PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z podlaczeniem dolotu ! POMOCY



Gzimski
18-08-08, 21:33
Koledzy pomozcie !! Zakupilem sobie dolocik, postanowilem tez wypolerowac pokrywe, ale po zalozeniu dolotu mam problem poniewaz od pokrywy do dolotu szla rureczka ktora jest pospawana z inna rurka i teraz nie mam jak podlaczyc za bardzo rurki od nowego dolotu do pokrywy bo przeszkadza mi w tym seryjna rurka... Czy ktos juz mial taki problem ??
oto fotki tych rurek:

http://img382.imageshack.us/img382/3397/1012152xa3.th.jpg (http://img382.imageshack.us/my.php?image=1012152xa3.jpg)

http://img382.imageshack.us/img382/442/1012153xk4.th.jpg (http://img382.imageshack.us/my.php?image=1012153xk4.jpg)

http://img382.imageshack.us/img382/149/1012154ss8.th.jpg (http://img382.imageshack.us/my.php?image=1012154ss8.jpg)

http://img382.imageshack.us/img382/6374/1012155zd4.th.jpg (http://img382.imageshack.us/my.php?image=1012155zd4.jpg)

Nie wiem czy dobrze umiescilem ten temat ... Ale pomozcie i mozecie go usunac ;)

mizer
18-08-08, 21:54
nie jestem pewien czy dobrze rozumiem, ale powiedzmy ze tak :)
W dolocie ktory kupiles powinienes miec miejsce na wlozenie tego wezyka tak samo jak miales w dolocie seryjnym - jesli nie masz, to musisz porzezbic zeby ja tam wsadzic.
Chyba ze razem z dolotem juz dostales wezyk - jesli ta to podepnij go w miejsce seryjnego albo seryjny w miejsce tego co dostales z dolotem - kurcze, dalej nie wiem czy dobrze rozumiem co napisales :D

Gzimski
18-08-08, 22:06
Mniej wiecej ;) sprawa wyglada tak te 2 rurki sa pospawane a 1 szla do seryjnego dolotu ... Z nowym dolotem dostalem inna rurke poniewaz na dolot nasuwa sie ta rurke nie jak w seryjnym w dolot... i teraz seryjna rurka mi przeszkadza i nie wiem jak moge ja usunac bo jest pospawana z inna i co sie okazalo jak dzis podlaczylem tylko do sprawdzenia wycieka mi z niej jakas ciecz :/ co mam z tym zrobic ?? Na fotkach jest wszystklo widoczne o jakie rureczki mi chodzi ;)

Sławek
18-08-08, 22:10
To jest odma- opary ze skrzyni korbowej przez to wychodzą- ekologia itp. Możesz jeździć bez tej rurki- nic się nie stanie. A jak nie chcesz upaprać auta, daj drugi koniec wężyka gdzieś na dół.

Gzimski
18-08-08, 22:13
Sławek ale mowisz odma- ta co idzie od pokrywy do dolotu ??
Jesli tak to mam rurke laczeniowa i nie ma problemu bedzie podlaczona ... Tylko nie ma za bardzo miejsca bo te dwie co sa pospawane przeszkadzaja ... i zastanawia mnie od czego jest ta druga... Wyplynal z niej jakis plyn cieply... na pewno nie olej moze woda ?

Sławek
18-08-08, 22:20
Tak, rurka dolot- pokrywa zaworów, a druga (z tego co pamiętam)- ma coś wspólnego z chłodzeniem- ta ciecz to pewnie płyn chłodniczy, tej nie ruszaj.

Gzimski
18-08-08, 22:26
no okej ale jak patrzyles na fotki to te dwie sa pospawane ... pasowaloby zeby ja wymienic i zeby byla tylko rurka od tego plynu i ta rurka od dolotu ktory kupilem ... nie wiem da rady to odspawac albo moze wziac takowa z innego silnika hondy ?

enrix
18-08-08, 22:39
albo zalozy sobie na ten otwor co wychodz z pokrywy zaworow maly filtr stozkowy na odme :)

Gzimski
18-08-08, 22:47
chlopaki ale to nie odma jest problemem ... tylko seryjne pospawane rurki ;) czy jest jakis zamiennik tych rurek zeby byly pojedyncze??

sebush
18-08-08, 23:26
to jaki problem, bierzesz odcinasz z 5-6cm tej rurki co plynie w niej ciecz chlodzaca czy co tam innego, nasuwasz na nia konce wezykow i sciskasz cybantami zeby sie nie rozlecialo w razie czego - chyba jasno napisalem ?:P

Gzimski
18-08-08, 23:42
chyba:P poszperalem po forum i poczytalem troszke ... jak to zrobie to wstawie fotke co i jak wykonalem... Mam nadzieje ze nic nie popsuje ehehhe ... Dzieki za pomoc !!

jero11
18-08-08, 23:49
To jest odma- opary ze skrzyni korbowej przez to wychodzą- ekologia itp. Możesz jeździć bez tej rurki- nic się nie stanie. A jak nie chcesz upaprać auta, daj drugi koniec wężyka gdzieś na dół.
Sławek tu się mylisz, bo przez ten króciec w pokrywie zaworów powietrze jest zasysane i jeśli ten kruciec nie będzie podłączony to do silnika będą zasysane brudy.

co do podłączenia to wywal te metalowe rurki i króćce od płynu podłącz nowym wężykiem już bez tych metalowych rurek, wtedy bez problemu podłączysz dopływ powietrza :)

Sławek
19-08-08, 07:47
Sławek tu się mylisz, bo przez ten króciec w pokrywie zaworów powietrze jest zasysane i jeśli ten kruciec nie będzie podłączony to do silnika będą zasysane brudy.
Skąd mają byś zasysane brudy?
Opary oleju itp. ze skrzynki korbowej- są wyciągane przez kol. ssący. jak nie będzie tej rurki, ro opary będą wydostawać się na zewnątrz,(nic nie będzie zasysane do silnika, bo przez odm ęto wywali) a nie do przepustnicy i kolektora dolotowego, jak to jest w przypadku podłączonej rurki. to się nazywa ODMA, i jest podłączona do dolotu ze względów ekologicznych, aby opary nie dostawały się do środowiska.

jero11
19-08-08, 07:58
Skąd mają byś zasysane brudy?
Opary oleju itp. ze skrzynki korbowej- są wyciągane przez kol. ssący. jak nie będzie tej rurki, ro opary będą wydostawać się na zewnątrz,(nic nie będzie zasysane do silnika, bo przez odm ęto wywali) a nie do przepustnicy i kolektora dolotowego, jak to jest w przypadku podłączonej rurki. to się nazywa ODMA, i jest podłączona do dolotu ze względów ekologicznych, aby opary nie dostawały się do środowiska.

Sławek zobacz sobie zasadę działania przewietrzania silnika tu: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=7495&page=29
post z dnia 25-07-08, 16:31

Sławek
19-08-08, 09:24
W poprzednim aucie miałem odłaczoną odmę, i nie było żadnych problemów, wielu użytkowników robi tak samo.
Ale tu problemem jest raczej druga rurka.

jero11
19-08-08, 09:41
właśnie tu jest problem, bo wielu tak myśli a jest odwrotnie i jeśli nie będzie żadnego filtra na dolocie powietrza przy pokrywie zaworów to silnik będzie zaciągał wszystko jak leci:)

Gzimski
19-08-08, 09:45
No chlopaki to sie rozpisaliscie ;) jero11 to mowisz zebym podlaczyl inny wezyk zamiast seryjnego od tej cieczy ?? Tak by bylo najlepiej ... Tylko gdzie taki wezyk dostane ;)??

mizer
19-08-08, 09:58
castorama, praktiker ?

chrzan
19-08-08, 09:59
Gzimski robisz problem z rurkami,a to jest proste jak budowa cepa,rusz gława. A wezyk w spozywczym kupisz :D

jero11
19-08-08, 10:03
No chlopaki to sie rozpisaliscie ;) jero11 to mowisz zebym podlaczyl inny wezyk zamiast seryjnego od tej cieczy ?? Tak by bylo najlepiej ... Tylko gdzie taki wezyk dostane ;)??
szukaj w sklepie z częściami samochodowymi, albo rolniczymi czarnego węża zbrojonego:) grosze to kosztuje.

Gzimski
19-08-08, 10:25
jero11 dzieki ;)
Mizer niestety Tarnów nie posiada Castoramy ani Praktikera... :)
Chrzan nie robie problemu tylko nie chcialem spieprzyc czegos ...

jero11
19-08-08, 10:43
tylko nie zapomnij zlać części płynu z układu chłodzenia, bo inaczej wyleci jak będziesz zmieniał ten wężyk:D

Gzimski
19-08-08, 10:53
aha ... Ok ... Narazie musze wezyk sprawic ;] a powiedz mi jeszcze tam przy laczeniach to zacisnac je obejma slimakowa najlepiej ... bo teraz mam jakies takie dziwne seryjne ;)

jero11
19-08-08, 11:04
jeśli będą pasowały średnicą seryjne to możesz śmiało je zakładać, ale to zależy jakiej średnicy kupisz wężyk.

Gzimski
19-08-08, 11:10
kupie takiej samej jaki byl ... chyba bedzie optymalnie ... Wiesz co sciaglem teraz ta rurke metalowa... jakby sie udalo mi polaczyc jakos te 2 wezyki to bym nie kupowal nic ... :)

WaSSIL
19-08-08, 15:48
ja zrobiłem w swoim tak:

Za rurką z cieczą (tą złączoną z tą idącą do dolotu) gdzie masz już gumowego węża ściskasz z obu stron takim specjalnym kluczykiem na zacisk lub czymkolwiek co przez chwile zatamuje krwawienie. Wywalasz rurkę z tym spawem co ci przeszkadza. Wrzucasz nową pojedynczą ładnie wyprofilowaną rurkę np ja zapodałem miedzianą do instalacji wodnej o podobnej średnicy (lub jak wcześniej wspominano wężyk ale myślę że pewniej będzie właśnie z rurką). Po obu stronach przekładasz oryginalne zaciski + dla pewności po jednej dodatkowej opasce. odkręcasz kluczyki blokujące płyn i po sprawie... masz wolną przestrzeń i możesz już wężyk jak ci pasuje podpinać do dolotu...

W razie pytań pisz...jak mogę coś doradzić... robiłem to ostatnio i trwało ok 15 min.

Gzimski
19-08-08, 16:54
o dzieki Koleszko ;) a powiedz mi czy bedzie duzy problem jesli bede chcial rozciac te 2 rurki bo jak piszesz faktycznie ta seryjna jest ladnie wyprofilowana i wszystko ladnie siedzi ... ?

gregor
20-08-08, 19:21
a zastanawial sie ktos dlaczego te rurki sa ze soba polaczone? dlaczego ta od plynu nie jest cala gumowa?

BARTAS998
20-08-08, 21:05
a zastanawial sie ktos dlaczego te rurki sa ze soba polaczone? dlaczego ta od plynu nie jest cala gumowa?

Jezeli ta dolna rurka plynie zimny wychlodzony plyn to po to zeby chlodzic opary ze skrzyni korbowej?Ale z tego co pamietam to bylo wszystko gorace...Ja odpialem odme, odsunalem te wszystkie wezyki na bok i podpialem odme do dolotu innym wezem.

Gzimski
21-08-08, 10:59
Bartas ja tez tak zrobilem ale doszedlem do wniosku ze brzydko to wyglada i udalo mi sie rozdzielic te 2 rurki nie naruszajac tej od plynu chlodniczego... A tam plynie cieply plyn ... Jak bede mial chwilke to wrzuce foto jak to wyszlo... :)