PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny problem z odpalaniem.



boombel311
22-03-16, 13:34
Witam od jakiegoś czasu mam problem z odpalaniem auta. Wiem, że są setki takich tematów, ale nie mogłem znaleźć identycznego problemu. Mianowicie wygląda to tak, że pewnego dnia przy probie odpalenia silnika rozrusznik zakręcił silnik załapał normalnie, ale po 3 sekundach zgasł. Przy kolejnej próbie silnik już nie odpalał tzn. jeszcze delikatnie "szarpnął" ale nic poza tym przy kolejnych próbach juz tylko kręcił bez rezultatów, aż przy którejś próbie zapalił więc szybko wróciłem do domu i wydawało mi się, że wszystko będzie działać. Gdy wróciłem silnik odpalał się normalnie ale do czasu. Po kilku normalnych uruchomieniach silnika problem się ponowił, a ja musiałem jechać do pracy więc auto zostało w domu. Pod moją nieobecność zostały wymienione świece i silnik odpalał normalnie dodam, że auto stało w garażu i było tylko co jakiś czas przepalane. Gdy wróciłem byłem niezmiernie zadowolony, że mogę znów normalnie użytkować pojazd jednak do czasu... Po kilku wyjazdach auto znów nie chciało odpalić, więc zadzwoniłem po kuzyna aby po prostu mnie odholował lecz gdy ten przyjechał po 30 minutach nagle auto odpaliło. Wróciłem więc do domu tuż po powrocie jeszcze podjąłem kilka prób odpalania i gaszenia silnika, które zakończyły się sukcesem. zostawiłem auto na zewnątrz i kolejnego dnia gdy chciałem gdzieś pojechać, silnik znów nie zapalił. Zabrałem się więc za "sprawdzenie" przyczyny a cudzysłów użyłem celowo, gdyż nie uważam się za specjalistę i mogłem wiele rzeczy pominąć.. Zacząłem od sprawdzania bezpieczników, które okazały się być w porządku, następnie iskra - również ok. Po krótkim zastanowieniu uświadomiłem sobie, że po przekręceniu kluczyka nie słyszę pompki paliwa, więc postanowiłem jej poszukać więc podniosłem wykładzinę w bagażniku, odkręciłem dekielek i wyczyściłem kurz który się tam nazbierał. Po tym wszystkim po przekręceniu kluczyka usłyszałem pompkę i silnik odpalił, dalej cieszyłem się przez kilka uruchomień silnika. Wydawało mi się, że już będzie wszystko grało lecz rano problem się powtórzył, a dokładnie przy przekreceniu kluczyka pompka zadziałała, silnik zapalił, lecz po ujechaniu 20 metrów auto zgasło. Próbowałem dalej grzebać, próbować poruszać czymkolwiek (proszę mnie nie karcić za brak profesjonalizmu :P) i po kilku próbach załapał na 5 sekund i dalej zgasł. Czy ktoś z Was miał podobny problem ? A może ktoś potrafi mi pomóc i podpowiedzieć co mogło ulec awarii? Z góry dziękuje

Edit:
Zapomniałem dodać posiadam Civica z 98 roku silnik 1,4 iS 75 km

sensej
22-03-16, 14:22
robiłeś samodiagnostykę?
sprawdź klemy na akumulatorze, oraz masy.
Ta od skrzyni do budy lubi się przerywać.
Sprawdź jeszcze przewody które dochodzą do rozrusznika.
Filtry paliwa, powietrza kiedy wymieniałeś ?

boombel311
22-03-16, 14:30
nie nie robiłem samodiagnostyki, filtry w wakacje 2015 a reszte sprawdzę i napiszę co i jak. A co myślisz o przekaźniku pompy paliwowej? W innych wątkach czesto było to problemem aczkolwiek skoro czasami jednak odpalał to może nie to dla tego opisalem dokładnie co i jak. Dzieki za zainteresowanie się moim problemem.

sensej
22-03-16, 15:32
Może to być również przekaźnik pompy. A auto zawsze masz zatankowane ? Czy jezdzisz na rezerwie ?

Szymon1996
22-03-16, 22:08
Przekaźnik pompy podmien /wymien i na 99% pomoze;p

boombel311
23-03-16, 12:12
w aucie zawsze mam przynajmniej 10 litrów benzyny dodam też ze mam gaz w aucie ale ostatnio jeździlem tylko na benzynie. Wczoraj wieczorem auto stało na zewnątrz przyjechał do mnie kolega podpieliśmy kable rozruchowe gdyż moj akumulator byl juz słaby i auto zapaliło na strzała oczywiście pompke było słychać więc Panowie ja się pytam o co tu chodzi ? :) jadę po przekaźnik pompy dużo to nie kosztuje więc wymienię i zobaczę co będzie dalej. Proszę o nie zamykane tematu, gdyż problem w sumie nadal aktualny. Dziękuje serdecznie jeszcze raz za rady :)

slodek
23-03-16, 20:13
Witam. Miałem identyczny problem w civicu,ciężko było określić okoliczności, w ktorych występuje usterka. Czasem silnik był nagrzany a czasem zimny. W moim przypadku okazało się,że to pompa. Czasem działała a czasem nie. Komputer nie pokazywał żadnych błędów. Po wymianie wszystko działa idealnie.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

boombel311
24-03-16, 01:51
Witam. problem tkwił w przekaźniku tak jak pisał kolega Szymon. Podlutowałem i pompa "buczy" aż miło. Dziękuje wszystkim za pomoc:)