PDA

Zobacz pełną wersję : problem z hamulcami



przemek_civic
31-10-05, 22:33
przy ostrym hamowaniu z większej prędkości blokuje mi sie prawe tylne koło zanim zanim zblokują się przednie (lewe OK) , ..... szczęki były wymienione, cały układ odpowietrzany.... co jeszcze może być tego przyczyną??? ma ktoś jakiś pomysł??

szklanka82
01-11-05, 09:20
mialem taki problem w skodzie sluzbowej (zaliczylem dzwona przez ten mankament). u mnie przyczyna bylo nie rownomierne zuzycie szczek i bebnow. jezeli wymieniles szczeki to moze bebny jeszcze zostaly do wywalenia... jezeli szczeki byly nie dawno montowane wykluczam brak ich regulacji

TOMI 3D
01-11-05, 20:23
Zaciągnij ręczny na 2 lub 3 ząbek , podnieś tył auta i zobacz jak się obracają koła. Jeśli jedno bardzo ciężko , a drugie swobodnie to podreguluj na tym kole rozpieracz szczęk hamulcowych. Może poprostu ręczny nierówno bierze i z tego tencały problem.

przemek_civic
01-11-05, 20:38
Zaciągnij ręczny na 2 lub 3 ząbek , podnieś tył auta i zobacz jak się obracają koła. Jeśli jedno bardzo ciężko , a drugie swobodnie to podreguluj na tym kole rozpieracz szczęk hamulcowych. Może poprostu ręczny nierówno bierze i z tego tencały problem.

no właśnie ręczny bierze równo, regulowałem te szczęki już kilka razy, i jakby niebyło wyregulowane zawsze mi przy ostrym hamowaniu blokuje to jedno koło i dymy za mną zostają, a opona sie zdziera 2 razy szybciej niż lewa.... jeszcze bębny spróbuje zamienić i zobacze co wtedy bedzie, chyba że ktoś ma jeszcze jakąś inną koncepcje??

mozes
02-11-05, 16:03
Jest takie urządzenie jak reguator siły hamowania. wymień to a będzie ci hamował poprawnie.

przemek_civic
02-11-05, 22:44
Jest takie urządzenie jak reguator siły hamowania. wymień to a będzie ci hamował poprawnie.

no włąsnie nie wiem czy jest ...., idą dwa przewody od pompy każdy jest potem na takim rodzielaczu rozdzielany na 2 następne przewody i z tamtąd już bezpośrednio na koła....

mozes
03-11-05, 13:26
każdy jest potem na takim rodzielaczu rozdzielany na 2 następne przewody
ten rozdzielacz to właśnie regulatory siły hamowania są 2 na dwa obwody tylko teraz nie pamiętam osobno przód i tył czy idzie jakoś na ukos ale to możesz sprawdzić po przewodach.9 ale optuję że idą na ukos czyli lewy przód prawy tył i odwrotnie lewy tył prawy przód).

przemek_civic
03-11-05, 17:13
każdy jest potem na takim rodzielaczu rozdzielany na 2 następne przewody
ten rozdzielacz to właśnie regulatory siły hamowania są 2 na dwa obwody tylko teraz nie pamiętam osobno przód i tył czy idzie jakoś na ukos ale to możesz sprawdzić po przewodach.9 ale optuję że idą na ukos czyli lewy przód prawy tył i odwrotnie lewy tył prawy przód).

zgadza się idą ukośnie, czyli wypadałoby wymienić ten rozdzielacz......

mozes
03-11-05, 17:22
zgadza się idą ukośnie, czyli wypadałoby wymienić ten rozdzielacz......
dokładnie