chyba ze tez sie tym zajmuje, bo musisz zmienic konstrukcje szkieletu, co wiaze sie ze spawaniem, wtedy zrobione jest to porzadnie. Co do koloru no to juz kwestia gustow :) niech Ci tapicer pokaze palete barw i cos wybierzesz co Ci odpowiada :)

Tomo
02-11-05, 14:29
wywal stare fotele i kup jakies od CRX 2Gen sa bardzo wygodne a koszta małe

bedziesz musial tylko je zamocować w civie bo nie pasują tak łątwo i pewnie tapice nie zaszkodzi

woodie
02-11-05, 16:24
Spawanie itp jak najbardziej mozliwe. Co do CRX'owych ciezko dostac, a ja mam mao czasu. Moze ktos u siebie robil cos takiego lub znalazl ciekawe projekty?

typeR
02-11-05, 16:36
Ciężko? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68938344

woodie
02-11-05, 19:20
Przystosowanie innych raczej odpada- dodatkowe koszty, mam juz umowionego tapicera, etc. Pisze o przerobieniu. Szukam pmyslow na wygodne /ergonomiczne projekty przerobionych foteli lub takich, ktore mozna stworzyc na bazie stockowych civica.

Hycelius
04-11-05, 04:59
Kup z jakiegoś nowszego rocznika od 6 gen.Bedziesz miał nowe a nie jakieś stare,klapnięte, wysiedziane parchy.A te od crxa to powodzenia przy adaptacji do szyn 5 gen,żebyś tylko przy hamowaniu nie wyleciał z nimi przez przednią szybę :D A jak masz pieniadze to zawsze zakupione foteliki i kanapę od 6tki możesz dać do wspomnianego obszycia skórą.
Ja kupiłem kompletną tapicerkę z cifa z 98 roku w stanie salonowym za 250zł.

woodie
04-11-05, 08:40
Okie, thanxy za sugestie. Fotele dzis oddalem do przerobek. Po zmianach zaktualizuje fotki w 'naszych hondach'.

polkar
05-11-05, 11:16
Podczepię się pod temat:
Chcę moje w del solu przerobić bardziej na kubełki.
Czy naddanie pianki na bokach załatwi sprawę??
Czy będę musiał wspawać w boki szkielet z rurek??
Jakieś inne pomysły?
Dodam, że nie będę obszywał skórą tylko zwykłym czerwonym materiałem.

Pati
05-11-05, 11:26
samo uformowanie ze sztywnej gąbki załątwi sprawe. tylko daj to kumatemu tapicerowi.

woodie
07-11-05, 11:10
Dodam kilak slow na temat. Wstepnie chcialem zrobic lotnicze. Okazuje sie jednak, ze w tym momencie trzeba je troche zwezyc u gory. Trzymania boczne bylyby niezle (bo zrobiloby sie je bardziej kubelkowe), jednak bylyby wezsze. Nie polecam nikomu o budowie ciala wiekszej niz przecietna. Cholernie niewygodne, siedzialem w kilku. Chodzi o kregoslup. Jesli wiec nie miescicie sie dobrze w kubelki i jezdzicie po trasach lepiej zostawic fotel szerszy w ktorym dobrze sie miescicie. Ewentualnie wymodelowac odcinek ledzwiowy i ksztalt oparcia indywidualnie dopasowac do plecow (da sie to zrobic). Wyniki moich przerobek pewnie podesle na 'nasze hondy' jeszcze w tym tygodniu.