PDA

Zobacz pełną wersję : Luzy zaworowe, czujnik spalania stukowego



woodoo
01-11-05, 11:44
Witam

Mam 2 pytania:
1. Odnosnie ustawienia luzow zaworowych. Bylem ostatnoi w ASO i robili mi ta regulacje z tym ze z tego co widzialem wszystkie luzy ustawiali mi w gornym zakresie, na samej granicy. Od tego czasu jak wchodze w vtec to nie czuje zadnej zmiany dzwieku silnika (poprzednio dzwiek stawal sie ostrzejszy), a na niskich obrotach pod obciazeniem silnik wydaje wlasnie dosc ostry dzwiek (na calkiem niskich to slychac klekot zaworow). Czy mam jechac do aso i reklamowac zeby mi ustawili posrodku zakresu czy tak jest wlasnie dobrze i zrobili to w dobrej wierze:)
2. Czy czujnik spalania stukowego dziala w ten sposob ze jesli wleje sie wysokooktanowa bezyne to on przyspieszy zaplon czy on tylko opoznia w przypadku gorszej. Pytam bo odnosze wrazenie ze im lepsza wleje bezyne (np vpr) to samochod slabszy (byc moze tylko mi sie to wydaje). Jesli tak to jak moge sprawdzic ten czujnik skoro nie zaswieca mi sie kontrolka check engine (zatem nie bede robil samodiagnostyki). Btw. czy istnieje jakies zlacze (tak jak jest np. do vw itp) zeby podlaczyc samochod do komputera tak jak to maja w aso (zeby mozna bylo jakies parametry skontrolowac (min. ten czujnik co zwraca w zaleznosci od bezyny)).

Pzdr.

hcc
01-11-05, 12:41
. Czy czujnik spalania stukowego dziala w ten sposob ze jesli wleje sie wysokooktanowa bezyne to on przyspieszy zaplon czy on tylko opoznia w przypadku gorszej

knock sensor w momecie wykrycia stuku jedynie cofa zaplon do bezpiecznych wartosci.

tomekk
01-11-05, 18:07
Odnosnie ustawienia luzow zaworowych. Bylem ostatnoi w ASO i robili mi ta regulacje z tym ze z tego co widzialem wszystkie luzy ustawiali mi w gornym zakresie, na samej granicy.

A co rozumiesz przez "górną granicę"? Szczelinomierz ma wchodzić bezproblemowo i tyle. Wątpię, żeby w ASO robili jednemu tak, a drugiemu inaczej. Btw w którym ASO byłeś?

woodoo
01-11-05, 19:30
Odnosnie ustawienia luzow zaworowych. Bylem ostatnoi w ASO i robili mi ta regulacje z tym ze z tego co widzialem wszystkie luzy ustawiali mi w gornym zakresie, na samej granicy.

A co rozumiesz przez "górną granicę"? Szczelinomierz ma wchodzić bezproblemowo i tyle. Wątpię, żeby w ASO robili jednemu tak, a drugiemu inaczej. Btw w którym ASO byłeś?

Bylem w ASO w Wieliczce. Gorna tzn ze ustawiali do gornej wartosci przedzialu (nie pamietam dokladnie jaka to byla wartosc - widzialem tylko przedzial, ktory wyszukali w katalogach i slyszalem jak szef powidzial mechanikowi zeby ustawil wartosc ta gorna), ktory jest norma dla tego modelu - nie rozumiem co tutaj niejasnego.

tomekk
01-11-05, 19:42
Bylem w ASO w Wieliczce. Gorna tzn ze ustawiali do gornej wartosci przedzialu (nie pamietam dokladnie jaka to byla wartosc - widzialem tylko przedzial, ktory wyszukali w katalogach i slyszalem jak szef powidzial mechanikowi zeby ustawil wartosc ta gorna), ktory jest norma dla tego modelu - nie rozumiem co tutaj niejasnego.

Pierwsze słyszę o jakichś przedziałach, ale może świat poszedł już dalej :grin:
Jak dla mnie to do odpowiedniego silnika powinien byc odpowiedni szczelinomierz i tyle, aczkolwiek mogę się rzecz jasna mylić. Jeszcze jedno: jeśli przy tym byłeś, to znaczy, że ustawiali Ci te zawory tuż po przyjeździe, prawda? Jeśli tak, to trochę lipa, bo zawory robi się tylko na całkowicie zimnym silniku. Nagrzany silnik to nagrzane części i odkształcenia - regulacja na ciepłym silniku nie przynosi pożądanego efektu.
Reszta na prv

LIO
01-11-05, 19:51
Pierwsze słyszę o jakichś przedziałach, ale może świat poszedł już dalej
ja mysle ze nie poszedl dalej w tym zakresie, tylko moze jakies braki w wiedze sie wdarły 8)
o luzach zaworowych juz troszke rozmawialismy na forum i wystarzy troszke ruszyc sie i poszperac, a nie wymaga to w zasadzie zadnego wysilku

luz zaworowy jest okreslony jakims przedzialem dla danego silnika, zarówno dla zaworów ssacych, jak i wydechowych i wedlug mnie ustawic nalezy w tym wymiarze, ja bralbym wysrodkowane wartosci, ale nie mówie, ze górne sa zle, jesli sie mieszcza w tym zakresie

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=3219
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=2750&highlight=luz+zawor%F3w

i jeszcze opisane jak to zrobic
http://www.honda.lub.pl/htech/
a dokladniej
http://www.honda.lub.pl/htech/zawory.htm

tomekk
01-11-05, 20:30
a mysle ze nie poszedl dalej w tym zakresie, tylko moze jakies braki w wiedze sie wdarły Cool

No chyba rzeczywiście :oops:
A myślałem, że dla każdego silnika jest po prostu określona przybliżona wartość. A tu wyglada na to, że zakres tolerancji jest całkiem spory
Sorki za zamieszanie.. a nie szukalem, bo nie potrzebowałem takiej informacji - teraz sobie poczytam :)

LIO
01-11-05, 20:37
ja raczej zalecalem czytanie o nich zainteresowanym, czyli w tym wypadku zalozycielowi tematu, no ale przydac sie moze kazdemu :-)
mi takze

woodoo
01-11-05, 20:44
Pytanie wynika tez stad, ze te luzy, ktore gosc znalazl w katalogu troche odbiegaly od tych co podaje "sam naprawiam" - min wydechowe mialy chyba cos pomiedzy 0,15 a 0,19, a oni ustawiali (z tego co wydaje mi sie ze zrozumialem i zauwazylem w tym katalogu:)) na 0,20 (jakby "asekuracyjnie). Nie wiem jak z ssacymi. A poza tym nie wiem czy nie jest tak ze jak sa za duze luzy to poza tym ze samochod wiecej pali traci troche tez mocy czego bym nie chcial :)
Jesli ktos wie jakie powinny byc luzy na b18c4 to niech poda (tylko nie to co mowi sam naprawiam), bo byc moze cos zle zauwazylem podczas tej "operacji".
BTW. caly zabieg oczywiscie byl przeprowadzony wzorowo - silnik byl studzony chyba przez godzine :)