PDA

Zobacz pełną wersję : plyn chlodniczy spierdziela...



TENCIO
25-11-04, 13:52
wczoraj po pokonaniu prawie 5000km od zeSWAPowania b16a2 do mojej coupejki dokonalem pierwszej dolewki oleju w ilosci 0.4 litra(mobil 10w40) i z tej wartosci jestem zadowolony :D , ale zauwazylem tez ze w zbiorniczku wyrownawczym chlodnicy jest prawie sucho!dolalem ok 0.7 dynagelu i po przejechaniu ok 80km znowu zauwazylem ze plyn opadl ponizej minimum!!!sprawdzilem zbiorniczek i stwierdzilem ze jest mokry od spodu, wiec go wyciagnalem...ale nie ma zadnej widocznej dziury, jednak po przechyleniu zaczyna z niego leciec, a dokladniej z dziurki(ktora wyglada na fabryczna) pod korkiem zbiorniczka.Panowie takie rzeczy jak uszkodzona uszczelka to raczej bym wykluczyl, bo 0.4 litra oleju na 5000km to malutko, rano silniczek tez rowniutko pali na wszystkich cylindrach...
nadmienie jeszcze ze po zdjeciu tablicy rejestracyjne z wlotu powietrza na chlodnice na zderzaku temperatura pozostaje niewzruszona na predkosci i stoi sobie w 2/5 skali.wczesniej przy wyzszych predkosciach sie podnosila do 3/4 skali i musialem zwalniac.myslalem ze moze w takim srodowisku plyn sie gotuje i paruje, ale teraz powietrze dociera sobie swobodnie do chlodnicy.?????? :? ??????

p.s
zapomnialem dodac ze zbiorniczek i chlodnica sa z mojego d15b7 i wtedy tez sie tak dzialo, a tablica rowniez byla tak nieszczesnie zamontowana

michal750
25-11-04, 14:28
Podczepie sie do tematu i spytam o to samo. W moim D15B7 jest tak: ilekolwiek nie dolalbym plynu do zbiorniczka wyrownawczego , to po 2 godzinach jazdy juz go tam nie ma ?? Zbiornik jest szczelny, silnik w porzadku wiec co jest grane? Dodam , ze w poprzednim D15B2 mialem to samo. Czy ktos nam wyjasni to zjawisko???

LIO
25-11-04, 15:14
Tencio jak masz dziurke, to nie dobrze, raczej nie powinno tam byc zadnej. Jak plyn w ukadzie rozszerzy swoja objetosc poprzez cisnienie, to wywala go tym otworem, ptem jak zassa ze zbiorniczka do ukladu ponownie plyn to jest go mniej o ta ilosc która spierdzielila, popatrzec tez warto na polaczenia przewodów gumowych. Uszczelka moze walnac tak, ze z olejem bedzie wszystko w porzadku, natomiast walnie miedzy kanalem wodnym, a zewnetrzna czescia glowicy i bedzie spieprzac na zewnatrz i odparowywac i wten sposób tez mozna tracic.

Grzesio
25-11-04, 15:40
Tak jak napisał LIO, miałem podobną sytuacje z olejem było ok. sprawdzcie czy przewody do chłodnicy twardnieją, lub czy nie ma babelkownia w chłodnicy

TENCIO
25-11-04, 17:10
ale zeby ten sam problem wystepowal w obu silikach, mowa o uszczelce walnietej???a czy jakis wlasciciel Vti moze sprawdzic czy ma na szyjce zbiorniczka wyrownawczego ten maly otworek...jest ukryty pod korkiem.ty lio go nie masz tak?

polkar
25-11-04, 18:34
Ja bym speawdził, ale mam jeszcze auto u mechanika, a jade do niego chyba w sobotę, chyba ktoś bedzie szybszy.
A u mnie też płyn spierdziela....

TENCIO
26-11-04, 14:04
dostalem cynk ze moze to byc korek chlodnicy...cytyje:

"Na 99% masz zniszczona gumke dolna na korku wlewu plynu do
chlodnicy (nie do zbiorniczka wyrownawczego).

Obejrzyj korek i ewentualnie wymien na nowy (pasuje od Daewoo za
40zetow i od Toyoty za 19 zetwo)
Przy takim uszkodzeniu nie masz cisnienia w ukladzie chlodniczym, bo
uszczeleczka na korku nie dziala i przelew do wyrownaeczego jest
otwarty na stale. W sumie nic sie nie dzieje oprocz spieprzania
nagrzanego plynu przelewem do wyrownawczego i stad na zewnatrz:-)
Jedynym objawem jest mokry zbiornik wyrownawczy i bulgotanie w nim
plynu po lekkim "butowaniu".
Przerabialem to niedawno i malo silnika nie rozebralem, o
rozbebeszaniu termostatu, chlodnicy im wezy nie wspomne:-)
Pozdr.
WIT"

wezme korek z civica Kingi , bo mamy te same chlodnice i sprawdze.dam znac w poniedzialek.teraz poruszam sie pociungiem z powodu braku zimowek(to tez w poniedzilek)

TENCIO
29-11-04, 17:55
no i wczoraj pozamienialem korki w civicach moim i Kingi, zrobilem ok 40km i dzis przy sprawdzeniu rano stwierdzilem ze ...znowu brakuje tego pieprzonego plynu w zbiorniczku!!!!.ubylo ok 250ml bo ostatnio dolalem do kreski max, a teraz jest w polowie do min. sprobuje jeszcze jeden myk wykonac...podmienie caly zbiorniczek, wtedy moze okaze sie czy to z niego cieknie i z ktorego kiejsca?!

Szczypior
21-09-05, 11:49
Temat moze stary ale pasuje z tym ze u mnie jest maly otworek w chlodnicy, wiem ze trzeba bedzie ja wymienic niedlugo ale sie zastanawiam czy nie wsypac takiego proszku do klejenia nieszczelnych chlodnic. Probowal ktos "StopLeak" producent Master Chemicals USA

TENCIO
21-09-05, 15:16
jak odkopany to odkopany. u mnie okazalo sie ze jednak chlodnica byla walnieta, ale w takim miejscu ze nie bylo widac, po wymianie na ta wlasciwa od b16a2 wszystkie problemuy ustapily