PDA

Zobacz pełną wersję : stukanie spod miski olejowej



areckifx
19-08-08, 17:42
Witam.
Samochód Civic V gen. Sedan 92r EH9 silnik d16z6 125KM.
Problem polega na tym, że spod miski olejowej słychać regularne stukanie zarówno na biegu jałowym, jak i podczas jazdy, bez obciążania silnika (przy równomiernej jeździe). W kabinie dźwięk przypomina głuchego diesla, a na zewnątrz, stojąc przed samochodem, nie słychać tego dźwięku. Bez różnicy, czy maska jest otwarta, czy zamknięta. Słychać tylko lekkie postukiwanie zaworów, czyli są do regulacji. Dźwięk wyraźnie słychać w kabinie i gdy samochód stoi na kanale, jak wcześniej napisałem dochodzi spod miski olejowej.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jakieś sugestie ??

Piter
19-08-08, 19:15
Panewki?

stashek
20-08-08, 07:37
też obstawiałbym panewki

cac
20-08-08, 09:00
na bank panewki.... - 2 tygodnie temu mialem to samo - przy okazji zrobilem kapitalny silnika ...

areckifx
20-08-08, 12:53
W związku z tym, że nie znam sie na mechanice samochodowej mam kilka pytań.
Czy można z tym jeździć?
Jaki byłby orientacyjny koszt panewek i ich wymiany?
Czy konieczny jest remont?

areckifx
01-09-08, 19:18
Czy to już koniec wypowiedzi na temat mojego problemu ??

Hary
04-09-08, 16:38
Witam. Nie wiem jak teraz ale półtora roku temu w 5 setek z wymianą oleju oczywista. Ale już sie pewnie zorientowałeś.

areckifx
04-09-08, 21:58
Witam. Nie wiem jak teraz ale półtora roku temu w 5 setek z wymianą oleju oczywista. Ale już sie pewnie zorientowałeś.

W sumie to się jeszcze nie orientowałem, ale te 5 setek, to razem z olejem i panewkami, czy sama robocizna ??

areckifx
13-09-08, 19:22
Odnawiając temat.
Pierwsza wizyta u mechanika, i rzeczywiście stwierdził, że to panewki. Stwierdził też, że stopień zużycia nie jest duży (nie zaglądając do środka) i wystarczy zalać olejem 15W40 i jeszcze 70.000 km. przejedzie. Powiedział też, że robić sie tego nie opłaca, bo naprawa przekroczy wartość silnika. Powiedział też, że wał prawdopodobnie nie jest zużyty, ale wymiana samych panewek nic nie da, bo na długo to nie wystarczy.

Teraz to już zgłupiałem, bo moim zdaniem, gdyby wał trzymał nominał, to wymiana panewek powinna załatwić sprawę.

A może ktoś zna jakiegoś bardziej kumatego mechanika w mojej okolicy??

kiero
14-09-08, 08:03
:) niezly ten mechanik...

antek23 CIVIC COUPE
14-09-08, 09:26
no dobry ten mechanik ja stawiam ze jak wlejesz ten gęstrzy olek 15W40 to i tak on nic nie da jedynie co moze ci je uciszyc to tylko na zimnym sil.jak olej jest gesty ,ale jk sie rozgrzeje to bedzie dalej to samo najlepiej wymien sobie panewki i bedziesz miał spokuj bo jak długo po jezdzisz na takim stukaniu to wał i korby zrobią sie owalne i wtedy bedzie troszke lipa.

areckifx
14-09-08, 13:47
no dobry ten mechanik ja stawiam ze jak wlejesz ten gęstrzy olek 15W40 to i tak on nic nie da jedynie co moze ci je uciszyc to tylko na zimnym sil.jak olej jest gesty ,ale jk sie rozgrzeje to bedzie dalej to samo najlepiej wymien sobie panewki i bedziesz miał spokuj bo jak długo po jezdzisz na takim stukaniu to wał i korby zrobią sie owalne i wtedy bedzie troszke lipa.

Przy takim stukaniu zrobiłem już 3000 km. i dźwięk sie nie zmienił, tzn. nie zmienił natężenia.

Przemo1871
14-09-08, 15:41
wymeiń panewki bo wał zaćwiczysz a drugi w dobrym stanie może być trudno znaleźć.Koszt naprawdę nie jest wielki.....Nie polecam kupowania samemu panewek bo mogą okazać się niewłaściwe. W kwietniu robiłem to samo przy okazji pierścienie uszczelniacze zaworów sprzęgło wszystkie uszczelki :) ahh te Hanki....

areckifx
14-09-08, 17:54
Czy ktoś mi napisze, ile kosztują panewki korbowodowe, a ile panewki główne?

Piter
16-09-08, 09:57
Jedne i drugie około 100 zł w Hipolu - podejrzewam ze 500 zl to sama robota ponieważ prawdopodobnie wał trzeba będzie przeszlifować a to wiąże się z wyciąganiem silnika - chyba że się mylę

kurgan
16-09-08, 15:03
mialem podobny objaw. walil uklad wydechowy o bude i juz po problemie koszt ogarniecia tematu 85 zl w srodku mialem jak w ciagniku a na zewnatrz cisza

areckifx
16-09-08, 18:50
mialem podobny objaw. walil uklad wydechowy o bude i juz po problemie koszt ogarniecia tematu 85 zl w srodku mialem jak w ciagniku a na zewnatrz cisza

Też biorę to pod uwagę. Podobno jak panewki grają, to silnik wariuje i zaświeca sie kontrolka oleju, a w moim przypadku silnik chodzi ładnie, fajnie wkręca się na obroty i nic z zewnątrz nie słychać.

Cóż, pod koniec tygodnia, następna wizyta u mechanika. Może ten będzie bardziej wierzytelny. :)

remi_k
08-04-09, 10:46
Odświeżę troche temat, u mnie też słychać. Kiedyś myślałem że to źle wyregulowane zawory, lub głowica siada.
Po wymianie na inną to samo, z tym że w moim przypadku słychać (diesla) tylko pod obciążeniem przy dodawaniu gazu od 1200....3000 obr/min na rozgrzanym silniku. Powyżej tych obrotów dźwięk zanika lub zagłusza pracujący silnik (sam nie wiem).
Kontrolka oleju gaśnie już przy zapalaniu.

Dodam, że ten dźwięk towarzyszy mi już od zakupu auta, a zrobiłem ponad 34 000 km, aktualnie 201kkm:) Autem jeżdżę normalnie, jak to hondą tzn do czerwonego pola:)

marcocivic1
08-04-09, 14:38
Wymiana oleju raczej nie pomoze chyba zebys moze selektol zalal:D

Zaden mechanik nie bedzie w stanie bez rozbierania stwierdzic co jest walniete i ile bedzie kosztowac. Moze jakby sprawdzic cisnienie oleju w silniku to by cos pomoglo w diagnozie

Misiekemeryt160
08-04-09, 14:42
zależy jeszce jak pukają panewki. jesli to początki to mozna latac jeszce troszkę kilometrów,ale jesli ustaerka panewek jest na etapie że juz az serce peka przy dodawaniu agzu to nic tylko patrzyc jak silnik się zatrzyma...

remi_k
08-04-09, 21:55
zależy jeszce jak pukają panewki. jesli to początki to mozna latac jeszce troszkę kilometrów,ale jesli ustaerka panewek jest na etapie że juz az serce peka przy dodawaniu agzu to nic tylko patrzyc jak silnik się zatrzyma...

nie no, aż tak źle nie jest:) słychać coś ale bardzo delikatnie. Jak juz pisałem wczesniej zrobiłem ponad 30kkm i dzwiek jest taki sam. Korby miałem niedawno w rękach, panewki były raczej ok.