PDA

Zobacz pełną wersję : Czuć benzynę



leni93
31-03-16, 15:02
Zrobiło się ciepło, a że nie posiadam klimy to jeżdżę z otworzoną szybą. Niestety kiedy tylko otworzę szybę od razu bardzo mocno czuć beznynę. Poprzedni właściciel wymieniał wszystkie przewody paliwowe, sprawdziłem nigdzie nie ma wycieku. Czy ktoś miał taki problem? Nie wiem co za bardzo robić, a jest to strasznie uciążliwe bo nie mam możliwości otworzenia szyb ponieważ zapach jest tak intensywny. Silnik jaki posiadam w swoim Civicu to D14Z2.

smok
31-03-16, 15:04
Dziurawy bak? Nie czuc tylko przy okreslonej ilosci paliwa?

leni93
31-03-16, 15:18
Akurat zbliżam się do rezerwy powoli, można powiedzieć, że wczoraj kiedy skręcałem ostro w lewo zaczęło śmierdzieć. Paliwa nie ubywa, a bak od spodu jest suchy. W święta miałem pełny bak nic nie było czuć.

REJDYN
31-03-16, 16:15
Hm w sumie mam podobny problem w moim EG i podpinam się do pytania. Od czasu zrobienia MPFI czuć benę. Przewody ciekły, wymieniłem je, bak szczelny, w komorze silnika nigdzie nie cieknie. W sumie dziwna sprawa, bo pachnie paliwem, a nie ma prawa, wszędzie sucho.
U Ciebie to trochę poważniejsze, bo zapach jest intensywny, skoro nie możesz jeździć z otwartą szybą. Otwórz maskę na odpalonym silniku, zobacz, czy coś się nie poluzowało, czy nie cieknie spod filtra, albo przy listwie

leni93
31-03-16, 16:22
Od razu to zrobiłem, wszędzie sucho więc no nie jest kolorowo, bo jedno że mnie to denerwuje, a drugie że jest to niebezpieczne bo skoro gdzieś jest wyciek to przecież może doprowadzić do zapłonu ;/ po niedzieli chyba do mechanika będe musiał Hanie oddać i tyle

m1j4g1
31-03-16, 19:53
Mi ciekło na łączeniu górnej z dolną częścią baku. Trzeba się było dobrze przyjrzeć na to łączenie bo nie lało się ciurkiem tylko sączyło i benzyna odparowywała sobie i wyciek nie był widoczny.

Szon97
31-03-16, 20:12
U kolegi śmierdziało paliwem gdy miał dziurawy wydech, ale to pewnie byś słyszał :)

paweltdf
02-04-16, 11:30
Obejrzyj dokładnie wtryski na pracującym silniku, szczególnie te po lewej i prawej stronie kolektora ssącego, mi też śmierdziało paliwem mocno w aucie i okazało się że poszedł oring na wtrysku i kapało paliwo, tak 1 kropla na 2s i to jeszcze spadała na węże od płynu chłodnicy i nie było tego widać, dopiero jak zobaczyłem spadająca kroplę benzyny zorientowałem się co jest nie tak.

RRa
04-04-16, 06:16
ja bym ściągnął zaślepkę pod tylną kanapą i sprawdził czy tam gdzieś nie leje

leni93
04-04-16, 10:58
Dzisiaj mam wolne i wszystko co tutaj chłopaki pisaliście sprawdzę, dzwoniłem do mojego mechanika i najbliższy termin za 2 tygodnie więc muszę coś wymyślić :D

piotrek123
04-04-16, 12:47
Dzisiaj mam wolne i wszystko co tutaj chłopaki pisaliście sprawdzę, dzwoniłem do mojego mechanika i najbliższy termin za 2 tygodnie więc muszę coś wymyślić :D

spalanie masz poprawne ? Ostatnio w qupecie mi je*ało jak z cysterny okazało się że nie przepalał paliwa jak należy, dostawał za dużą dawkę aczkolwiek dla pewności przewody razem ze świecami profilaktycznie wymieniłem i problem znikł. Teraz pięknie pachnie spalinami :D

leni93
04-04-16, 13:40
W sumie na baku jak zawsze robię 600 to teraz 550 zrobiłem, a spaliny konkretnie śmierdza właśnie paliwem, czemu ja o tym nie pomyślałem, ogólnie to popatrzyłem wszystko no nie ma opcji na wyciek ani pocenie się bo wszystkie połączenia sprawdziłem itp, masakra

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka