PDA

Zobacz pełną wersję : Poziom paliwa w baku d15b7



nitro2112
27-04-16, 22:43
Witajcie!

Mam taki problem po przejściu z gaźnika na mpfi w eg3. Bak pochodzi wiadomo z ej2 wraz z pompą i pierwsze co zauważyłem po przeróbce to to, że silnik zaczął mi strasznie przerywać przy wciśniętym na maksa gazie na drugim/trzecim biegu, gdzie wskaźnik paliwa pokazywał stan nieco ponad czerwoną kreskę. Dobra pomyślałem, może wina pływaka, pływak miałem ze starego baku, ale niestety bez zmian. Dzisiaj w momencie kiedy silnik znów zaczął przerywać (ewidentnie ma na to wpływ niskiego stanu paliwa w baku, bo przy większej ilości benzyny nie ma tego problemu) zajechałem na stację i wlałem pod korek. Okazuje się, że pompa ma problem z pompowaniem paliwa do silnika jak w baku jeszcze jest spokojnie 12L benzyny. Teraz pytanie: to jest normalne zjawisko w tym baku z el. pompą paliwa? Mam jeszcze dwie inne pompy paliwa na zapleczu i będę mógł coś pokombinować, ale wątpię czy to jest tego wina. Filtra paliwa nie wymieniałem, ale jego można sobie odpuścić, skoro problem pojawia się dopiero przy niskim stanie paliwa w baku (ok 12~13L). Na gaźniku mogłem sobie pozwolić na stan rzędu 1~2L paliwa w baku i dopiero zaczynał czkać, ale i wtedy paliwo było inaczej pobierane z baku więc to też wiele tłumaczy. Pozdro!

siara87
28-04-16, 02:04
powinien tak odcinac dopiero przy naprawde suchum baku, jakies 5-10 kiliometrow przed calkowitym zgasnieciem. Moze sitko na pompce jest zasyfiale i lapie paliwo tylko gorna czescia

nitro2112
28-04-16, 09:39
powinien tak odcinac dopiero przy naprawde suchum baku, jakies 5-10 kiliometrow przed calkowitym zgasnieciem. Moze sitko na pompce jest zasyfiale i lapie paliwo tylko gorna czescia

Wezmę to pod uwagę! Choć przy składaniu wszystkiego do kupy tyle co tak z grubsza patrzyłem czy pompa jest czysta, aczkolwiek całkiem możliwe że to sitko jest po prostu pozapychane :/