PDA

Zobacz pełną wersję : śruba koła pasowego - jak odkręcić



TasiOZ
17-08-08, 21:50
Jak ją odkręcić ? silnik mam już wyjęty, skrzynia i głowica zdjęta, został sam blok silnika.

blok umieściłem pod podniesionym samochodem żeby sie nie ruszał, wał korbowy zablokowałem na kole zamachowym, śrube próbowałem odkrecić kluczem nasadowym z przedłużką 60cm i nie dałem rady nawet stawając na końcu przedłużki :(

Mam dwa pomysły:
1. dłuższa, mocniajsza przedłużka ( jakaś rura )
2. klucz pneumatyczny ( da rade ??? )

Czy przy takiej sile odkręcania śruby wał można blokować na kole zamachowym czy lepiej zainwestować w specjalny klucz blokujący koło pasowe ?

http://eg6.republika.pl/klucz.jpg

Gdzie ewentualnie można kupić takie coś , a może dorobić u tokarza?

Sławek
17-08-08, 22:08
Dobra przedłużka i pójdzie, klucz pneumatyczny nie da rady- przerabiałem to.
Możesz blokować na kole, nic się nie stanie.

jero11
17-08-08, 23:17
Sławek dobrze radzi i dobrze jest też ostukać śrubę młotkiem i musi puścić :)

Bodzlo
17-08-08, 23:40
Jak ją odkręcić ? silnik mam już wyjęty, skrzynia i głowica zdjęta, został sam blok silnika.

blok umieściłem pod podniesionym samochodem żeby sie nie ruszał, wał korbowy zablokowałem na kole zamachowym, śrube próbowałem odkrecić kluczem nasadowym z przedłużką 60cm i nie dałem rady nawet stawając na końcu przedłużki :(

Mam dwa pomysły:
1. dłuższa, mocniajsza przedłużka ( jakaś rura )
2. klucz pneumatyczny ( da rade ??? )

Czy przy takiej sile odkręcania śruby wał można blokować na kole zamachowym czy lepiej zainwestować w specjalny klucz blokujący koło pasowe ?

http://eg6.republika.pl/klucz.jpg

Gdzie ewentualnie można kupić takie coś , a może dorobić u tokarza?




Klucz pneumatyczny da rade ( oczywiście nie Toya ) w pracy tylko tym odkręcam :D najtaniej ci wyjdzie kupić nakrętke na klucz 50 i dospawać do tego kawał rury - świetny klucz zamiast orginału który wkleiłeś ( sam se taki zrobiłem)

sebush
18-08-08, 07:14
mi nie chciala sie odkrecic, nawet pneumatycznym nie dalo rady, najlepiej jest podgrzac srube i pusci napewno

Sławek
18-08-08, 07:39
Klucz pneumatyczny da rade
W wulkanizacji próbowali odkręcić pneumatykiem do kół od ciężarówek, i nie poszło- zależy jak bardzo mocno śruba jest zapieczona.

Lcfr
18-08-08, 08:17
kilka razy już ten temat był.....

nanko
18-08-08, 14:01
Blokuj zamach i musi puścić...

sublove
18-08-08, 14:36
...w którą stronę kręcisz Kolego?

Bodzlo
18-08-08, 17:19
W wulkanizacji próbowali odkręcić pneumatykiem do kół od ciężarówek, i nie poszło- zależy jak bardzo mocno śruba jest zapieczona.

No to dziwne bo my jakoś nigdy problemu z tym nie mieliśmy :D jak nie mały pneumatyk to większy sie bierze:)

Lcfr
18-08-08, 21:57
koniec
ile mozna o tym samym