PDA

Zobacz pełną wersję : uszczelka szyby bocznej



dimmu
30-10-05, 13:06
Witam
Mam problem z uszczelkami szyb bocznych w Civic 96r. 5d
A dokladniej jest taka pozioma plastikowa listwa od strony zewnetrznej przy kazdej szybie w dzrwiach normalnie jak leje sie woda to nie pozwala ona na przedostanie sie jej do wnetrze dzrwi niestety u mnie uszczelka od strony kierowcy jest jakby odkształcona i nie przylega do szybay pozostawiając niewieka szparke przek ktura wlewa sie woda do srodka drzwi, pozostałe uszczelki w aucie takrze nie sa juz w najlepszym stanie, co z tym zrobic czy da sie to jakos naprawic czy trzeba wymienic , jaka jest fachowa nazwa tego elementu .

Pozdrawiam Wojtek

Toth
31-10-05, 08:43
Nazywa sie to chyba listwa boczna (nie mylic z tą poziomą odbojnicą wzdłuż drzwi)Wydaje mi sie, że trzeba by bylo je po prostu wymienić.W serwisie krzyczą za cały komplet 900PLN!. Ja kupowalem na tyl po 40PLN/szt. od Honda Czesci, moze sie zdarzyć jednak ze kupisz,ale nie dalej nie bedzie dobrze dociskac do drzwi. Jakbys wymienial je sam to daj znac-trzeba sie troche pomeczyc z dwoma spinkami.

Furious
31-10-05, 09:23
Ja tak wlasnie mialem i zrobilem tak...
Opusilem szyby na maxa i zaczalem troche jakby wginac drzwi do srodka przyciskajac ta listewke do srodka samochodu, troche sie wgielo (w sensie przyblizylo do szyby) i teraz jest gitara, moze tez tego sproboj?

dimmu
19-11-05, 16:27
Dzieki za odpowiedz, znalazłem je po 40 zł ale kurcze boje sie kupic zeby nie bylo jak piszecie tego samego( wygladaja malo solidnie i jak moje ), z tym wyginaniem to tez boje sie sprobowac, szlak. zastanawiam sie jeszcze czy tam nie dac czegos w srodek tej uszczelki zeby ja poszezylo i docisnalem. Z tego co widze to gumy i plastiki w hondzie nie sa za wysokiej jakosci.

Toth
21-11-05, 12:51
Dzisiaj przyglądałem się 2letniej Hondzie 5D mojego kolegi-przy tylnych drzwiach wspomniane listwy mają piękne szpary(nie dolegają do okna).Widać taki urok Hond...
Wydaje mi się że musi to tak zostać i nie ma co kombinować. Jest duze prawdopodobieństwo, ze jak kupi sie nówki to i tak nic to nie pomoże...

forczi
09-09-09, 23:23
Witam mam ten sam problem z uszczelkami. Hmmm Trzeba cos pokombinowac. tez zastanawiam sie nad wymiana owych uszczelek. U mnie jest na tyle gorzej ze uszczelki sa takie po pekane jakby ktos je po polerowaniu popalil. :( Czy w serwisie za te 900zl wymieniaja od razu caly komplet tzn listwa i uszczelki po bokach szyb czy te 9 stow to za same listwy??
Pozdrawiam