PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z temperaturą Honda Civic b18c4



Hondziarz69
02-04-16, 21:06
Witam koledzy, od dawna męczy mnie problem temperatury w hondzie. Wymieniłem już termostat , czujnik wentylatora i mam już dość tego problemu nie mam pojęcia w czym tkwi problem. Problem polega na tym że podczas jazdy w korku temperatura wody leci mi na czerwonego pole ( po załączenia nawiewu na full ciepły) od razu spada i problem nie występuje. Wentylator w ogóle nie załacza się . Podczas postoju gdy temperatura leci ku górze i zaczynam robić przegazówki do 3 tys rpm wskazówka leci ku 90C. Podczas jazdy problem nie występuje. Obstawiam jeszcze iż może być to uwalona ? ( zatkana) chłodnica ???? Bardzo proszę o pomoc

DddVTEC
02-04-16, 21:15
Wydaje mi się ze odpowiedziałeś sobie sam na pytanie... ( wentylator się nie załącza. ) tutaj szukał bym rozwiązania problemu . .. może wymieniony czujnik jest dalej wadliwy ?
Bezpieczniki sprawdzałeś ? Może uwalony od wentylatora ? Wentylator podpinales na krótko ? Czy wogole pracuje ?
Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Hondziarz69
02-04-16, 21:44
Bezpieczniki są jak najbardziej w porządku. Wentylator załącza się ale nie w momencie którym powinien tzn tak jak by z dużym opóźnieniem od razu gdy stanę temperatura idzie w górę wtedy już powinien załączyć się wentylator a nie gdy zaczynam robić przegazówki ... słabi już mnie to

DddVTEC
02-04-16, 22:04
Bezpieczniki są jak najbardziej w porządku. Wentylator załącza się ale nie w momencie którym powinien tzn tak jak by z dużym opóźnieniem od razu gdy stanę temperatura idzie w górę wtedy już powinien załączyć się wentylator a nie gdy zaczynam robić przegazówki ... słabi już mnie to
Termostat na jaki wymieniłeś ? OEM czy jakiś zamiennik ? może walniety termostat , późno otwiera i przez to wentylator się włącza jak włącza było kilka przypadków ze po wymianie termostatu ten " nowy " tez był uszkodzony. ..

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Hondziarz69
02-04-16, 23:05
Wiesz co termostat firmy Wahler specjalnie w sklepie dałem więcej by mieć spokój... nic chyba będe musiał oddać ten i założyć oem ... a jeżeli to nie wina termostatu ? to kolejnym krokiem będzie uderzenie w chłodnice?

DddVTEC
02-04-16, 23:13
Zmieniaj na oem będzie po problemie ; ) ja bym generalnie szukał przyczyny czemu późno się załącza wentylator zresztą sam pisałeś o tym.. odpowiedzialnym za jego włączenie jest włącznik termiczny wentylatora znajdujący się w obudowie termostatu .

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Hondziarz69
02-04-16, 23:35
też był wymieniany ;/

Skydiverek
05-04-16, 11:04
Czy układ jest dobrze odpowietrzony?
Czy oba węże od chłodnicy (gdy silnik jest nagrzany) są gorące?

Aspire
05-04-16, 11:16
Miałem bardzo podobny problem. Pojechałem do elektryka. Brakowało masy, po przeczyszczeniu i zabezpieczeniu kabla masowego jak ręką odjął.

piotrek123
05-04-16, 16:40
Witam koledzy, od dawna męczy mnie problem temperatury w hondzie. Wymieniłem już termostat , czujnik wentylatora i mam już dość tego problemu nie mam pojęcia w czym tkwi problem. Problem polega na tym że podczas jazdy w korku temperatura wody leci mi na czerwonego pole ( po załączenia nawiewu na full ciepły) od razu spada i problem nie występuje. Wentylator w ogóle nie załacza się . Podczas postoju gdy temperatura leci ku górze i zaczynam robić przegazówki do 3 tys rpm wskazówka leci ku 90C. Podczas jazdy problem nie występuje. Obstawiam jeszcze iż może być to uwalona ? ( zatkana) chłodnica ???? Bardzo proszę o pomoc

Węże nie puchną ? Zobacz czy oba są gorące, sprawdź też czy chłodnica jest ciepła czy zimna po rozgrzaniu. Druga sprawa twardość węży nie powinny być spuchnięte jak są mega twarde włącz nawiew na full odkręć korek chłodnicy i zobacz czy bąble nie lecą jak lecą to do dupy odpowietrzone, jak po odpowietrzeniu lecą dalej to uszczelka pod głowicą. Zobacz/powąchaj płyn w wyrównawczym czy nie ma śladów/zapachu oleju. Jak wszystko to co napisałem jest ok to trzeba szukać dalej.

Hondziarz69
17-04-16, 16:18
czyli mówisz że najlepiej udać się do elektryka z tym ?

pafels
17-04-16, 16:43
a włącznik wentylatora jakiej firmy? kiedyś kupiłem jakiś tani to padł dosłownie po 100km przy pierwszej sytuacji kiedy powinien zadziałać

Hondziarz69
17-04-16, 17:34
wiesz co byłem w motoryzacyjnym i powiem Ci że najdroższy nie był tak jak mówisz dosłownie po parunastu km dalej to samo ... czyli co tylko i wyłącznie oem ?

tzn. jakiej firmy kupić bądź gdzie taki zamówić ?

DddVTEC
17-04-16, 17:38
Zapytaj w haparts powinni ci pomoc.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Hondziarz69
17-04-16, 17:51
bo czasami wentylator działa ale przeważnie w ogóle ... w tedy kiedy powinien zapierniczać to stoi w miejscu ... niby jest nowy ale wychodzi na to że mogła to być wadliwa sztuka ?

Hondziarz69
17-04-16, 22:27
Wróciłem przed chwilą do domu zostawiłem auto na parkingu przy domu otwieram maske i czekam i ku mojemu zdziwieniu wentylator załancza się wszystko ok ... a parę godzin wcześniej problem był gdy się zatrzymałem wskazówka momentalnie leciała ku górze a wentylator ani drgnał.... Nie wiem może się mylę ale czy po prostu układ nie zapowietrza się gdzieś ?? Czy może to być wina instalacji LPG ??? a może wymienić korek chłodniczy??

Hondziarz69
30-04-16, 12:53
Dziś zauważyłem że nie zawsze występuje problem z podnoszącą się temperaturą sam nie wiem co już mam zrobić... Wczoraj podczas postoju gdy wyłączyłem światła temperatura opadła . po załaczeniu świateł temp. leciała do góry. Po dodaniu gazu temp. zleciała do odpowiedniej wartości... Nie wiem czy to problem z pompą ??? ale chyba wywalało by ciecz ze zbiorniczka ?? , Korek Chłodniczy ??? a może wina elektryki ?? :(