PDA

Zobacz pełną wersję : Stuki na pedale hamulca



piotrmat79
25-04-16, 09:17
Spotkała mnie dziś dziwna przypadłość może ktoś z Was się już z tym spotkał i podpowie

Mianowicie przy naciskaniu pedału hamulca i jego puszczeniu słychać wyraźne dwa stuki. Całą drogę do pracy tak miałem. Nigdy czegoś takiego w żadnym aucie nie miałem. Ktoś z Was miał coś podobnego czy zostaje serwis i zgłoszenie gwarancyjne.
Nie wiem w czym rzecz, czy pompa, czy coś innego.

Czekam na info

Grzegorz K
25-04-16, 17:22
Uważam że dla własnego zdrowia powinieneś jak najszybciej udać się do serwisu.

Hiot
26-04-16, 07:44
Zależy gdzie te stuki słychać, z przodu czy z tyłu? Jeśli z tyłu to drugie pytanie: jak ręczny zaciągasz i puszczasz to też się tak dzieje? No i kolejne pytanie czy hamuje normalnie czy coś się zmieniło, stuki są jak jedziesz czy na postoju też?

piotrmat79
26-04-16, 22:02
Kolego Hiot stuki są typowo z pedału hamulca w kabinie. Poruszałem nim trochę w lewo/prawo/gora/dół i obecnie ustało. Ale były słyszalne przy każdym puszczaniu pedału. Ręczny oczywiście że zaciągam. Będę obserwował czy zaczną się znowu.

Hiot
29-04-16, 12:45
Dobra to jeśli problem leżał bezpośrednio przy pedale hamulca to z moich podpowiedzi nie skorzystasz. Jednak jakby znowu problem powrócił to pisz :D

00J23
02-06-16, 19:44
W tych modelach dość głośno pracują włączniki stopu, ale polecam potwierdzić w ASO

DANZEL43
25-02-17, 17:24
Witaj piotrmat79 .Od pewnego czasu mam tą sama przypadłość po puszczeniu pedału hamulca słychać wyraźny stuk z okolic pompy hamulcowej ,serwa. Byłem z tym w serwisie i stwierdzili że może wymienią płyn hamulcowy :confused:Auto ma 2,5 roku .Zauważyłem też jedną zależność występowało to tylko jak było zimno.Wiosną i teraz zimą wróciło .Jak trochę ostro pohamuję stuki znikają.

Czy u Ciebie dało się rozwiązać problem???

kolc
25-02-17, 22:31
Ja mogę ze swojego doświadczenia powiedzieć, że w dwóch IX gen. 1.8 z 2012 (jeden 42kkm drugi 60kkm) takie stuki występowały tą zimą. Wcześniej tego nie zauważałem a w tym roku w dwóch egzemplarzach. Płyn hamulcowy w obydwu świeży, max. roczny. Czyżby tak miało być?

DANZEL43
25-02-17, 23:07
A co na to serwis ? Może maja na tą przypadłość jakieś rozwiązanie w końcu to układ hamulcowy i nie fajnie by było gdyby przez to kiedy przestał działać :mad:

Travster
02-05-17, 15:47
Ja ową sytuację mam z pedałem sprzęgła ktoś coś wie jak to naprawić?

SIMBA
14-08-18, 06:53
Mam podobną sytuację w ek4. Obstawiam popychacz z pedału hamulca idący do serwa. Może tam na łączeniu coś się wyrobiło.