PDA

Zobacz pełną wersję : Eg8 D15z8 Śmierdzi paliwem... duży problem. HELP!!!



xman
07-06-16, 11:30
Jak w temacie. Napisze to co zmieniałem i to co wykluczam.

Wtryski zmieniłem bo dwa brzydko pyliły, wtryski zamontowane z d14a4 jak dobrze pamiętam
kolektor wydechowy zmieniony z serii z katem na kolektor 4-2-1 z D16z6 i jest już pospawany bo był pęknięty w dwóch miejscach.
Sonda nowa NTK (wcześniej fabrycznie tez było NTK.
Przebieg silnika oryginalny ok 74 tys km.
Szarpie ciut na ECO i nie ma kopa takiego jak powinno być
W aucie "wali" benzyną i za autem na postoju jak wącham to śmierdzi jak z wartburga w dwusuwie ;)
Świece i kable nowe (NGK świece i kable Bosch)
Aparat jak nowy
Ekologia podpięta, wszystko jak OEM, Egr nie zaślepiony. Wszystko w należytym porządku oryginałowym :P



Wycieków nie mam benzyny, wydech szczelny wszędzie. Jakby ktoś miał jakiekolwiek sugestie itd to proszę o pomoc. Sprawa pilna bo auto ma do przejechania 2200km za kilka dni...


W razie "w" podaję numer kontaktowy. 721-601-987. Jak masz jakiś pomysł, miałeś taki problem i wiesz jak mi pomóc to pisz nawet smsa - oddzwonię.

Pozdr, Xman :)

Tiga
07-06-16, 12:09
W civicach gnija przewody, hamulcowe jak i paliwowe. Smierdzi benzyna czy nie dopalonym paliwem. Zdejmij kanape i zobacz wjakim stanie sa przewody bezposrednio przy pompie.

xman
07-06-16, 22:40
ale śmierdzi tak jakby nieprzepalonym paliwem z wydechu. Nic na zgaszonym silniku nie czuć... Tu jest problem. Wycieku nie ma - sprawdziłem.

PlushaQ
07-06-16, 23:23
Gdzieś czytałem - na CKPL zresztą - że komuś ciekło spod wtryskiwacza. Generalnie nie było widać bo szybko odparowywało, a śmierdziało.

Zapłon nie był ruszany? Ustawiony?

xman
08-06-16, 00:15
zapłon chyba jest ok chyba ze ktoś go przestawił. Zapłon to jutro dopiero sprawdzę do lampy. Wtryskiwacze ok, suchutko jest.

Krzysiek15255
08-06-16, 05:51
Ja proponuję wrócić do starych wtryskiwaczy i okaże się czy lepiej nie chodzi

Tiga
08-06-16, 06:25
Sonda kaput.

xman
08-06-16, 07:36
wtryski moje dwa stare pyliły idealnie mgiełką a dwa do bani ciut. Sondę kupiłem dwa miechy temu nową tak samo NTK bo taką miałem od nowości u siebie i bez zmian. Też sondę podejrzewałem ale wczoraj podmieniłem z b7 coupe sondę i jest bez różnicy...

PlushaQ
08-06-16, 07:43
No to sprawdź ustawienie zapłonu ;)

xman
08-06-16, 08:03
sprawdzę dzisiaj ale jakby coś jakby jakiś pomysł siadł to proszę o info.