PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana kolektora + bandazu



anderfelt
05-04-16, 14:48
Witam,

Zauważyłem, iż z pod maski wydobywa się dziwny dźwięk z okolic kolektora wydechowego przy zwiększeniu obrotów do 2-3k rpm. Najprawdopodobniej do wymiany jest uszczelka, bądź pękł kolektor. Jeżeli okaże się, że kolektor jest pęknięty to spawać go czy kupić nowy ? Również mam pytanie odnośnie bandażu, czy z podanego linku wystarczy czy celować w coś droższego, lepszego? Z góry dziekuje za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

http://allegro.pl/bazaltowy-bandaz-termoizolacyjny-turbo-20m-opaski-i5133286286.html

piotrek123
05-04-16, 16:29
jeżeli to chińczyk to na 90% puścił na spawie miałem i kilka w różnych samochodach i w każdym te "fabryczne spawy" trza było poprawiać. Jeżeli puścił na spawie daj komuś do pospawania i zakładaj z powrotem, i oczywiście załóż tam nową uszczelkę tak dla pewności nawet jak stara jeszcze by siedziała. O bandażu się nie wypowiem bo nigdy nie zakładałem ale myślę że te "markowe" a ten to niczym różnić się nie będą no chyba że ceną. Jak się mylę to ktoś na pewno mnie poprawi.

ActionKamen
09-04-16, 01:36
Seryjny kolektor to trzeba się postarać żeby pękł, uszczelka za to bardzo możliwe. Tydzień temu u siebie wymieniałem i po problemie

Tiga
09-04-16, 08:47
Nie wiem czy az tak bardzo, ja spotkalem juz 2 seryjne, pekniete ;p

delek
09-04-16, 12:04
d16y7 pękają standardowo przy sondzie.

anderfelt
09-04-16, 14:38
Mam kolektor 4-2-1, najprawdopodobniej chińczyk. Przyłożyłem rękę od frontu kolektora w miejscu łączenia z następnym elementem wydechu i po dodaniu gazu własnie w tej okolicy dmucha powietrzem. Najprawdopodobniej na spawie z elementem do którego jest montowana ta mniejsza uszczelka, i teraz pytanie, spawać czy zakładać nowy ?

alexVI
09-04-16, 21:57
Ja bym pospawał, nawet jeśli ktoś będzie ci to spawał to raczej nie będzie to droga zabawa ;) Jeśli kupisz nowego chińczyka to również może ci pęknąć

piotrek123
11-04-16, 22:30
Mam kolektor 4-2-1, najprawdopodobniej chińczyk. Przyłożyłem rękę od frontu kolektora w miejscu łączenia z następnym elementem wydechu i po dodaniu gazu własnie w tej okolicy dmucha powietrzem. Najprawdopodobniej na spawie z elementem do którego jest montowana ta mniejsza uszczelka, i teraz pytanie, spawać czy zakładać nowy ?

w pierwszym poście już miałeś napisane co masz zrobić w tych kolektorach to norma. Jak chcesz wymieniać to już kup DC i spokój a jak nie masz tyle siana to daj komuś do pospawania i niech od razu resztę spawów poprawi.