PDA

Zobacz pełną wersję : Problem podczas Hamowania....



albercik20
01-07-16, 17:49
Witam mam problem w mojej Hani Civic VI D15Z6 HB otóż podczas hamowania znosi mi samochód na prawo czasami się to nasila a czasami nie najbardziej przy większych prędkościach dodam że jest chyba problem z ABS świeci nie świeci i tak cały czas np po odpaleniu zapala się ABS ruszam zahamuje i gaśnie ABS a czasami świeci cały czas albo dłużej i zgaśnie zauważyłem też od czasu do czasu że jak jadę 20/30 na godzinę nacisnę hamulec normalnie nie gwałtownie to leci pedał i samochód hamuje tak jakby pulsacyjnie czuję to pod nogą co to może być ? pomocy bo to jest uciążliwe jak hamuje z dużej prędkości tak mocno trzymać kierownice :D
PS. zawsze ściąga tylko i wyłącznie w prawo

delek
01-07-16, 20:50
Zrob diagnostykę i odczytaj kody usterek - zwierasz tę samą wtyczkę co do diagnostyki silnika i kontrolka ABS wymiga kod/kody.

pablo__89
02-07-16, 02:33
Strzelał bym że przedni lewy czujnik abs :D

rooter666
02-07-16, 09:18
ja bym strzelił że zacisk z jednej strony zapieczony na tulejach. abs to osobny temat będzie.

delek
02-07-16, 09:41
Albo tłoczek się nie cofa ale to by mu chyba już klocki śmierdziały. Może mieć nawet na jednym kole zjechane okładziny do zera i druga strona hamuje z większą siłą. No jak tam nie zajrzy to się nie dowie.

albercik20
02-07-16, 15:53
Witam raz jeszcze dzisiaj zrobiłem ten test diagnostyczny jakieś błędy silnikowe i ABS są ale czy ktoś mógłby mi potwierdzić w 100% co to jest zrobiłem filmik https://www.youtube.com/watch?v=ANc48a5fFwk&feature=youtu.be z góry dzięki bardzo ! :)