PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zegarami,check engine,szarpanie HELP!



Joker86
22-03-16, 08:20
Witam.
Wiem że ten temat był już wielokroć poruszany,ale nie znalazłem wątku który by łączył wszystkie niejasności w działaniu mojej hondy.

Od zakupu mojego aerodecka B18c4 mam problem z prędkościomierzem.
Wskazówka wariuje jak chce po całej skali, a czasem nie rusza się wcale.
Są momenty że wszystko jest ok,ale rzadko.
Dochodzi do tego check który wyświetla się po chwili gdy skazówka opadnie na zero na dłuższą chwile.
Na początku myślałem że to wina instalacji gazowej w której była wymieniana butla,ale potem zauważyłem że podobny problem choć rzadziej jest na benzynie.
Dziś przekręcając kluczyk na pierwszą pozycje nie odpalając samochodu wskazówka prędkościomierza zaczęła sobie latać.
Może to coś z elektryką,tylko dlaczego przy jeździe kiedy zaczyna świrować prędkościomierz szarpie mi delikatnie samochodem,falują obroty.(impulsometr? wtryski?)

Nic nie kumam.

Proszę o jakieś podpowiedzi.

PlushaQ
22-03-16, 12:27
1. Samodiagnostykę zrobiłeś?
2. Wariujące zegary… albo uszkodzona płytka drukowana pod tarczą prędkościomierza, albo czujnik VSS w skrzyni.

Jak wrzucisz kody błędów, to będzie coś więcej wiadomo.
Falujące obroty na benzynie - silniczek krokowy do wyczyszczenia, może być też gdzieś problem z lewym powietrzem, ale więcej kombinowania będzie jak podasz kody błędów ;)

Joker86
22-03-16, 12:52
Samodiagnostyki jeszcze nie ruszałem.
Może się do tego przy rozrządzie zabiorę.
Wcześniej myślałem że to wina gazu bo świrował tylko na gazie,a na pb nie.
Teraz zaczyna być podobnie i na benzynie.
Obroty i na gazie i na pb delikatnie falują, ale tylko wtedy jak skazówka zaczyna wariować.W tych momentach są wyczuwalne szarpnięcia tak jakbym się pedałem gazu bawił podczas jazdy.

PlushaQ
22-03-16, 17:19
Zrób samodiagnostykę, podaj kody błędów. Będziemy myśleć wtedy.

sensej
22-03-16, 17:59
potwierdzam przedmówce, samodiagnostyka powinna rozwiać wiele wątpliwości

Joker86
22-03-16, 19:41
THX Panowie...będziem walczyć. :/