PDA

Zobacz pełną wersję : Srumienica - gdzie wspawać?



sublove
22-08-08, 15:45
Zmieniłem właśnie tłumik końcowy. Chcę kupić teraz strumienicę (nie kawałek kwasówki, chcę żeby chociaż to przypominało i było wspomnieniem kata, lub tłum. środkowego :) )
I tu mam pytanie.
Czy taką strumienicę wspawać zamiast kata czy zamiast tłumika środkowego..?
Czy może zamiast jednego jednak kwasówkę za zamiast drugiego strumienicę jednocześnie?
Chciałbym poznać jakie się stosuje rozwiązania w takich zabiegach... dzięki z góry.

Sławek
22-08-08, 16:53
Najlepiej zamiast kata. A jak usuniesz kata i środkowy, to będzie głośny wydech.

majdan
22-08-08, 16:56
Teoretycznie lepiej zamiast katalizatora. Szczególnie jezeli jest w obudowie katalizatora.
Jezeli nie - czyli sportowa strumienica - możesz wspawać ją tuż za kolektorem wydechowym.
Jesli chcesz, to bedę sprzedawał sportową strumienice uzywaną z EL-TECH`a

pacha
25-08-08, 15:47
a ja mam wspawaną kwasoweczke w miejscu kata i Buczy *****iscie...w dodatku samochod nabrał jakgdyby wiencej wigoru ;-)

blue_kos
25-08-08, 16:01
ja mam dwa tlumiki przelotowe malutkie, koncowy przelotowy, brzmi pieknie naprawde ale urywa glowe w trasie
(ale jak zabiore sie za kwasowke to moze uda mi sie go troche ucywilizowac)
co do strumiennicy, to moj kumpel troszke nazekal jak wstawil ja zamiast kata, mianowicie praca silnika bez wyczowalnych zmian

skolopendra
26-08-08, 08:39
strumienice nie nadają się do hondy ,ale o tym już było kilka razy :confused:

a co zaś sie tyczy słowa "teoretycznie" = praktycznie to tylko i wyłącznie zawsze montować zamiast środkowego
ale o tym również było ,jak i dlaczego .............ech

sublove
26-08-08, 08:47
No i tutaj zaczynają zdania się dzielić. Niby temat oklepany ale nadal mamy dwie opcje... zamiast kata or tłumika środkowego... i nie ma co wzdychać póki zdań jest stotrzysta...
Dlaczego nie nadają się do Hondy?
Pytam się bo dziś będe chciał go wspawać i wymysliłem, że skoro przeszło 10 letni katalizator zostanie usunięty i zastąpiony strumienicą to poprawi sie nieco drożność, hm?

mizer
26-08-08, 08:52
Ludzie....
Jak chceccie miec w Hondzie dobry wydech - robic przelot z kwasowki, nie ma zadnych polsrodkow jak chcecie rzeczywiscie poczuc jakas roznice.
Dobrze zrobiony przelot na zamowienie nie jest wcale zbyt glosny - na pewno cichszy niz te koncowe z allegro za 150 pln ktore robia z glowy balon

majdan
26-08-08, 11:08
Ludzie....
Jak chceccie miec w Hondzie dobry wydech - robic przelot z kwasowki, nie ma zadnych polsrodkow jak chcecie rzeczywiscie poczuc jakas roznice.
Dobrze zrobiony przelot na zamowienie nie jest wcale zbyt glosny - na pewno cichszy niz te koncowe z allegro za 150 pln ktore robia z glowy balon

Święte słowa!

maciek
26-08-08, 11:12
Strumienice najlepiej przyspawać do jakiegoś słupa przy drodze, byle nie do auta.

skolopendra
26-08-08, 12:07
temat nie oklepany tylko trzeba rozumieć co się czyta .w razie wątpliwości proponuje przeszukać google i moje tematy na forum :cool:

drożność owszem poprawi sie lecz zaburzy to recyrkulacje spalin i ich dopalanie się w kolektorze a, a tego nie lubią uszczelki i
takie tam :D inne
a przy wysokich obrotach zaczną powstawać turbulence(prawie jak w samolotach);) i spaliny wrecz zaczną się cofac z powrotem
i

sublove
26-08-08, 12:29
nie wątpie w Twoją wiedzę, ja poprostu jestem typem człowieka który póki nie odczuje na sobie to nie odpuści :D
będzie kupa - powiem, będzie dobrze - powiem tymbardziej.
Auto będzie pod koniec wrzesnia hamowane, wszystko opiszę, zapodam wykres i będziemy przepraszać albo się śmiać ;)
pozdr.

waw
26-08-08, 20:59
strumiennica to raczej do samolotu.
ona "dziala" przy stalej predkosci spalin. w samochodach odczuwalne zmiany spowodowane sa raczej usunieciem zasyfionego kata. zamiast strumiennicy lepiej rure wspawac. a na pewno taniej ;)

blue_kos
26-08-08, 21:19
Auto będzie pod koniec wrzesnia hamowane

a gdzie bedziesz ja hamowal ;)
i za ile pln'ów jesli wolno spytac?

sublove
27-08-08, 08:12
a gdzie bedziesz ja hamowal ;)
i za ile pln'ów jesli wolno spytac?

Dobre pytanie :)
Napewno gdzieś w Warszawie, jeszcze nie wiem. Myślę, że jest w czym wybierać.
Macie pomysły jakieś na tanie hamowanie w Warszawie?