PDA

Zobacz pełną wersję : montaż anteny eg



mr1przemo
04-04-16, 21:17
Witam. Kupiłem sobie nową antenę do mojego eg, bo poprzedni właściciel ją wymontował i dał zaślepkę, a ja lubię jak mi radio gra. Jednak mam problem z montażem. Przepycham kabel od góry i coś go blokuje na wysokości szyby. To samo jak próbuje innym kablem grubszym i to samo dzieje się jak używam do tego drutu. Chciałbym spróbować przeciągnąć ją od dołu ale nie wiem w którym miejscu pod kierownicą wchodzi kabel. Najlepiej prosiłbym o jakieś zdjęcie.

PlushaQ
04-04-16, 23:49
Sam przez to przechodziłem, byłem tak pewny, że jest to niewykonalne, że powiedziałem ojcu, że stawiam skrzynkę browaru jak to zrobi… i zrobił. 2 godziny siedział :D

To taka… dygresja, teraz do meritum. Najlepiej jakbyś zorganizował w miarę długi, twardy, lecz giętki drut (ja miałem pod ręką taki do spawania - przepraszam, ale w temacie jestem laikiem i nie pamiętam jaką to ma profesjonalną nazwę). Następna czynność, to położyć się na plecach po kolumną kierowniczą, latarka w zęby i lokalizujesz na ściance do drzwi dziurę (u mnie była taka OEM pokrywka gumowa, płaska jak dobrze pamiętam, która ma zamontowany jeden bok - odchyla się do góry).

I teraz najważniejsze… musisz mieć ****a szczęście żeby tam trafić tym drutem. Serio. Zaglądałem endoskopem od strony dachu i od strony wnętrza auta. Gówno widać mimo dobrej jakości sprzętu. Problemem jest po prostu umiejscowienie tej dziury. Słupek w okolicy podszybia okazuje się mieć w środku dwie "przekładki", tworzące 3 komory w słupku, do których możesz się dostać. Chyba w środkowej jak dobrze pamiętam jest dziura (circa 1,5cm średnicy). Nie jest ona jednak umieszczona przy samej dolnej krawędzi (bo wtedy byłoby banalnym włożyć tam ten pieprzony drut!), tylko jakiś 1cm od spodu słupka i to w płaszczyźnie pionowej.

Mam nadzieję, że trochę podpowiedziałem i że dasz radę. Szczerze wierzę w każdego kto chce włożyć antenę na miejsce w tym aucie.

mr1przemo
05-04-16, 09:53
czy ta zaślepka na dole pod kolumną jest pomarańczowa? bo wczoraj szukałem i tylko coś takiego widziałem ale nie wydawało mi się, że to jest to

delek
05-04-16, 10:22
Otwór masz jak wyżej napisane w nogach po lewej w karoserii, kawałek za bezpiecznikami, raczej wyżej niż niżej. On będzie przysłonięty kawałkiem czarnej pianki/gumy. Znajdziesz go bo przez niego przechodzi wiązka innych przewodów. Najlepiej weź kawał sztywnego kabla sieciowego czy tv (koncentryka), zaznacz sobie na nim długość na którą powinien się wsunąć żeby było go widać w otworze w nogach i tak długo mojtaj nim w słupku (od góry) aż Ci wejdzie.

PlushaQ
05-04-16, 16:27
A ja Ci mówię, atakuj od dołu :D

mr1przemo
05-04-16, 19:26
nie widze tej dziury, czy mógłby ktoś zrobić zdjęcie jej?

delek
05-04-16, 20:06
Na 6 zdjęciu od góry.
http://honda-tech.com/honda-civic-del-sol-1992-2000-1/eg-civic-antenna-replacement-how-pics-3010726/
No musisz się tam z latarką na plecach położyć

mr1przemo
05-04-16, 21:23
w sumie 4h roboty, nigdy się tak chyba jeszcze nie zdenerwowałem, ale done
dzięki Wam

kaczka208D
06-04-16, 13:08
Gdzie dostales kupic nowa antene ? I ile placiles za nia ? Radio dobrze odbiera na niej?

U mnie eg kiepsko odbiera radio wiec mysle nad wymiana.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

PlushaQ
06-04-16, 18:20
tam nie bardzo ma się co psuć, więc wymiana bo radio źle odbiera… ja bym się uzbroił we wzmacniacz

delek
06-04-16, 19:55
Może ci się bat nie wysuwa do końca (3 segmenty są)?. Możesz jeszcze zmierzyć rezystancję bat-bolec wtyczki bo metal po którym ślizga się bat mógł zaśniedzieć no i masa też musi być porządna, masa jest albo z wkręta albo z takiego pazura po tym czarnym elementem, nie pamiętam.

kaczka208D
07-04-16, 07:31
Wysuwaja sie obie czesci - choc wtedy srednio to wyglada na aucie:D Brat u siebie ma wysunieta tylko ta najgrubsza czesc anteny i radio odbiera mu lepiej. Po drugie gdy spryskuje szybe przednia w tym momencie pojawiaja sie dodatkowe szumy.

Moze tez miec wplyw na to to, ze przewod antenowy byl ciety i zlutowany ?

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

delek
07-04-16, 08:11
A jak 2 to dobrze. Pewnie, że może mieć wpływ, tajemnicą jest jak duży :). Żyły gorące powinny być zlutowane tak krótko, żeby odstęp między tymi otoczkami izolacyjnymi żyły był minimalny, no i ekrany obu odcinków kabla muszą być połączone.