PDA

Zobacz pełną wersję : Hałasujacy stalowy short shifter



Matt_Btw
13-04-16, 14:47
Witam.
Mam problem z short sfifterem. jest on stalowy, nie żadne amelinowe badziewie. Kłopot polega na tym, że strasznie on rezonuje, gdy połozy sie ręke na lewarku hałas znika.
ktoś miał podobne przypadki i/lub wie jak sie tego pozbyć ?

Pozdrawiam

Labed2007
13-04-16, 15:01
Witam.
Mam problem z short sfifterem. jest on stalowy, nie żadne amelinowe badziewie. Kłopot polega na tym, że strasznie on rezonuje, gdy połozy sie ręke na lewarku hałas znika.
ktoś miał podobne przypadki i/lub wie jak sie tego pozbyć ?

Pozdrawiam

Miałem ten problem, było to strasznie wkurzające.

Rozwiązaniem jest montaż tego zestawu: http://haparts.pl/znlsb-002.html
Ja wpadłem na to czytając opis produktu(wymieniałem poduszki silnika,skrzyni, gumy wydechu itp. i nic) a tu cytat z owego opisu:D :

"...hałasowanie dobiegające z okolich lewarka, które znika gdy przyłożymy do niego dłoń... Znacie to? Bardzo częsta przypadłość wielu Hond. Po wymianie elementów wchodzących w zestaw naprawczy lewarek pracuje płynnie, sztywno i precyzyjnie, a biegi wchodzą o połowę lżej."

Po montażu tych części z zestawu ustąpiły drgania.

Dla pewności możesz jeszcze wymienić tą część ( w opisie również jest napisane że tłumi ona drgania):
http://haparts.pl/54303-sf4-000.html

Pozdrawiam.

goofy255
14-04-16, 07:45
Jeżeli masz short shifter który ma łożyska igiełkowe to tam jest luz pomiędzy łożyskiem i śrubą dlatego short shifter tak hałasuje w szczególności przy hamowaniu silnikiem. Ja problem rozwiązałem w ten sposób ,że wcisnąłem w otwór short shiftera gęsty smar (gęściejszy o molibdenowego) i dodatkowo między drążek a short shifter dałem gumowe podkładki aby w jakiś sposób utrudnić dostęp wody do łożysk. Najlepszym moim zdaniem rozwiązaniem mimo wszystko byłoby wstawienie zamiast łożysk igiełkowych małe tulejki z poliuretanu wtedy mimo drgań short shifter by nie hałasował . Wydaje mi się ,że zestaw naprawczy hondy nie przypasuje do short shiftera gdyż jest tam po prostu inna średnica otworu. Oprócz tego polecałbym ci wymienić śrubę mocującą short shifter z uwagi na to ,że jedno z łożysk toczy się po gwincie śruby. Po prostu kup dłuższą śrubę (chyba M8 tam było) i utnij. Co prawda w zestawie jest śruba z klasą wytrzymałości 10.9 (jak nie 12.9) ale ja zastąpiłem śrubę na nierdzewną A2-70 gdyż moim zdaniem nie ma możliwości aby nastąpiło zmęczenie materiału.

Matt_Btw
14-04-16, 09:06
Dzieki za odpowiedź! Co do śruby to pewien magik zastosował u mnie śrubę która normalnie łączy się wydechy, wiec to tez jak najbardziej do zmiany. Typowo hałas nie jest podczas hamowania silnikiem, tylko podczas np jazdy pod górę gdy jest duże obciążenie i po prostu rezonans...

patrick1989
15-04-16, 22:36
Mam podobnie na shorcie, z reguły rezonuje na piątce, jadąc ok 120 km/h i wzmaga się przy odpuszczaniu gazu tak do ok 110 iiiii... spokój, bardzo irytujące.