PDA

Zobacz pełną wersję : Dźwięk układu dolotowego



Matt_Btw
05-05-16, 15:20
Hej.
Jest wiele kombinacji w naszych Hondach z roznego typu dolotami, które brzmia mniej lub bardziej fajnie.
Zastanawiam sie, dlaczego niektore silniki wydaja rowniez taki dzwiek "zasysania" chwile po zgaszeniu silnika. Co za to odpowiada? Ktoś zgłębiał temat?

Pozdrawiam

adam94pp
05-05-16, 15:39
Z tego co slyszalem to zalezy od kolektora dolotowego ;)

alexVI
05-05-16, 22:30
Każdy silnik po zgaszeniu zasysa jeszcze powietrze ale dolotach ze stożkiem jest to lepiej słyszalne i inny dźwięk jest. Pewnie zależy też od prędkości obrotowej przy zgaszeniu. Ja w d14 z kolektorem d16z6, parówa i stożkiem simoty mam fajny dźwięk po zgaszeniu :) Takie jest moje zdanie, może się myle ;D

firstborne
06-05-16, 00:24
Też tak mam, dźwięk przez ok 2 sekundy. Jakby harczo-syczenie :D.

Matt_Btw
07-05-16, 17:50
Przymierzam sie do zmiany ssaka na d16z6 i sie zastanawiam czy ten dzwiek by byl.. :)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

firstborne
07-05-16, 18:33
Przymierzam sie do zmiany ssaka na d16z6 i sie zastanawiam czy ten dzwiek by byl.. :)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

A mogę się zapytać po co, na co zamiana tego kolektora?

ZdanoG6
07-05-16, 22:54
Miałem wszystkie możliwe doloty. Syczy zawsze z filtra. Parówa najbardziej, Cai i short tak samo, syczą ciszej niż na parówie (pewnie przez obwód rury) ale teraz aktualnie mam mocno odgrodzony dolot więc syczenia w ogóle nie odczuwam. Myślę, że kolektor ssący nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli masz dużą puszkę Z6 to jej nie zmieniaj.

Matt_Btw
09-05-16, 12:21
A mogę się zapytać po co, na co zamiana tego kolektora?

Wiekszosc kolektorów wydechowych innych niz seria ma sonde wbita w jeden kanał, przez co nadlewa paliwa i AFR jest wyższy na kolektorze dolotowym D15Z6 ze wzgledu na wąskie kanały, po wrzuceniu ssaka z wiekszymi kanałami jak np D16Z6 AFR powinien sie wyrównać. Tak samo jak ktos do seryjnego wydechu w np D14 wrzuci ssaka od Z6 , wtedy mieszanka może byc zbyt uboga.

firstborne
10-05-16, 00:14
Wiekszosc kolektorów wydechowych innych niz seria ma sonde wbita w jeden kanał, przez co nadlewa paliwa i AFR jest wyższy na kolektorze dolotowym D15Z6 ze wzgledu na wąskie kanały, po wrzuceniu ssaka z wiekszymi kanałami jak np D16Z6 AFR powinien sie wyrównać. Tak samo jak ktos do seryjnego wydechu w np D14 wrzuci ssaka od Z6 , wtedy mieszanka może byc zbyt uboga.

D14 a Z6 to wiadomo, że roztrybi AFR, ale czemu się tak u Ciebie dzieje teraz? Grzebałeś coś z autem (nie chce mi się zaglądać w wątek).

Matt_Btw
10-05-16, 07:15
Customowy kolektor, ma wbita sonde w jeden kanal przez co jest nieco przelany

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Matt_Btw
29-06-16, 16:30
Ostatnio pobawiłem się zapłonem lekko go cofając i wyrównując obroty (byly sporo za niskie) okazało się że owy dźwięk się pojawił, a zalezy on tylko i wylacznie od tego jak bardzo przykręconą mamy śrube na przepustnicy. :)

pablo__89
30-06-16, 00:10
Zapłon ustawia się lampą a nie na oko.