PDA

Zobacz pełną wersję : Reset kompa po raz n-ty, ale + LPG ??



didzej
18-08-08, 20:27
Chcę zrobić reset kompa (świeżo po zakupie - usunięta zwężka ale czuję niedostatek mocy więc resetuję), obczytałem już całe forum wszystko wiem oprócz jednego: "uczyć" kompa na Pb czy LPG? a może na zmianę?

Ma ktoś już doświadczenie z taką sytuacją?

P.S. Wybrałem ten dział, bo uznałem za najbardziej odpowiedni. Jeśli ktoś myśli inaczej to sorry i proszę o przeniesienie do LPG.

jero11
18-08-08, 20:31
jeśli uczyć to na benzynie

Sławek
18-08-08, 21:52
JW.

lakazs
18-08-08, 21:56
Ja uczę na LPG bo na tym jeżdżę na co dzień i jest ok.

Niedosyt mocy będzie i to duży. Niestety usunięcie zwężki w twojej sytuacji nic nie dało.
W celu prawidłowego działania instalacji gazowej masz zamontowany mixer o średnicy ok. 32mm, aby możliwe było wytworzenie się ciśnienia w dolocie potrzebnego do pracy II-go typu instalacji gazowej.
Wygląda to tak, że przepustnica ma dalej około 30mm średnicy, a nie 60 jak seryjne silniki 90konne.
Wiec sprawa zwężki i braku prawidłowej mocy juz wyjaśniona.

Ratuje Cię to co Mnie.

BLOS firmy BRC. Ja pomału składam potrzebne elementy. Stroił będę to w Czakranie (Tarnów).

didzej
18-08-08, 21:57
Mówiłem o niedostatku mocy na Pb :) Na LPG spadek mocy w porównaniu z Pb jest bardzo wyraźny.
Właśnie przed chwilą porównywaliśmy z kumplem osiągi - ma Golfa III 90KM, różnica była niewielka bo wyprzedził mnie o długość samochodu, więc wnioskuję, że te 90KM jest (mniej więcej równy start na 2 biegu, u mnie zmiana przy 6000obr).

Sławek
18-08-08, 22:16
Na lpg kompa dobrze nie " nauczysz". Sygnał z sondy zastąpiony jest pewnie emulacją, to samo fazy wtrysku,( zależy oczywiście od rodzaju instalacji) to są wartości zaprogramowane w kompie gazowym ,a do nauki potrzebne są prawdziwe dane.

didzej
18-08-08, 22:56
Co do miksera to go raczej nie mam... w dolocie nic nie ma. Instalacja II-gen komputer bingo, reduktor tomasetto. Co do emulacji jest emulator wtryskiwaczy dokładnie taki: http://www.allegro.pl/item413636212_lecho_emulator_4cyl_wtyki_europa_mal opolsk.html
Gdy kupiłem tego cifa, był podłączony tester diagnostyczny http://cartv.home.pl/Tester_Diagnostyczny_CTOOLS_OBD2-36.html , po odłączeniu cały czas świeci check engine a samodiagnostyka wykazała kod błędu 1 czyli sonda... pewnie czeka mnie porządne strojenie, bo niestety poprzedni właściciel zakładał ten gaz z tego co widziałem przysłowiowo "u pana edzia w szopie"... :/

lakazs
18-08-08, 22:58
Na lpg kompa dobrze nie " nauczysz". Sygnał z sondy zastąpiony jest pewnie emulacją, to samo fazy wtrysku,( zależy oczywiście od rodzaju instalacji) to są wartości zaprogramowane w kompie gazowym ,a do nauki potrzebne są prawdziwe dane.


Wiec właśnie dlatego na LPG. Komputer musi znać wartości emulowane.

Ja po resecie na LPG na 30 litrach gazu robie średnio 320 KM, trasa nawet do 350,
gdy na benzynie około 290.

Po za tym lepiej trzyma obroty, mogę nawet powiedzieć, że lepiej niż na paliwie. Jedyny mankament to spadek mocy. Ale jak pisałem wyeliminuje to BLOS'em.

Instalacja i komputer BRC.


Co do miksera to go raczej nie mam... w dolocie nic nie ma. Instalacja II-gen komputer bingo, reduktor tomasetto...

No to czary.

A w „czarnej puszcze” w środku pod filtrem ?

didzej
18-08-08, 23:23
No to czary.

A w „czarnej puszcze” w środku pod filtrem ?

Wierzę na słowo (wybaczcie moją niewiedzę - cały czas się uczę), jutro poszukam gdzie jest dokładnie.
Czyli teoretycznie po zdjęciu miksera odzyskuję swoje 90KM... W takim razie też się zastanowię nad BLOS'em...

gregor
20-08-08, 19:40
Wiec właśnie dlatego na LPG. Komputer musi znać wartości emulowane.

Ja po resecie na LPG na 30 litrach gazu robie średnio 320 KM, trasa nawet do 350,
gdy na benzynie około 290.

Po za tym lepiej trzyma obroty, mogę nawet powiedzieć, że lepiej niż na paliwie. Jedyny mankament to spadek mocy. Ale jak pisałem wyeliminuje to BLOS'em.

Instalacja i komputer BRC.



No to czary.

A w „czarnej puszcze” w środku pod filtrem ?
blos tez jest zweżką, mniejszą niż mikser ale jest myślalem o zrobiemiu jakiegos obejscia blosa przy jeżdzie na pb

lakazs
20-08-08, 21:38
Hmmmm, Rozdzielacz + jakiś elektrozawór.

Mechanik z Czakramu mi mówili, że gość Subaru przyjechał i chciał takie cudo. Dorabiali mu na zamówienie.
Ale dokładnie jak to wyglądało to nie wiem.

Widziałem wykresy Hanki po Blosie, nie jest źle.

didzej
20-08-08, 23:39
Na pewno lepszy Blos niż mikser...

skolopendra
21-08-08, 07:58
uczenie kompa ma związek z wolnymi obrotami .co zaś sie tyczy mocy to mit :eek:

lakazs
21-08-08, 11:22
Parametry też dobiera. Synchronizuje czujniki. Modyfikuje mapy.

Ale racja jest ze resetowanie komputera z byle bzdury to bezsens.

Lao
28-08-08, 10:56
Dawno mnie nie było na forum, czytam tego posta i nie wiem co to jest blos. Może mi ktos wytłumaczyć jak działa i ile kosztuje. Tez chetnie pozbył bym się zwężki z dolotu jaka robi mikser.

lakazs
28-08-08, 11:37
Dawno mnie nie było na forum, czytam tego posta i nie wiem co to jest blos. Może mi ktos wytłumaczyć jak działa i ile kosztuje. Tez chetnie pozbył bym się zwężki z dolotu jaka robi mikser.

Pierwszy link z google

http://www.blos.prv.pl/