PDA

Zobacz pełną wersję : Dławienie po agresywniejszej jeździe D16Y7/D15B2



Johnson
10-05-16, 20:18
Siemka
Mam problem z EJ6. Mianowicie na samym początku mojej przygody z tym autkiem (jakieś 3 tyg temu :D ) zdarzało się, że się dławił jakby, brakowało mu mocy czy coś, chwilowo pomagało zdjęcie na chwile nogi z gazu, pojeździłem tak trochę bo i tak nie miałem możliwości zrobić z tym porządku.. po jakimś czasie zaczął pracować normalnie i przy mojej spokojniejszej jeździe nie było żadnego problemu.. pojawił się ponownie, gdy wyjechałem na obwodnice Bielska, trzeba przycisnąć momentami... pow 5k obrotów nie wchodzę, ale jak już odpuszczę, zwolnię to znów się dławi przez chwilkę. znów pomaga chwilowe puszczenie gazu. W tytule dałem D16/D15, bo poprzedni właściciel (brat) wykończył panewki i korbowód tłukł o blok, ale dorwałem po taniości blok z d15 i poskładałem.. z tego co wiem przed remontem też potrafił się dławić, chyba nawet tak jak mi na początku (spokojniejsza jazda)..
wymieniłem filtr paliwa i świece ale dalej się dławi jak przycisnę.. z elektroniką się nie bawiłem, dodam też, że głowica z kolektorem jest z Y7..
a, i nie wiem czy to istotne w temacie ale mam wydech 2,25" pełen przelot..
przebieg autka i głowicy to 205k km, rozrząd robiony 3tyg temu..

chyba trochę chaotycznie to napisałem, za co przepraszam :)

Labed2007
10-05-16, 21:47
Czujnik położenia przepusntnicy, sonda, układ zapłonowy do sprawdzenia.

Johnson
11-05-16, 00:12
Hmm, a wtryski? sonda lambda?
co do układu zapłonowego to mi osobiście się wydaje że to powinno regularnie występować, a nie tylko po agresywniejszej jeździe... hmm dodam jeszcze, że na postoju do odciny ładnie kręci, płynnie i nie potrzebuje wieków na to.. generalnie auto też długo stało, od września do niedawna..

Labed2007
11-05-16, 01:27
Może to cewka. 90% uszkodzeń cewki objawia się właśnie dopiero na ciepłym silniku...
Polecam zrobić samodiagnostykę, być może naprowadzi cię ona na jakiś trop :).

Johnson
11-05-16, 03:28
byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś naprowadził mnie na jakąś instrukcje jak tą samodiagnostykę zrobić.. niestety jestem świeżak jeżeli chodzi o przygodę z 4 kółkami... :)

sensej
11-05-16, 18:52
Posprawdzaj przewody masowe i klemy akumulatora w pierwszej kolejności

Johnson
11-05-16, 23:59
dzięki wam za rady, zacznę się tym bawić koło piątku i zdam jakieś relacje

Johnson
31-05-16, 22:45
odkopuję temat, bo szperając w necie trafiłem jeszcze na jakiś trop.. mianowicie czy wina nie leży po stronie baku? może po prostu robi mi się podciśnienie albo pompa nie wyrabia przez chwile? jak jeżdże spokojnie to na stacji nie mam syku przy odkręcaniu korka, ale jak podławi troche itp to jest syk i to dość solidny i odbija mi pistolet co chwila..

delek
31-05-16, 23:27
Podciśnienie w baku i syk są normalne. Musisz szukać dalej :).

Johnson
31-05-16, 23:29
a odbijanie pistoletu?

firstborne
01-06-16, 00:14
Ale co odbijanie? Ja zanim w swoim trafię to muszę pokręcić na boki by nie odbijało. Przyjedź na tankowanie na rezerwie - wtedy będziesz miał "syk".

Johnson
05-07-16, 15:28
Dalej mi to nie daje spokoju, odkopuję temat, bo wczoraj znów się dławił, do tego zaczął w uj dużo palić.. korci mnie ta sonda żeby sprawdzić.. do tego jeszcze zastanawia mnie jej umiejscowienie.. bo zbiera tylko z jednego cylindra, a chyba powinna z 2 albo 4, nie?

Michał102
05-07-16, 15:46
a odbijanie pistoletu?

W każdym civicu 6g z którym miałem do czynienia trzeba przekręcić pistolet o 90st w prawo, bo inaczej paliwa nie zalejesz... co chwilę odbija.

Sondę możesz odpiąć i zobaczyć czy dalej będzie szarpało. Jeśli przestanie, to wiadomo, że to jej wina i podaje nieprawidłowe korekty.
Jeśli sonda będzie ok, to jeszcze wtryski mogą się przycinać i leją.

Ogólnie na początek masz do przejrzenia cały układ zapłonowy i paliwowy.

Johnson
05-07-16, 16:13
mogę odpiąć i jeździć tak? nic się nie spierdzieli? a co do odbijania to mi odbija tylko po takich przygodach, jak jeżdże spokojnie to jest ok

Labed2007
05-07-16, 19:17
W każdym civicu 6g z którym miałem do czynienia trzeba przekręcić pistolet o 90st w prawo, bo inaczej paliwa nie zalejesz... co chwilę odbija.


A u mnie tak się nie robi. Może dlatego że nie mam klapki-blaszki która jest pod korkiem wlewu(tej która odgina się przy wkładaniu pistoletu).




Sondę możesz odpiąć i zobaczyć czy dalej będzie szarpało. Jeśli przestanie, to wiadomo, że to jej wina i podaje nieprawidłowe korekty.




Po odpięciu sondy pamiętaj zresetować kompa - przez wyciągnięcie na chwilę bezpiecznika BACKUP 7.5A lub odpięcie klemy minusowej - skasujesz w ten sposób ew. błędy.
Jak wtedy będzie OK to masz winowajcę.

Polecam także zalać coś do czyszczenia wtrysków - ale nie z marketu tylko produkt Liqui Moly, Motul lub innej sprawdzonej firmy.

Johnson
06-07-16, 01:13
Polecam także zalać coś do czyszczenia wtrysków - ale nie z marketu tylko produkt Liqui Moly, Motul lub innej sprawdzonej firmy.
Mam akurat z LM, starczyć ma na 70l, czyli na 1.5 pełnego tankowania.. dziwi mnie trochę fakt, że jak zaleję ok 10l to wskazówka jest dokładnie w połowie skali.. Parę niespodzianek już miałem w tym samochodzie, np paczka kondomów w tym małym schowku po lewej przy drzwiach :D

Labed2007
06-07-16, 09:09
Mam akurat z LM, starczyć ma na 70l, czyli na 1.5 pełnego tankowania.. dziwi mnie trochę fakt, że jak zaleję ok 10l to wskazówka jest dokładnie w połowie skali.. Parę niespodzianek już miałem w tym samochodzie, np paczka kondomów w tym małym schowku po lewej przy drzwiach :D

:D:D

Wlej całe opakowanie na jeden bak. Nic się złego nie stanie a czyszczenie będzie silniejsze.

Johnson
07-07-16, 01:17
brat kiedyś podobnoż wykończył tym wtryski w mondeo więc wolę nie ryzykować