PDA

Zobacz pełną wersję : LPG a 9 gen



kryszna_blu
22-05-16, 18:39
Witam,
Ma ktoś z was auto w gazie? Jak się to sprawuje? Mam silnik 1.4 i właśnie jestem na etapie zastanawiania się. Jakie są typowe problemy?

dzejan
22-05-16, 22:23
Witam,
Ma ktoś z was auto w gazie? Jak się to sprawuje? Mam silnik 1.4 i właśnie jestem na etapie zastanawiania się. Jakie są typowe problemy?

Wejdź do działu LPG, tam poczytasz. Nie będzie problemów, jeśli trafisz na fachowca, który po założeniu instalacji przede wszystkim dobrze ją wystroi. Poza tym dochodzi częstsza regulacja luzu zaworowego, trzeba też uważać na poziom oleju, gdyż silnik pracuje wtedy na "sucho" i może trochę zacząć brać olej, a 0w20 jest za rzadki do LPG. Częściej latem trzeba kontrolować poziom płynu w chłodnicy, gdyż silnik spalając gaz pracuje w wyższych temperaturach.
Dochodzą jeszcze koszty przeglądów i to nie tylko rocznych, rejestracyjnych, ale także samej instalacji LPG co 10 tyś. km.
Tak więc jeśli robisz rocznie mniej niż 15 tyś. to może się nie opłacać. Powyżej 20 tyś. km rocznie - warto.

Grzegorz K
23-05-16, 00:16
? żeby odczuć jakąś naprawdę wymierną ale jednak pozorną korzyść to auto musiało by jeździć ze 50 tysi.km rocznie ale wtedy po 200 tys.km silnik na gazie będzie już tylko małym złomkiem :D nie polecam do 9 gen. gazowni to wróży same kłopoty. wiem że i tak założysz ale cóż Polak mądry po szkodzie ;) Starsze Hondy jakoś jeszcze kulają na tym top paliwie jedne gorzej drugie lepiej. 1,4 i gaz !?? ale to będzie śmigać ! Nic tylko rakieta normalnie ! czuje moc !;)

kryszna_blu
23-05-16, 08:02
Pomijając moc to znasz jakieś ciężkie przypadki po przeróbce na gaz Civica?

Grzegorz K
23-05-16, 16:42
Tak jak najbardziej .Kolega ma właśnie założone to ustrojstwo do 9 gena 1,8 exe automat. jego opinia nie nadawałaby sie do publikacji. Właściciel wybiera się tym autem na zlot więc jak też będziesz to jest okazja zobaczyć przejechać się i pogadać na żywo.

kryszna_blu
23-05-16, 20:04
Możesz napisać coś więcej? Co mu się dzieje? i Kiedy i gdzie jest ten zlot :P

dzejan
25-05-16, 23:08
? żeby odczuć jakąś naprawdę wymierną ale jednak pozorną korzyść to auto musiało by jeździć ze 50 tysi.km rocznie ale wtedy po 200 tys.km silnik na gazie będzie już tylko małym złomkiem :D nie polecam do 9 gen. gazowni to wróży same kłopoty. wiem że i tak założysz ale cóż Polak mądry po szkodzie ;) Starsze Hondy jakoś jeszcze kulają na tym top paliwie jedne gorzej drugie lepiej. 1,4 i gaz !?? ale to będzie śmigać ! Nic tylko rakieta normalnie ! czuje moc !;)

Nie bądź takim sceptykiem. Kolega miał widocznie pecha i ma źle wystrojoną instalację. Poza tym nie ma zauważalnej różnicy w mocy. Zresztą aby podjąć decyzję trzeba dużo poczytać i porozmawiać z użytkownikami Hond z LPG. Ludzie robią na gazie po kilkaset tyś. km bez problemów - patrz lpg.forum.

Tony73
26-05-16, 10:20
Pomijając moc to znasz jakieś ciężkie przypadki po przeróbce na gaz Civica?

Na pewno pragniesz tego gazu ? ;) Najpierw kupiłeś 1.4 w ciężkiej budzie, teraz jeszcze chcesz gazować...masz jeszcze zamiar doczepić przyczepkę i box na dachu ? ;)

Grzegorz K
26-05-16, 13:00
Do tego wszystkiego dochodzą kłopoty z komputerem.auto bije kilometry koła się kręcą w zbiorniku paliwa nie ubywa ,nie ma zużycia paliwa chwilowe i średnie wariuje.wyskakują błędy ,komunikaty.czerwono się robi na wyświetlaczu.
Trzeba faktycznie bardzo pragnąć tego gazu .......

bezk
26-05-16, 18:52
Lubię takich "ekspertów", którzy coś tam usłyszeli, ale nigdy nie próbowali, za to chętnie się wypowiedzą.

No to policzmy (ceny Lukoil, Poznań). Przyjmijmy spalanie Pb 10 litrów (10 litrów x 4,44 zł = 44,40 zł na 100 km). Spalanie LPG 12 litrów (12 litrów x 1,45 zł = 17,40 zł na 100 km). Zatem różnica z przejechania 100 km między LPG a Pb wynosi 27,00 zł na 100 km. Nawet jeśli doliczymy do tego koszt serwisowania instalacji czyli ok 100 zł co 15.000 km, częstszą regulację luzu zaworowego i inne, to i tak oszczędność będzie na poziomie 20 zł na 100 km przebiegu. Ja pokonuję 2500 km miesięcznie, więc oszczędność to 6000 zł rocznie. Dla mnie to zauważalna różnica.

Co do spadku mocy, to osobiście nie zauważyłem. Jeśli się uprzeć, to widzę jedynie mniej kulturalną pracę silnika w zakresie niskich obrotów, ale to z pogranicza szukania dziury w całym. Podstawą sukcesu "zagazowania" auta, to gazownik. Wyłącznie taki, który posiada autoryzację producenta lub dystrybutora. Innych bym unikał. Wtedy nie ma się atrakcji w postaci "check engin".
A problem "ubywającej" benzyny podczas jazdy na gazie załatwia emulator za 100 zł, a niektóre sterowniki (np. Stag Qbox Max) mają go wbudowanego.

Jeżdżę co prawda VIII gen z R18A2, ale nie sądzę, żeby w IX genie były duże różnice.

dzejan
26-05-16, 21:59
Do tego wszystkiego dochodzą kłopoty z komputerem.auto bije kilometry koła się kręcą w zbiorniku paliwa nie ubywa ,nie ma zużycia paliwa chwilowe i średnie wariuje.wyskakują błędy ,komunikaty.czerwono się robi na wyświetlaczu.
Trzeba faktycznie bardzo pragnąć tego gazu .......
Weź chłopie poślij tego Twojego kolegę do dobrego gazownika, niech mu pomoże, bo ewidentnie mu coś skopali w instalacji.

Można też skorzystać z kalkulatorów opłacalności LPG dostępnych na różnych stronach np. gazeo.pl.

Grzegorz K
27-05-16, 23:22
Weź chłopie poślij tego Twojego kolegę do dobrego gazownika, niech mu pomoże, bo ewidentnie mu coś skopali w instalacji.

Można też skorzystać z kalkulatorów opłacalności LPG dostępnych na różnych stronach np. gazeo.pl.

Chłopie a wywalone mam na to.To jego gaz jego problemy.Ktoś zapytał to odpisałem co widziałem. Ja tego gówna nigdy do mojego auta nie założę. Gdzie w 9 gen .ukryć korek wstydu ? No i smród gazu nieakceptowalny jak dla mnie.

Jedras
28-05-16, 02:03
Chłopie a wywalone mam na to.To jego gaz jego problemy.Ktoś zapytał to odpisałem co widziałem. Ja tego gówna nigdy do mojego auta nie założę. Gdzie w 9 gen .ukryć korek wstydu ? No i smród gazu nieakceptowalny jak dla mnie.
To żeś teraz z tym smrodem pojechał ^^ uwierz że jakby nie to że mam wywalony katalizator to byś nie ogarnął za żadne skarby że auto ma lpg, podczas jazdy też byś tego nie uświadczył(jeżeli liczysz na spadki mocy) Twój kolega montowal gaz u jakiegoś janusza i tyle w temacie... ale każdy robi, kupuje i jeździ na czym mu się podoba i mi też nic do tego :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

bezk
28-05-16, 08:22
No i smród gazu nieakceptowalny jak dla mnie.

Przy sprawnej instalacji LPG z zapachem gazu możesz zetknąć się jedynie w momencie odłączania "pistoletu" dystrybutora po zatankowaniu.

Thomas207
29-05-16, 12:57
Jechalem ostatnio Uberem i gosc podjechal nowiutkim Sportem (900 km mialo) z założona instalacja BRC Sequent w ASO i wszystko dzialalo normalnie. Komp pomazywal nawet srednie spalanie. W dodatku montaz bez utrarty gwarancji.

Jakbym jezdzil tyle co kiedyś to tez bym do Hondy zalozyl. Mialem Astre z LPG Lovato i Peugeot z BRC24 i oba auta nie sprawialy problemow.

kryszna_blu
29-05-16, 19:50
Z tego co czytam po necie, to ludzie mają lpg w Civicu i mało kto narzeka. Co do 1.4 to nie narzekam, przywyklem już do tej tzw mocy, jeździ jak każde inne auto. Nie ono jedyne ma silnik 1.4

Tony73
30-05-16, 20:42
Z tego co czytam po necie, to ludzie mają lpg w Civicu i mało kto narzeka. Co do 1.4 to nie narzekam, przywyklem już do tej tzw mocy, jeździ jak każde inne auto. Nie ono jedyne ma silnik 1.4
Jeździ jak każde inne auto, tyle że z poprzedniej epoki....
1.4 to mógłby mieć z turbiną...a wolnossące 1.4 to się obecnie przy tej masie aut nadaje co najwyżej do małych autek miejskich..... 15 s, a w zasadzie z 18s do setki z włączoną klimą chociażby czy z 3 osobami na pokładzie albo na LPG :D nie wymaga komentarza przy obecnym ruchu - nic tylko schować się za TIR-em i lecieć 90-tką na autostradzie o kropelce, więc po co jeszcze gazować ? :p Co poniektórzy to naprawdę dziwne stworzenia, nie zapomnę jak na giełdzie widziałem w 1996 r. zagazowane Cinquecento Sporting - paranoja, to mało powiedziane, podobnie jak gaz w Civicu IX 1.4 z domyślnym znaczkiem i-vtec LPG na tylnej klapie :p

Tiga
30-05-16, 23:14
Ale dlaczego? Przeciez po co spalac 5 l benzyny na trasie jak mozna 6 l gazu. Roznica cen tych paliw zwala z nog.

dzejan
31-05-16, 22:44
Ale dlaczego? Przeciez po co spalac 5 l benzyny na trasie jak mozna 6 l gazu. Roznica cen tych paliw zwala z nog.

Właśnie. Choć są plusy i minusy LPG, to trochę kasy można zaoszczędzić w dłuższej perspektywie i przeznaczyć je np. na bagażnik, boks dachowy, hak, itp., albo wczasy :cool:

Grzegorz K
31-05-16, 23:44
Tak tak ,ok. tylko gdzie się podziała radość z jazdy... ?

Jedras
01-06-16, 00:32
Przy silniku 1.4 radość z jazdy będzie taka sama na lpg jak i Pb.. czyli żadna :D chociaż na lpg taniej :D

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

00J23
02-06-16, 20:56
Z doświadczenia wiem że trzeba regulować zawory max co 30 tyś. km inaczej się podpierają.