PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odpaleniem po założeniu mpfi



dupek1982
30-04-16, 11:58
Witam wszystkich. Otóż mam taki problem po założeniu mpfi do mojego d13 autko nie chce zakrecic rozrusznikiem. Kontrolki się zapalają słychać jak pompa pracuje ale nie kreci rozrysznik słychać tylko cyk z pod maski i tyle. Kolektor ssacy z z6 wiazka kabinowa i silnikowa również

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Problem rozwiązany było coś z kostką łącząca wiązkę kabinową z silnikową. Pomógł mi znajomy elektronik

KazikFlo
30-04-16, 13:17
Spróbuj odpalić na krótko i sprawdź napięcie które podaje stacyjka do rozrusznika


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

paweltdf
30-04-16, 14:12
jak słychać cyknięcie ale nie kręci to może być rozrusznik uszkodzony, jak mój padł były dokładnie takie same objawy.

KazikFlo
30-04-16, 15:19
Może gdzieś masa ucieka lub jakieś przewodu zaśniedziały .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dupek1982
30-04-16, 15:43
No właśnie na krótko zakręcił ale nie odpalił,nie próbowałem dalej bo miałem wyciek paliwa spod wtrysku muszę go jakoś uszczelnić bo jeden wtrysk puszcza, obstawiam że sygnał ze stacyjki nie dociera do rozrusznika

pawlak91
02-05-16, 18:35
próbowałeś robić samodiagnostykę ?

dupek1982
06-05-16, 07:40
Kable posprawdzane i jedyne do czego dochodze to ze z żółtego kabla co idzie od stacyjki do puszki bezpieczników a pozniej na pare innych rzeczy nie idzie sygnal na main relay na noge 6, a idac po kablu od rozrusznika sygnalowym idzie on do puszki bezpieczników a pozniej na main relay noge 6.juz nie mam pomysłów co jest ze nie chce zakrecic rozrusznikiem.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

nitro2112
08-05-16, 15:12
Kable posprawdzane i jedyne do czego dochodze to ze z żółtego kabla co idzie od stacyjki do puszki bezpieczników a pozniej na pare innych rzeczy nie idzie sygnal na main relay na noge 6, a idac po kablu od rozrusznika sygnalowym idzie on do puszki bezpieczników a pozniej na main relay noge 6.juz nie mam pomysłów co jest ze nie chce zakrecic rozrusznikiem.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Może głupie, ale sprawdź masę wszędzie a w szczególnóści na rozruszniku. Dwa miesiące temu z kolei u kolegi w VI też było tylko cyknięcie i nic poza tym i problemem okazała się być niedopięta wtyczka w rozrusznik (ten cienki przewód w gumowym kondomie). Pozdro!