PDA

Zobacz pełn± wersję : drgania kierownicy podczas jazdy i hamowania



slonik1992
21-04-16, 20:44
Ważna sprawa. Mam taki problem, pacjent ej6 drgania kierownicy podczas jazdy i hamowania, wymienione klocki, tarcze, sprawdzone końcówki i sworznie, opony, geometria wszystko ok.
Co to może być ? skrzynia ?

kaktusr
22-04-16, 01:08
Zgaduje ale sprawdziłbym jeszcze magiel i przeguby wewnętrzne.

mozes
22-04-16, 08:34
krzywa felga, krzywa piasta...
pomierz bicie piasty, tarczy czujnikiem zegarowym
pozdr

kamilen
22-04-16, 21:59
Może być też łożysko w pia¶cie. Objawy takie, że bardziej słychać przy pokonywanym łuku w jedn± stronę. Jak jedziesz w drug± to praktycznie nie słychać.
Spotkałem się też z przypadkami bicia w czasie jazdy jak był uszkodzony przegub wewnętrzny.

arma87
07-07-16, 12:43
Witam odkopuje temat bo nie bede zakladał nowego

Mam taki problem ze powyzej 110 zaczyna mi drgac kierownica. Mam wymienione nowe tarcze piasty, lozyska, bo mialem problem z hamulcami. Przed oddaniem do mechanika auto jechalo jak po szynach i nie bylo drgan. Macie jakies pomysly co to moze byc ?

Matt_Btw
07-07-16, 12:56
Ciekawe, ja mam problem przy hamowaniu, najbardziej odczuwalny przy 70 km/h. Wymieniłem tarcze, klocki ale nie pomogło. Podczas jazdy nic nie bije, przy pokonywaniu zakretów tez nic nie bije / nie huczy.

mozes
07-07-16, 15:43
czujnik zegarowy na statyw i zrobić pomiar bicia piast
pozdr

arma87
07-07-16, 18:09
widze ze nikt nie odpowiada tylko pisze swoje problemy. Nie obchodzi mnie twoje bicie podczas hamowania chce wyjasnic swoja sprawe

Matt_Btw
07-07-16, 19:26
To zaloz swoj temat a nie smiec w cudzym skoro masz taki ból w dole kręgosłupa ze ktos sie podlaczyl pod temat tak samo jak Ty.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

kamil39
07-07-16, 19:33
Jesli zaczyna drgac podczas przyspieszania itd to stawialbym na niewywazone kola/ krzywa felga lub problem z przegubami wewnetrznymi lub poduszki silnika/ skrzyni.
Co do drgan w ukladzie hamulcowym po wymianie tarcz to pierwsze do zmierzenia bicie piasty i sprawdzenie luzu lozysk.

Mareczuczek
08-07-16, 02:34
Pierwsza rzecz i najtańsza to bym sprawdził ci¶nienie w oponach :rolleyes: