PDA

Zobacz pełną wersję : Walczenie z obrotami D15Z6...



albercik20
01-07-16, 19:29
Witam od początku jak kupiłem mam problem ze swoją Hondą Civic VI HB D15Z6 falują jej obroty najbardziej na benzynie dzieje się tak po odpaleniu na zimnym obroty większe "ssanie" po nagrzaniu obroty stoją na 550 i jak dodam gazu po czym odpuszczę obroty skaczą o 0 do 1000 i gaśnie na gazie tego nie ma obroty też niskie bo 550 ale nie gaśnie czasami pofaluje itd ale na pewno lepiej. Silniczek krokowy wyczyszczony przepustnica też nic nie pomogło aczkolwiek dzisiaj z nudów zacząłem przy tym grzebać po odpięciu wtyczki od silnika krokowego samochód odpalił ale musiałem trzymać na gazie bo gasł na odpalonym silniku po wyjęciu wtyczki z automatu też gasł ale z ciekawości wypiąłem wtyczkę od map sensora na przepustnicy i obroty nagle idealnie 900 po dodaniu gazu i odpuszczeniu zszedł na 900 i tak stał trzepało delikatnie silnikiem ale obrotomierz stał w miejscu po wpięciu wtyczki do tego map sensora i ponownym odpaleniu problem wrócił co to może być do wymiany map sensor czy raczej szukać gdzie indziej ????

sensej
02-07-16, 10:20
Tylko na biegu jałowym masz takie objawy ? Czy moc podczas jazdy tez spadła ?

albercik20
02-07-16, 13:55
tak tylko na biegu jałowym nie wiem od czasu do czasu mam takie wrażenie że tak jakby był słabszy albo po prostu jakaś moja iluzja

albercik20
02-07-16, 15:54
Witam raz jeszcze dzisiaj zrobiłem ten test diagnostyczny jakieś błędy silnikowe i ABS są ale czy ktoś mógłby mi potwierdzić w 100% co to jest zrobiłem filmik https://www.youtube.com/watch?v=ANc48a5fFwk&feature=youtu.be z góry dzięki bardzo ! :)

kazik2_h9w3
05-07-16, 21:44
3 10 i 14
Z tego co kojarzekojarze(choc moge sie mylic) bledy sa od czujnikow tego z rury dolotowej od krokowki i chyba map sensora
Tylko mogly powstac jak je odpinales